העדר אופציות מגורים לנפגעי קרינה בלתי מייננת (סלולרית, אלחוטית)

פורסם ב-

בעודנו עובדים על הכנס הראשון של העמותה, שיתקיים בחודש הבא..  כמה שיחות עדכון עם נפגעי קרינה שמחפשים בית (רובם גם נפגעי כימיקלים סינתטיים/ זיהום סביבתי בדרגות שונות):

ב' .. הפסיקה את החיפושים ותישאר בבית לא טוב עם רטיבות ועובש ושכ"ד של 8,000 ש"ח שלא מותיר לה לקנות אוכל. הפסיקה כי "אחרי יום מדידות התמוטטתי.. הבנתי שאני פחות חזקה ממה שחשבתי כשהייתי פה כל הזמן בסביבה מוגנת. הבנתי שאף אחד אחר לא יצליח למצוא לי בית מתאים ושאני תוך ימים ספורים חוזרת למצב הנורא של לפני שנתיים".

מה תעשי עם כסף? אני שואלת את מי שהיתה בעלת קריירה מפוארת ומצליחה

"אתמוטט כלכלית לגמרי, החסכונות נגמרים ושכ"ד מהבית שלי לא מספיק, התביעה מסתבכת ועו"ד רוצים כסף ואין הכרה, לא מצליחה להגיע להכרה במצבי זה יהיה מאבק של שנים במדינה המחורבנת הזו".

ד'.. חייבת למצוא בית ולא מוצאת, שבורה לחלוטין, חיה על קצבת נכות מתאונה ישנה, לא קשור לקרינה, בקושי מתקיימת. העסק הנהדר שלה התמוטט כשהפסיקה לתפקד בגלל הקרינה. וכעת.. הבית (חורבה מתמוטטת) שגרה בו להריסה. היא תיאלץ לפנות.. היא בהיסטריה, לא יודעת לאן תלך, לא מוצאת כלום.

נ'.. הפסיק לחפש אחרי 8 חודשים של חיפושים, לא מוצא כלום, למזלו יש לו קצבת נכות מצה"ל, אבל גם לא מתיחסים לרגישותו לקרינה. כעת האריך את השכירות בחור הגרוע בו הוא נמצא לעוד שנתיים, בלית ברירה, מקווה לנס.

ר'.. התייאש מלמצוא, כל מה שראה עם קרינה ועם עובש (וזה רק אחרי המלצות ובדיקה במפות הקרינה ובגוגל ארת'), לא מרגיש טוב בשום מקום, מצבו מידרדר ביציאות הללו, לא מסוגל יותר לצאת לראות בתים ולמדוד, מתקשה להתאושש, גם החיפוש במחשב הורג אותו.. לכן.. חתם לעוד שנה בבית המתמוטט שנפגע מאתר הבנייה ליד, סגור לחלוטין ולא פותח חלון בגלל האבק והכימיקלים מאתר הבנייה הצמוד, רעש נוראי וחוסר ברירה, "לפחות מבחינת קרינה לא נוראי כי הבית מוסתר.. אבל לאחרונה היו פריצות קרינה גבוהות מכיוון הים וסבלתי נורא".

ל'.. הצליחה למצוא מרתף טחוב, בינתיים תסתפק בזה אבל לא טוב לה, כאבים ותסמינים חדשים מתפתחים, והנפש נגמרת מתחת לאדמה.. יש גם סכנת הצפה בגשמים הללו.

י'.. חי כרגע במקלט שפרץ אליו בשכונה שיש בה הרבה בנייה ולא שמו לב, לא יודע מה יהיה, הקשר איתו דרך חבר שמביא לו אוכל.

א'.. ברחה מהבית ומתחבאה בממ"ד פנימי בבית של משפחה, בעיקר סובלת מעשן הקמינים בחורף – תסמינים מאד קשים. גם באיזור בו היא כעת הסבל נוראי בגלל תחבורה ותעשייה..

ס'.. לא יוצאת מחדר השינה (שמיגנה עם יריעות אלומיניום) כי בשאר איזורי הבית וברחובות הא נגמרת מכאבים, רק רכשה מד קרינה והחלה ללמוד את הענין, לא מצליחה למצוא ום מקום בו היא מרגישה טוב – מאד מפריעים לה ריחות (כימיקלים) וסמרטפונים בכל מקום. הפסיקה ללכת לעבודה..

א'.. חייבת לעזוב את דירתה באח הערים הגדולות, בגלל זיהום האוויר והקרינה הרבה, בעיקר מאז "העיר החכמה", תאורות הלד ועוד. היא סובלת מאד, מחפשת ומחפשת, תוך קשיים רבים להגיע ולהתנייד בדרכים, כל יום כזה גורם תסמינים קשים ודורש התאוששות ארוכה. אין לה ברירה והיא לא מצליחה למצוא מגורים הולמים. ובקרוב הפינוי של דירתה..

י.ר'.. ממגנת עוד ועוד את דירתה בתל אביב. זמן רב תכננה לעזוב ולחפש מקום אחר אולם מצבה הבריאותי הידרדר והיא עברה ניתוח. גופה החלש והשברים בעצמות (תופעה שמאפיינת חלק מהנשים הבוגרות בקהילה) מתקשים להחלים (וזאת למרות טיפולים, פיזיותרפיה, אימוני צ'י קונג ותוספי תזונה ייעודיים והעובדה שמדובר בספורטאית נחושה שבעבר החלימה מפציעות קשות). כרגע מצבה גרוע והיא אינה יכולה להתעסק בחיפוש מגורים, נסיעות ומדידות קרינה. הקרינה המתגברת בעיר ובדירתה (מהשכנים בעיקר ודרך החלונות מהרישות העירוני) מקשה מאד על תפקודה ועל החלמתה. מרגישה בודדה במלחמתה ונשמעת מיואשת.

נ' .. מצאה סופסוף, אחרי למעלה מחצי שנה של חיפוש קדחתני בית סביר לילד שלה, שהוא רגיש לקרינה וסובל מאד. לאחר שעברו הסתבר (כצפוי) שיש בעיות ומפגעים שלא הכירה, הוא שוב סובל, מחפשת פתרונות.הם משתמשים בשליש מהבית ומהשטח כי השאר מוקרן ובעייתי.

ת' שביקרה אצלה חזרה ממוטטת לחלוטין ואמרה שלא טוב שם. (כשאני מגיעה לת' אני חוזרת במצב רע בגלל העובש ומערכת החשמל והקירבה לקווי המתח ברחוב (הרגילים). גם אצל עמיר רע לי ואצל ד' .. בגלל החשמל וכיון שיש פליטה מלבידים וחומרי בנייה כי זה בית שבנייתו הסתיימה לפני שנתיים).

.

ואני .. בבעלותי ארמון שבניתי בידיים ואיני יכולה להתקרב אליו בגלל קרינה מהשכנים,

עברתי 8 בתים ב- 4 שנים, מחלקם חולצתי במצב קשה מאד (ולכאורה המדידה בהם היתה טובה – תמיד מתגלים עוד מפגעים ונדרשו התאמות מאד יקרות, לא תמיד אפשריות), בבית בו השתקמתי חייתי ב- 2 מ"ר מתוך 100 – לקח לי שנתיים וחצי למצוא אותו, חייתי בעיקר בחצר שהיה מוקף חורש עבות, אבל ב- 2016 נאלצתי לברוח יחפה מהלהבות, השריפה הגדולה חיסלה הכל, מאז שוב נודדת בין בתים יקרים עם מלא עובש שגורם לי חולי..

בביתי זה, במושב המקסים, בית יקר להחריד, תשתית חשמל גרועה ומכאיבה ורטוב ומעופש ויקר אימים, שנים מחכה לבית שיתפנה ברחוב הקטן שלפני שנים הצלחתי לאתר, שבו התאוששתי ובניתי לי קצת חיים, רחוב שחלקו (הקטן) מוגן מקרינה איכשהו.. התפנה בית, יקר מאד, שמחתי.. מדדתי שוב ושוב.. ותכננתי והבאתי חשמלאי מומחה (שבכל בית משנה לי מערכות חשמל בהמון כסף) .. ו.. התגלו פריצות קרינה בלתי אפשריות, גבוהות הרבה מעבר לכל דימיון.

אין לנו לאן ללכת

חלק קטן מהמון פוסטים ב- 6 שנים – איך מחפשים מגורים לרגישים לקרינה (ולכימיקלים סינתטיים) https://www.facebook.com/gal.weiss.739/posts/10154667755815893

לכל המציעים.. תודה על הכוונות הטובותאבל..אין למחזיקי הסמרטפונים מושג כמה קשה לחיות בעולם הזה עם רגישות (קיצונית)…

פורסם על ידי ‏‎Gal Weiss‎‏ ב- יום שישי, 1 בדצמבר 2017

רלבנטי שוב – איך מחפשים מגורים לרגישות ורגישות לקרינה ולכימיקלים במדינה המזוהמת ומוקרנת (כל העולם ככה היום, יש איזורים…

פורסם על ידי ‏‎Gal Weiss‎‏ ב- יום שישי, 5 באוקטובר 2018

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *