איך החלה קונספירציית דור 5 והקורונה?

פורסם ב-

בתגובה לפוסט על ספר נהדר, שאלה אחת הגולשות:

“איך בכלל התחילה קונספירציית דור 5 והקורונה?  אני נתקלתי בזה בשכונת מגוריי כשניסיתי לברר לגבי אחד מפנסי הרחוב, שאחד השכנים חשש שהותקנה בו טכנולוגיית דור 5, ומייד התגובה הראשונה בקבוצת הווצאפ היתה שזה שטויות כי לא קשור לקורונה. אבל מי בכלל דיבר על קורונה?”

במקרה ידעתי ..

הסברה הרווחת היא לגבי קישור הקורונה לדור 5 היא ש ..

בינואר 2020 דר’ כריס ואן קרחהובן הזהיר, בעיתון קטן בבלגיה, מטכנולוגיית דור 5. הכותרת זעקה: “אנטנות מסכנות חיים ואיש לא יודע”. ובתוך הכתבה  Kris Van Kerckhoven טען כי האנטנות שנפרסו גרמו לקורונה, שרק החלה להתפשט.

כידוע, מחאות נגד פריסת דור 5 החלו קודם.

ועל זה התלבשו קונספירטורים סדרתיים, חלקם קצת הזויים, וחלקם ממציאי שקרים מטורללים במיוחד.  למשל, האתר הקנדי globalresearch של מיכאל חוסודבסקי, שהוא מהקונספירטורים היותר גרועים (מתקפת הטרור ב־11 בספטמבר 2001 מיוחסת אצלו ל־CIA).  האתר שלו מרכז תיאוריות הזויות ופייק־ניוז מכל העולם. כל מה שקורה איפשהו מוצג אצלו כחלק ממזימת הדיפ-סטייט ואגודות סתרים, כמו אילומינאטי והבונים החופשיים, שפועלים כביכול ליצירת סדר עולמי חדש וכל האמצעים כשרים, לדעתו ולדעת מעריציו ושאר מפיצי הזבל שהוא ממציא.

באתר של חוסודובסקי פורסמה מחאה נגד 5G ונגד SpaceX, אמזון ופייסבוק, בגלל הלוויינים ורכיבים אלחוטיים שיותקנו בסלולר, במכוניות ובבתים. הוא  טוען שבסין ובדרום קוריאה נפרשו כבר רשתות 5G ונעשים ניסויים בטכנולוגיות מתקדמות יותר.  באתר שלו גם מקושרת טכנולוגיית דור 5 למשבר האקלים ולהרס מקורוות מים, בתוספת אזהרה שטכנולוגיה זו תביא לחורבן, בגלל פגיעה בחגורה הקוסמית סביב כדור הארץ.

אבוי ..

אבוי .. כמה שטויות וכמה נזק למי שנפגעו באמת מקרינה.

כי ..

הנה הקשר לרגישות לקרינה ..

באתר של חוסודובסקי דווח כי מ־1998, עם פרישת אנטנות סלולריות, החלו אנשים מרחבי העולם ללקות במחלות ולהתלונן על תסמינים שונים.   זו האש שמתחת לעשן .. כי זה נכון, וזה מתייחס לנפגעי קרינה ולרגישים לקרינה (שהעמותה שלנו מכילה ומייצגת), שמתרבים מדי יום עם הקרינה הגוברת ועם כל דור סלולר שנוסף.

גם דור 5 לא יחליף דורות קודמים בסלולר, הוא יתווסף עליהם ועל עוד אמצעי קרינה אלחוטית רבה בסביבה. הוא יוסיף עוד קרינה ועוד תדרים ועוד תעבורת מידע ו.. עוד נפגעים.

הבעיה היא שהמיינסטרים לא יודע להבחין מה הם מרכיבי ה”סלט” הקונספירטיבי שנוצר .. כך נתפס כאילו גם רגישות לקרינה היא הזיה.

ולא, אין קשר בין רגישות לקרינה לתיאוריות הקונספירציה המופצות. וגם לא למחאת דור 5.

רגישות לקרינה היא פגיעה פיזית, הכוללת תסמינים שעלולים להיות קשים ומגבילים, כתוצאה מחשיפה לקרינה. רגישות לקרינה קדמה למחאת דור 5 והחלה לאחר תחילת השימוש בציוד אלחוטי וסלולרי.

למכחישי הנזקים נוח להשתמש בקונספירטיביות הנקשרת למחאת דור 5, כדי להתעלם מהעובדה שבכל העולם, כבר שנים רבות, מופיעים אותם תסמינים באיזורים בהם מתחיל שימוש בציוד סלולרי ואלחוטי (וגם חשמל). וזה כולל גם ילדים שלא שמעו על קרינה.

הם מתעלמים מכך שבכל העולם אזרחים למופת, נורמטיביים, חלקם מדענים משכילים ואנשי הי-טק, רובם הגדול טכנופילים ומאמצים מקדימים.. לפתע מתלוננים על תסמינים דומים, מוזרים. תסמינים שלא מוצאים בבדיקות רפואיות את מקורם (ומשככי כאבים לא מסייעים, גם לא תרופות פסיכיאטריות שהרופאים טועים לתת). בהדרגה מתמקדים סובלים אלה יותר ויותר בסבל הגובר ובמגבלות שהוא יוצר על תפקודם בעולם, בניסיונות למגן את ביתם מפני קרינה הפולשת מהמרחב הציבורי, מתחילים ללבוש בגדי מיגון מקרינה וכדומה  .. עד שיום אחד אינם יכולים יותר. הם נמלטים. עוזבים משפחות, מאבדים פרנסה וקריירות מצליחות ו”נהנים” להמציא לעצמם זהות חליפית, הכוללת מסע ייסורים כפליטי קרינה (“הומלסים” כשבבעלותם בתים מצוינים). המקרים הקשים נאלצים לברוח מהציביליזציה, חיים בנקיקים ובמקומות נידחים, בעוני ורעב ו”נהנים” מלעג וזלזול במקום להמשיך את חיי החברה והתרבות שניהלו לפני כן ..  “בחירה” מענינת, שופעת “רווח משני”

במרץ 2020 פורסמה סקירה של עשרות שנות מחקר על ידי פרופ’ לפום ואיריגריי שקוראת להכיר ברגישות לקרינה EHS כהפרעה נוירולוגית ברורה , שנגרמת מחשיפה לקרינה וביטוייה הוא פגיעה פיזיולוגית:

נזכיר כי ..

נמצא כי 3-13.5% מהאוכלוסייה רגישים לקרינה לפי סקרים שונים במדינות שונות.

אבל מכחישי הנזקים מתעלמים ממחקרים המוכיחים רגישות לקרינה באופן אוביקטיבי (ללא דיווח עצמי/ סוביקטיבי) – כמו מחקרו של בלפום 2015, מחקרים של דה לוקה 2014 או המחקר של הוזר מ- 2017 בו הדמיות מוחיות מראות הבדל עקבי וחד-משמעי בין מוחות של רגישים לקרינה למוחות של “נורמלים” בזמן חשיפה לסלולר פועל. מדובר בהבדל עצום בתגובה המוחית – הוכחה טובה הרבה יותר לכך שרגישות לקרינה היא תופעה אמיתית – פיזיולוגית.

הנה דוגמה .. תגובה מוחית של רגיש לקרינה לעומת תגובה של לא רגיש לקרינה בעת חשיפה לטלפון סלולרי פועל – השוני ברור.

(על מנגנון ההכחשה – הסרט “בלתי הפיך” עם וויל סמית’, סיפור אמיתי על דר’ בנט אומלו, רופא אמיץ שגילה CTE פגיעה מוחית מתפתחת בשחקני פוטבול ונרדף ע”י רופאי ה- NFL בגלל בחירתו בחשייפת האמת.  ובאותו ענין הרצאה של מרגרט הפרנן, על הדחקה מרצון של ארגונים, גם כשהיא מסכנת חיים וגורמת למוות של אנשים.)

 

נחזור לקשר ההזוי לקורונה (שהתנגדנו אליה מיד כשנפוצה בין חלק מפעילי דור 5 ברשת) ..

פתאום עשו ברשת קישור של המחלה החדשה בווהאן לרשת 5G.

היו גם שמועות שהנגיף מהונדס וזלג ממעבדה בווהאן, שבדיוק פיתחה כזה נגיף.

אמנם הכתבה המקורית, שהתחילה את השטות הזו באתר הבלגי, נמחקה תוך כמה שעות, אבל היא כבר הועתקה והופצה כ”אמת” ברחבי הרשת – ה”אמת שמוסתרת מהציבור”.

ואז..

על רקע אי האמון בתקשורת ובמנהיגי הציבור.. ובצדק התפתח אי אמון, כי בימינו כבר אי אפשר להאמין לאף אחד וצריך להצליב מקורות מידע ללא הרף ולבדוק אינטרסים ולהפעיל היגיון (וגם אז קשה לדעת משהו),

בתוספת החרדה מהמגיפה החדשה, מנגיף לא ידוע (גם רשויות הבריאות בכל העולם לא יודעות ולא מכירות את הנגיף החדש. יש לפעול בתנאי אי וודאות.. וזה מעורר חרדות בציבור, שמנהיגיו לא יודעים),

עם הוראות הסגר והבידוד, המשבר הכלכלי והלחץ הגובר בציבור ..

בכל מקום שהווירוס התפשט, החלקים הקונספירטיביים בציבור כבר היו בשלים לקשר בינה לבין הטכנולוגיה החדשה.

העובדה שהממשלה, רשויות מקומויות וחברות ניצלו את הרחובות הפנויים, בזמן הסגר, להתקנת תשתיות מואצת (אנטנות דור 3 ו- 4 ורכיבי “ערים חכמות” אלחוטיים כמו פנסי לד, מונים חכמיים ומצלמות), למחטפי חקיקה בתחום התקשורת האלחוטית (כמה היו נבזיים במיוחד – ללא זמן תגובות והתנגדויות כמעט), תוך ניצול ה”עומס” על הרשתות כי כולם תקשרו נונסטופ בסלולר, כשהיו סגורים בבתיהם. וכך, תוך תכתובות בלתי פוסקות, התמחות בבישול ושירה במרפסות.. הבחינו רבים במצלמות ובפנסים חדשים, שמותקנים סביבם. הם החלו להפיץ צילומים ברשת ונבהלו.. וכל זה קרה תחת שם הקוד “דור 5” (שאומר “אנחנו מודאגים.. מה קורה?”)  .. כל אלה ליבו שמועות לא מבוססות והפצת כזבים, שנתפסו כ”אמת”.

חלק ניכר מהציבור חיפש “הסבר” בתקופה של אי וודאות. רבים נתפסו להסברים אלטרנטיביים, חלקם הזויים במיוחד. והנטייה המוחית לתבניות (יתרון אבולוציוני קדום לתפקוד בעולם רב גירויים) עשתה קשרים בין הכל להכל, עם ובלי היגיון.

כך נוצר קשר הזוי ושגוי בין הקורונה לדור 5,

וכל מיני מומחים צצו.

פייסבוק ויוטיוב כביכול ניסו להילחם בזה, ללא הצלחה.

בארץ מחקו קבוצה של 71,000 איש שחלקם התלהמו מאד (ואזהרותי לא נשמעו – מחקו, חסמו ואיימו על חיי ברשת, בטלפון באמצע הלילה והשיא היו שני בריונים שהופיע בביתי “להשתיק” אותי).

חסמו עמוד של הקונספירטור דייוויד אייק, ממפיצי התיאוריה, סרטונים הוסרו.

אבל הגולשים הנלהבים והבטוחים יותר ויותר בצדקתם (הטיית אישור/ אישוש), הפיצו פוסטים זועמים.

ופתחו במהירות קבוצות תחליפיות.

 

צילום מצוין של רשת רויטרס מלונדון מסכם תקופה מוזרה זו

 

לפי מגזין Wired בשבוע אחד בתחילת מאי פורסמו עשרות אלפי פוסטים, שקשרו בין 5G לקורונה. היו בהם מיליוני תגובות.

ועל הדרך הוכנס גם ביל גייטס לתמונה, השטן הנוכחי (הילארי קלינטון היתה שטן לפני כמה שנים. ואף הגיעו חמושים לשחרר ילדים שהופץ כי היא סרסרה בהם ברשת פדופילים בפיצה במנהטן.. כן, אשכרה, זה “פיצהייט” שחלק מהקונספירטורים מפיצים, ויש שמאמינים. לצערי אני מכירה כמה מהם – רק בגלל האלגוריתם שמחבר אותי אליה בגלל עיסוקי בקרינה והעובדה שאני מנהלת את קבוצות הרגישות לקרינה בפייסבוק)

את אזהרותיו החוזרות של ביל גייטס ממגיפות בעולם מובילי וצפוף (בעקבות אפידמיולוגים רבים) -פירשו הפוך.

את מאמציו של ביל גייטס, כולל הקדשת רוב הונו העצום, להיטיב עם האנושות ולבער מחלות (בשיטה המקובלת עליו – הרפואה הקונבנציונלית, בשיטה המדעית התקנית כיום, בעזרת ארגון הבריאות העולמי שמהווה אוטוריטה עבור רוב הציבור, עדיין. .. כן, הרפואה הפרמקולוגית שאינה אהובה עלי, שלא מכירה בקיומי, אבל מקובלת בעולם. והגיוני שביל גייטס מאמין בה) – הפכו למזימה עולמית להכחדה ושליטה וכל מיני שטויות מטורפות.

בתוך זה התערבבו גם כמה סלבס ששיתפו פוסטים והחשיפות גברו – והנה .. מגיפה תודעתית חברתית עם ממדי ההדבקה עצומים.

 

ובתגובה .. התקשורת ומקבלי ההחלטות .. במקום להקשיב לחששות הציבור, שאינו מדייק במונחים הטכניים המורכבים ומשתמש בשם הקוד “דור 5” כדי לבקש שיגנו על בריאותו,

במקום להתעסק בסכנות ובאזהרות מדור 5 ומקרינה, כמו דברי בכירים ממשרד הבריאות ..

גויסה התקשורת למסע יח”צ, תוך הגחכת המאבק והפעילים.

והשר החדש, נכנס לתפקיד ו.. מיד, בלי ללמוד את הנושא ובלי לבחון אזהרות, ובשונה מראשי ערים ומדינות רבות בעולם, מכריז ש.. בכל כוחו יקדם את דור 5 !

את כל החששות הדף כ”דיסאינפורמציה” ! 

לא ייאומן כמה יוהרה, עיוורון, העדר בדיקה וחשיבה, העדר זהירות מונעת הכרחית (דיני נפשות) .. ובקיצור, מתאים להיזכר ב“מצעד האיוולת” של ברברה טוכמן.

ברשת הופצה תגובה זו ..

חבל, כבוד השר החדש, חבל מאד.

נציין כי ברשת הוצע לשר החדש להשתתף בניסוי – אנטנות יוקמו מול חדרי השינה בביתו. כמו שהציע פרופ’ שלמה מלמד בתוכניתה של יעל דן ב- 1.6.2020 – ניסוי באיזור מסוים בו התושבים יביעו הסכמה, תוך ניטור של משרד הבריאות, ולא יישום על כלל הציבור !

 

מן הסתם, קיים קשר בין קרינה לקורונה !

איך?

אחת ההשפעות הידועות של חשיפה לקרינה בלתי מייננת היא פגיעה במערכת החיסון. פגיעה שעלולה להפריע להתמודדות הגוף עם נגיפים, חיידקים וטפילים. וכך מתפתחות מחלות.

אבל גם חשיפה לכימיקלים סינתטיים וזיהום אוויר, לחץ וחוסר פעילות גופנית, תזונה גרועה ומיעוט שינה תורמים לפגיעה בחיסוניות. כל אלה מאפיינים את תקופתנו..

ד”ר דברה דיוויס ציינה כי לכאורה קיימים קווי דמיון בין מרכזי המגפה (סין, איראן, צפון איטליה) שבכולם תרבות עישון, זיהום אוויר כבד, זיהומי סביבה (אדמה, מים) בגלל תעשיה כבדה, שימוש בדלקים מאובנים, ועוד. כולם מחלישים את הגוף ואת מערכת הנשימה.

 

 

עדכון – הפוסט עלה ו.. מיד מתווכחים איתי על הקשר בין קורונה לדור 5 – אז .. לא !

אין קשר סיבתי –  דור 5 לא גורם לקורונה !

יתכן קשר לקרינת רדיו בכלל ולא רק לדור 5 !   

איך?

השפעה כללית על בריאות ותפקוד מערכת החיסון – קרינת רדיו נמצאה כ:

  • גורמת ליצירה של ERK (רדיקלים חופשיים)
  • משבשת מערכות תקשורת בתוך התא ובסביבתו (פרידמן-זגר 2007).
  • פוגעת ב- DNA (לא על ידי חימום ולא על ידי ינון) כפי שהראה הנרי לאי ב- 1996. חזרו על ממצאיו בכמה מחקרים, כולל מחקר ה NTP ב- 2018.

עלייה ברדיקלים חופשיים ERK ופגיעה ב- DNA עלולות להכביד על מערכת החיסון. וזה עלול להגביר רגישות לזיהומים ולמחלות. לא רק קורונה !

חלק מהרגישים לקרינה, כאשר מצבם הבריאותי מתערער כתוצאה מחשיפה לקרינה, גם נדבקים יותר במחלות כמו נגיפיות וגם סובלים מהתקררויות.

בנוסף, בחשיפה לקרינה בלתי מייננת יש תופעה של היצמדות כדוריות דם אדומות (זו לזו) וכך נפגעת העברת חמצן (פרופ’ מגדה חבס ).  ולכן, .. תיאורטית – אם ריאות נפגעו מנגיף כלשהו (קורונה או אחר), ומראש יש מהיצמדות של כדוריות דם אדומות, אפשרי מצב של חוסר בחמצן בתאי הגוף מהר יותר לעומת גוף ללא היצמדות של כדוריות הדם האדומות. לא קשר ישיר ולא סיבתי.

כדאי לבדוק אם למי שנחשפו יותר לקרינה סיכון מוגבר לחלות בקורונה או לסיבוכים.

הקשר לדור 5 קלוש ומופרך ואת הקשר לקרינה צריך לבסס.

התחלת הקורונה הייתה בסין, שם השימוש בסלולר כבד מאד. באיזורים בהם ההתפרצויות גבוהות יותר נחשפים כרונית לקרינה בלתי מייננת (לא דור 5 דווקא), אך גם לגורמי סיכון נוספים, שפוגעים במערכת החיסונית.  יש להוכיח שהחשיפה של הנדבקים גבוהה ולהראות בבדיקות שמערכת החיסון של הנדבקים הייתה מוחלשת (ואיך).

ואנקדוטה . .. למרבה הפלא, אני נדבקתי בקורונה, עברתי קורונה במצב בינוני-קשה, כעת אני בפאזה 4 של הסיבוכים המוזרים והקשים !  .. אבל .. אני כבר 7 שנים בחשיפה נמוכה מאד למפגעים סביבתיים. אורח חיי בריא וכ- 20 שנה לא הייתי חולה, לא נדבקתי במחלות נגיפיות ואף לא הצטננתי (מערכת חיסונית מעולה) – ככה אצלי.  ..  שוב.. זה לא מחקר. זה מקרה אחד – אנקדוטה. וממקרים בודדים לא ניתן לקבל מסקנות נרחבות, להאיר אפשרויות, להעלות השערות ולהעיר תשומת לב למה שראוי לחקור. אבל צריך לחקור !!

 

הזדמנות להרחיב על .. היווצרות רדיקליים חופשיים והשפעה על מערכת התקשורת הפנימית של התא כתוצאה מחשיפה לקרינה סלולרית.   מחקר מ- 2007 במכון ויצמן – פרופ’ רוני זגר ודר’ יוסי פרידמן.

חשיפה לקרינה סלולרית הביאה להיווצרות רדיקלים חופשיים והשפיעה על מערכות התקשורת הפנימיות בתאים חיים. משמעות ההשפעה על מערכת התקשורת הפנימית בתא היא שיבוש פעולתו התקין של תאי הגוף. זה עלול לגרום לשינויים בפעולות התא, בהתחלקותו ובתפקודים נוספים.

הגורם להשפעה – היווצרות רדיקלים חופשיים בתא ובסביבתו. כאשר הופעת רדיקלים חופשיים בתא ובסביבתו חוזרת ונשנית – פוטנציאל הנזק הולך וגדל.

מחקר פורץ דרך זה מראה מנגנון השפעה ונזק שלם. המחקר התבצע ברמות קרינה שלא גרמו לעלייה בטמפרטורה או לאפקט תרמי. קישור למחקר

על מחקרים ומדע בנושא קרינה בלתי מייננת

 

ברחתי מהנושא  – קונספירציות ..

אישית, נושא הקונספירציות ממש מרתק אותי, כבר שנים.

הלוואי שהייתי יכולה לחזור לאקדמיה לחקור את זה, אבל באוניברסיטאות הקרינה מאד גבוהה (חוסר יכולת להשתתף בלימודים במערכת הבריאות בכל שלביה הוא הפרת חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות),

גם בדרכים קשה .. ועד שאני מגיעה כבר איני יודעת מי אני ומה רציתי. ודאי שאיני יכולה להתמודד עם תכנים אקדמיים כי הקרינה גורמת לי לא רק לכאבים קשים, לדופק מואץ ולדימומים, אלא בעיקר לערפל מוחי כבד, להפרעות ריכוז וזיכרון ולשיבושים קוגניטיביים קשים.

לי החשיפה לקרינה (וכימיקלים) גרמה לדמנציה מוקדמת. זה כואב (ולא רק פיזית) כי המוח תמיד היה הנכס העיקרי שלי, מקור גאוותי ומרכז זהותי.

מעט מהמסע האישי שלי – צילום חובבני מכנס “מוח בריא” 2018

סיפור בתמונות – קרינה סלולרית והמוח

ועל הספר הנהדר של רודיארד קיפלינג “הכפר שהחליט שהעולם שטוח”

הקצנת השיח נגד מחאת דור 5

 

וסיכום מ”מארץ נהדרת” –  הטירוף הקונספירטיבי בו אנחנו חיים (עלמה זק בדמות האם המודאגת שהתקשורת משתמשת בה להגחכת המאבק בדור 5, מריאנו מגלם את רוה”מ שהוא, ובעיקר בנו, מפיצים במרץ שטויות, חלקן ממקור אנטישמי)

 

 

בודדה מתמיד .. לנוכח הגחכת מחאת דור 5 בתקשורת והעובדה שלא יודעים להבחין ביני (ושאר רגישי הקרינה) לבין פעילים הזויים,…

פורסם על ידי ‏‎Gal Weiss‎‏ ב- יום חמישי, 4 ביוני 2020

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שמרו על קשר

הרשמו כדי לקבל עדכונים על החלטות, ישיבות של העמותה, כינוסים, אירועים וחדשות אחרות בנוגע לעמותה ולפעילותיה.