מהבוקר רשת דור 5 פועלת בישראל – שנת תשפ”א

פורסם ב-

הבוקר, אחרי יום כיפור של סגר הקורונה .. החלה רשת דור 5 בסלולר לפעול בישראל !

רשת דור 5 נפתחה למנויים, אחרי שמשרד התקשורת חילק רישיונות לפלאפון, פרטנר ו-HOT מובייל, שזכו במכרז התדרים ועמדו בתנאי הרישיון.

סלקום לא קיבלה רישיון עדיין והמנויים שלה יאלצו לחכות עוד רבעון (סלקום לא השלימה את הבקשה לרישיון עם אקספון וגולן טלקום. הם הודיעו כי בתקופה הקרובה יפרסו בקצב מוגבר כדי להשיק את המערכת מהר ככל האפשר).

 

הרשת הייתה זמינה כבר, אך כעת החברות מאפשרות שימוש למנויים בעלי מכשירים תומכי 5G.

כרגע מדובר במספר אזורים מוגבל ובמעט מנויים (שמחזיקים במכשירים).

החברות לא מפרסמות את מפת פריסת האנטנות.  מנכ”ל פלאפון רן גוראון הודיע שישקול לפרסם את מיקומי האנטנות. החברה פרסמה רשימת 150 יישובים בהם קיים לפחות אתר סלולרי אחד תומך דור 5. .. ת”א, אילת, ערערה, ב”ש, ירוחם, דימונה, ק”ש, עפולה, גינוסר, חיפה והקריות, הרצליה, ירושלים וחדרה. .. ובקרוב עוד

פרטנר ופלאפון, שלכל אחת מהן 250 אתרים, הודיעו כי הן פורסות עשרות אנטנות בשבוע. אך עדיין הפריסה מצומצמת ושידור דור 5 מוגבל.

 

נציין כי  .. במכשירים שלא תומכים בדור 5 – אם מופיע סימן 5G מעל נתוני הקליטה, זה לא 5G אלא כנראה 4G+ על התדרים הישנים.

ונבקש כי .. בעלי מד קרינה, בעיקר נפגעי קרינה ורגישי קרינה שיודעים למדוד, אנא.. בידקו בסביבתכם אם עלתה הקרינה. ויידעו אותנו.  (חסרי מד קרינה – מומלץ לרכוש וללמוד למדוד).

ונחזור ונזכיר כי .. אנחנו עמותה המצייגת נפגעי קרינה (מדור 2,3,4 בסלולר, חלק מוויפיי ויש גם נפגעי חשמל) – בעיות הידועות כבר עשרות שנים אך התעשייה משקיעה רבות בטשטוש דעת הקהל והסתרת הנזקים המתגברים בהתמדה וממצאי מחקרים מדאיגים (כמו שהיה במאבק להכרה בנזקי עישון/ עופרת בדלקים ובצבעים/ תלידומיד/ זיהום הקישון/ מפרץ חיפה ועוד).

 

בכתבות היח”צ מהבוקר המשיכו למכור לציבור ש..

“.. כבר מהיום יוכלו חלק מהצרכנים להשתמש ברשת המהירה”   וגם “.. תהפוך ישראל לאחת המדינות הראשונות בעולם להפעלת הטכנולוגיה שתאיץ באופן משמעותי את מהירות העברת הנתונים באמצעים הטכנולוגיים שלה, זאת אחרי דרום קוריאה, סין וחלקים בארצות הברית” ..

תוך הדגשה ..

“חודשיים וחצי בלבד לאחר שהמכרז להפעלת התדרים יצא לדרך” .. וכך מקדמים את האינטרסים של השר הנמרץ (שלא קרא אף מחקר על נזקי הקרינה לבריאות ואלטרנטיבות של טכנולוגיה בטוחה, כפי שמציעים אנשים רציניים כמו פרנק קלג, נשיא מייקרוסופט קנדה לשעבר.. או דר’ ג’ורג’ קארלו שנשכר ע”י חברות הסלולר לערוך מחקר “מרגיע” אבל גילה כמה הקרינה מזיק והחל להזהיר ממנה)

 

החברות, כאמור, סירבו לציין היכן האנטנות נכנסו לפעולה, כך שאין לצרכנים דרך לדעת אם באזור מגוריהם הרשת פועלת. וזה בעיקר כי זה במעט מאד איזורים בינתיים והצרכנים יתאכזבו ויעדיפו לחכות ולא למהר לרכוש מכשירים, בעוד החברות זקוקות למזומניהם

. רשת 5G פועלת בשיטה תאית – אזור השירות מחולק לאזורים גיאוגרפיים קטנים המכונים תאים, בכל תא יש אנטנה אליה מחוברות רשתות האינטרנט והטלפון. כלומר יותר אנטנות ייפרסו ברחבי הארץ, לעיתים בתוך מבנים “ויאפשרו למידע רב יותר לעבור במהירות גדולה הרבה יותר מדור 4”.

ומזכירים כי 5G יאפשר שימוש נרחב בטכנולוגיות “האינטרנט של הדברים” (IOT), כגון ערים חכמות, בתים חכמים, רכבים אוטונומיים …

 

אם מענין אתכם .. הטקס נערך בזום – שר התקשורת יועז הנדל, מנכ”לית משרד התקשורת לירן אבישר בן-חורין, חברי ועדת המכרז ומנכ”לי החברות הזוכות. העניקו רישיונות ומענקים בגובה עשרות עד מאות מיליוני שקלים לעידוד הפריסה.  במשרד התקשורת גם הודיעו שיתמכו בסטארטאפים שיציעו פתרונות על גבי דור 5.

שר התקשורת יועז הנדל אמר:

“.. מרבית התהליכים החברתיים בזמן הקורונה מתבססים על תשתיות תקשורת ויכולים להיות ברי קיימא רק עם תשתיות תקשורת מתקדמות, משבר במאפיינים אלו מחייב מעבר לתשתיות תקשורת מתקדמות ואינטרנט אולטרה מהיר שמגיע לכולם”.   .. וכמובן, קצת קידום עצמי.. . “מהרגע הראשון שנכנסתי למשרד ידעתי שזו תהיה המשימה. להצעיד את המדינה קדימה באמצעות האצת פרישת תשתיות התקשורת המתקדמות בנייח ובנייד. אני גאה בתהליכים המואצים שנעשו במשרד, גם במהפכת הסיבים שכבר יצאה לדרך וגם בדור 5. כדי למצות את מגוון הפוטנציאל של הדור החמישי אנו פועלים במקביל לדחיפת הפרישה”.

 

החל מהיום יש 5G בישראל! היום הענקתי רישיונות להפעלת תדרי דור 5 לחברות הסלולר שזכו במכרז התדרים ועמדו בתנאי קבלת…

פורסם על ידי ‏יועז הנדל Yoaz Hendel‏ ב- יום שלישי, 29 בספטמבר 2020

מנכ”לית משרד התקשורת, לירן אבישר בן-חורין, אמרה: “פרישת דור 5 במדינת ישראל תאפשר לייצר מנועי צמיחה ותוביל לקידום התעשייה, ההייטק ערים חכמות וטכנולוגיית IOT. ההישג חשוב מתמיד בימים אלו ועל רקע הפוטנציאל הכלכלי האדיר למשק הישראלי, אני קוראת לחברות ולתעשיית ההזנק הישראלית לממש את הפוטנציאל בפיתוחים בסביבת דור 5”.

רן גוראון, מנכ”ל פלאפון: “.. פלאפון גאה להפעיל עוד היום ובשעה הקרובה 250 אתרים סלולריים בכל רחבי הארץ תומכי דור 5 באזורים שונים מדן ועד אילת”.

איציק בנבנישתי, מנכ”ל קבוצת פרטנר: “.. דרך מרגשת לפתוח את השנה החדשה, עם בשורה כל כך משמעותית ללקוחות פרטנר, שמהיום מצטרפים למהפכה העולמית של הדור ה-5 באמצעות Partner 5G .. גלישה במהירות של עד ג’יגה עם Partner 5G גם בבית וגם בנייד”.

 

לידיעה בווינט

https://www.ynet.co.il/economy/article/SkkT11Ug8w?fbclid=IwAR0wlk1dDn8WtH746iByaSyRwXVEtIq1yZ3kip_Ns-Tqh27LN8qluYV_OAk

בוואלה

https://news.walla.co.il/item/3389320?fbclid=IwAR1hAOos5Ovcga7b5U-lPRAwgAb3ZDuoy98uB97pzHWdRCci3FB5mmbeUuw

ב-.. N12

https://www.mako.co.il/news-digital/2020_q3/Article-5e4ea7b7fc8d471027.htm?utm_source=Facebook&utm_medium=NewsChannelPage&partner=NewsChannelFacebook&fbclid=IwAR2_yLDoEfJSjuAXalAXTw4tuRa9nIgqNEw_5gdUYcqBz-o37kP6cg3xJQ8

בישראל היום

https://www.israelhayom.co.il/article/804829?utm_source=facebook&utm_medium=facebook&fbclid=IwAR3qv0qfmLuPBkzU-UX-RuqWIh9JMoPE4qUaZa9qyTmUq8SCAMU0wiZnYtc

 

 

עדכון – 3 אוקטובר

אנחנו בינתים לא יודעים לזהות אנטנה של דור 5. אין על זה מידע. אבל לא כדאי לחזור על הטירוף של הגל הקודם שצילמו פנסים ואנטנות טלוויזיה וצעקו “דור 5”. זה הביא להגחכת כל המאבק – זה לשחק לידי מכחישי הנזקים.

כעת שוב פעילי מחאת דור 5 מצלמים אנטנות ישנות וכל מיני קופסאות שלא קשורות וכותבים “אנטנה חדשה של 5G”. זה מטעה ופוגע באמינות של מי שמפרסמים ושל כולנו ביחד ושל כל המחאה והמאבק החשוב הזה.

חשוב מאד לצלם ולמדוד קרינה ולתעד בדיוק יום ושעה של כל אנטנה סלולרית מרכזית מול הבתים ובאיזור שלכם, בהנחה שעדיין לא “שדרגו” אותה. או למצוא תמונה של אנטנה כזו שצילמתם פעם. או למצוא צילום של האנטנה בגוגל סטריט.  בשביל השוואה !

וכל פעם שעוברים לידה, לשים לב אם חל שינוי בהתקני השידור על האנטנה. לצלם כל שינוי ולמדוד קרינה ואז להשוות תמונות ולסמן הבדל בגופי השידור.  כך ניתן יהיה לעלות על התקנות ולהבין איך נראות האנטנות שבחרו חברות הסלולר בארץ.

חשוב לפרסם את ההשוואה – לפני אחרי עם סימון מה השתנה, מיקום ותאריך.

איך נראות אנטנות דור 5 ? – עמיר בורנשטין

פלאפון פרסמה רשימת יישובים עם דור 5 כבר עכשיו למטרת שיווק (בתוך הכתבה)

אפשר ללמוד מאתר עם אנטנות מחו”ל שנאספו מכל העולם –

https://www.facebook.com/emralliance.bc/media_set?set=a.1840709299344820&type=3&hc_location=ufi

אבל..  לזכור שכל חברה בוחרת ספק אחר, ציוד אחר ולא כל מה שקורה בחו”ל קורה בארץ (ספקים, תקני שידור וסוגי ציוד ואנטנות). . .

נזכיר כי ..

התדרים שחולקו במכרז הם עד 3.5 גיגה הרץ וקורנט ED88 מודד עד 8 ג’יגה הרץ ! אין בעיה למדוד אנטנות דור 5 שנפרסות כעת.

אישור 60 גיגה הרץ התיחס להתקני נקודה לנקודה (גלים מילימטריים) שמיועדים למקומות ללא פריסת סיבים אופטיים, תוך הקלת מיסוי והיתרים ברשויות – אלו לא אנטנות דור 5 המוגדרות במכרז. את זה לא ניתן למדוד באמצעים הביתיים שלנו. אבל לתעד התקנות ניתן וחשוב ולא לשכוח רישום בדיוק מתי זה הותקן, צילום לפני ואחרי.

 

עדכון – 21 אוקטובר 2020

סלקום קיבלה אישור ממשרד התקשורת להפעלת רשת דור 5. החברה שדרגה את ליבת הרשת ונפרסו חלק מהאנטנות בתדר 3.5 גיגה-הרץ. החברה תשיק את הרשת החדשה עם חבילות חדשות ויעודיות. בעלי טלפונים שתומכים ב- 5G יוכלו לגלוש ברשת החדשה באזורי הכיסוי בימים הקרובים. ומיד פתחו במסע יח”צ.

צוינו 47 ישובים בהם יהיה כיסוי דור 5 בימים הקרובים:

אור יהודה, אזור, אשדוד, באר טוביה, באר שבע, בני ברק, בני שמעון, בת ים, גבעתיים, מ.א. גזר, גן רוה, דרום השרון, הרצליה, מ.א זבולון, חבל יבנה, חבל מודיעין, חדרה, חולון, חוף השרון, חיפה, טירת הכרמל, מ.א. יואב, יקנעם עילית, ירושלים, כפר סבא, לב השרון, לוד, לכיש, משגב, נשר, נתניה, עומר, עמק חפר, עמק לוד, עפולה, פתח תקוה, ראש העין, ראשון לציון, רחובות, רמלה, רמת גן, רמת השרון, רעננה, שער הנגב, שפיר, שפרעם, תל אביב-יפו.

 

שר התקשורת הזחוח, שמיהר ליישם טכנולוגיה שלא נבדקה, ללא לימוד והעמקה, תוך הפרה של עיקרון ההיזהרות המחייב בחקיקה סביבתית, ממשיך לקרוא דפי מסרים שנכתבו לו, להטעות את הציבור ולסכן את בריאותו – בלי מודעות והבנה הוא ממשיך ליח”צן את תעשיית הסלולר – זה כבר קבוע ובכל פורום, הנה עוד דוגמא מנובמבר 2020

 

 

 

ונזכיר גם  כי ..

בהשקה השנתית של אפל, באמצע ספטמבר, התגלה כי במוצרים החדשים אין תאימות לדור 5,  בעיתונות התפרסמו ניחושים מדוע בחרו לא לכלול דור 5. אחד ההסברים – העדר יתרון משמעותי למרות היח”צ. כי .. טכנולוגית דור 5 גורמת להתחממות יתר של המכשירים ולהתרוקנות בטריה מהירה.  

האכזבה מדור 5 כבר הושמעה ע”י מומחי הי-טק שמורים לצרכנים לא לרכוש טלפונים דור 5.

 דור 5 הפך לבדיחה  .. דיווחים מתרבים על “זלית” בטריות בדור 5.   האם אפל נוכחה בכשלון דור 5  והחליטה לחכות ולמנוע נפילה, שאלה עו”ד דפנה טחובר, חברתנו פליטת הקרינה שברחה מהמצב החמור בישראל, וכיום מנהלת בשיתוף עם רוברט קנדי ואחרים את CHD, מנהלת את פרויקט דור 5  5G and Wireless Harms Project  ומייסדת “We Are The Evidence“.  (ניתן למצוא ראיונות בעברית עם עו”ד דפנה טחובר, מהתקופה בה היתה בישראל ונאבקה להכרה בזכויות נפגעי הקרינה)

לעומתה, הזכיר עמיר בורנשטין כי אפל אוהבים מוצרים סגורים (טכנולוגיות יציבות ובדוקות שניתן להרוויח משימוש הלקוח בטכנולוגיה) והם נוטים להתעכב בעדכון לטכנולוגיות חדשות. גם בדור 4 הם התעכבו יחסית לסמסונג ולשאר השוק.  “יקח זמן עד שדור 5 יפעל בצורה רחבה ועד שיהיה היצע של מספיק יצרנים של טלפוניים. עוד שנה שנתיים נוכל להבין מה קרה. לא הייתי מספיד את דור חמש כל כך מהר”

ואכן  .. בהקשר זה ..  נוויל ריי, נשיא טכנולוגיה ב- T-Mobile, הודה כי דור 5 חסר ערך.  

כלומר, אחרי ההשקות גילו שלדור 5 אין כל השפעה ממשית מעבר ליח”צ ופרסום.  דבריו אלה נאמרו בתגובה לדיווחים כי דור 5 נכשל ולא מספק מהירויות או יתרון על דור 4, למרות השקעות של מיליארדי דולרים ופריסת אינספור אנטנות ואתרי שידור.

וואו .. הוא אמיתי? 

או ש .. התעשייה עומדת מאחורי פרסומי ה”אכזבה” מהמהירות שאינה טובה דיה כי הם רוצים עוד?

בימינו, עם כל הספינים, עולה חשד כי זה מהלך ללחוץ על הרגולטורים, לבקש הקלות ומענקים וכדומה. מהלכים שיפגעו עוד ועוד בכוחם של רשויות מקומיות ואזרחים להחליט על הנעשה בתחומי מגוריהם.   נוויל ריי מאשים רשויות מקומיות בעצירה והפרעה לפריסה, תוך הדגשה שהרגולציה צריכה להיות יותר אגרסיבית בטיפול בהתנגדויות מקומיות.

ואכן, התנגדויות מקומיות לדור 5 ולפריסת עוד ועוד אנטנות מתגברות.  רק ש.. לצערנו, זה כנראה לא ייעצר בזמן (ואת הנזקים נראה רק בעוד שנים ואז ימצאו לתעשייה דרכים להכחיש “קשר” כי הרי אין בדיקה מבוקרת אלא יישום פראי על כל האוכלוסייה).

(דוגמא איך התעשייה עושה ספינים והונאות מדעיות – סיפורו של דר’ ג’ורג’ קארלו. ודוגמא שנייה – מאבק על העופרת שהוכנסה לדלק ולעוד מוצרים מתוך ידיעה על הרעילות המוחלטת)

 

ונזכיר כי .. החודש ..

שר התקשורת יועז הנדל חתם (ב- 15.9.20) על תקנות שיאיצו כניסת גלים מילימטריים.

(צילום זה אינו שלי, לי אין סלולר ! אני נפגעת קרינה מדור 3.. 7 שנים פליטת קרינה, כלואה בבידוד במקום נמוך קרינה שהיה קשה מאד למצוא והקרינה (גם) בו מתרוממת בהתמדה)

יועז הנדל הנמהר חתם על אישור לשימוש חופשי בתדר 60 גיגה-הרץ (V-band) בתצורת נקודה לנקודה, שמאפשרת לכל חברת תקשורת ולכל אינטגרטור להקים קישורים אלחוטיים מהירים במיוחד, עד 1,000 מגה-ביט לשנייה, ללא צורך בהיתר/ רישיון/ דיווח על ההתקנה.    להזכירכם, שר התקשורת הקודם דודי אמסלם חתם בערב פסח על תקנה דומה, בתצורת נקודה למספר נקודות שהוגבלה לטווח 300 מטר.  התקנה החדשה של יועז הנדל מאפשרת התקנות בטווח של עד 2 ק”מ.

שימו לב – זה עלול להשפיע עלינו נפגעי הקרינה (שמתחבאים בשכונות נמוכות קרינה/ קליטה בפריפריה).

היוזמה של אמסלם הוצגה בגלובס (גד פרץ) כאילו הגיעה ללא רגולציה מתאימה לכניסת חברות חדשות לשוק פריסת הפס הרחב לבתים פרטיים, ולכן, נמנע יישום בהיקף רחב לצמודי קרקע, בעיקר בפריפריה, שמחוץ לאיזורי פריסת סיבים אופטיים. . קישורי גלים מילימטרים משמשים כיום בישראל בעיקר לחיבורי מצלמות אבטחה והקמת רשתות עיר חכמה והפחתת הוצאות שוטפות לשירותי תקשורת לרשויות המקומיות.   הטכנולוגיה מיושמת כבר בכ-60 רשויות מקומיות, לחיבורים מעל 300 מטר, וחייבה מילוי טפסים ותשלום אגרה שנתית (מאות שקלים לכל חיבור). התקנות החדשות מבטלות את זה ויאפשרו התקנות מצלמות אבטחה בהפרדה גבוהה, חיבורי אינטרנט מהיר במיוחד לבתי ספר ועוד, תוך הפחתת הוצאות ברשויות המקומיות.   קישורי תמסורת מיקרוגל עד 2 ק”מ, שמותקנים אלפים בישראל, כיום מחייבות תשלום אגרות שנתיות (אלפי שקלים לכל קישור). התקנות החדשות יאפשרו מעבר לציוד קטן ונוח, תוך חסכון עד מיליוני שקלים בהוצאות של חברות הסלולר על חיבורי תמסורת אלחוטיים.

בקיצור, דואגים להקל על החברות, ועל הרשויות במהירות התקנה (בלי צורך בהיתר) ולהפחית להם הוצאות (שמשמשות את הציבור) על חשבון בריאות הציבור. כרגיל.  (אגב, כבר נתקלתי בדיווחים על התקנות בשכונות בשולי ערים, אם אתם רואים פעילות – דווחו, תתעדו, שימו לב לרכיבים האלחוטיים ו.. בלי פאניקה)

 

במכרז שהסתיים במהירות, חולקו 3 טווחי תדרים –  700, 2,600 ו־3,500 מגה הרץ. כל טווח ישמש לייעוד שונה ודורש בניית רשת איכותית לשירותי סלולר:

  • תדרי ה־700 יתנו כיסוי בסיסי ראשוני לדור 4 ודור 5.
  • התדרים האחרים בעלי קיבולת גבוהה יותר ואמורים לשפר יכולות:
    • ה־2,600 לדור 4 בשנים הקרובות ובהמשך לדור 5.
    • ה־3,500 ייעודי לדור 5.   ובנוסף, על חלק מתדרי ה־3,500 יתמודדו גם גופים שאינם חברות סלולר.

(מד קרינה ביתי מומלץ שרבים מאיתנו משתמשים בו – קורנט ED88 מאפשר:

  • מד תדר במצב RF בין תדרים 100MHz – 2700MHz.
  • טווח תדר רחב לתחום התדר הגבוה מ 100MHz עד 8GHz

הוא לא ימדוד את התדרים הגבוהים שצפויים להיות בדור 5 מעל 20 גיגה הרץ וסביב 60 גיגה הרץ, שאושרו להתקני נקודה לנקודה כמצוין למעלה.)

 

23 אוקטובר 2020 – שר התקשורת ממשיך לקרוא דפי מסרים עם אמת חלקית ומטעה ולעשות יח”צ מתוך אי הבנה

 

בכל יום נפגעים עוד ועוד אנשים מהקרינה הסביבתית הגוברת, מומחים מזהירים שהמצב יחמיר עם דור 5, לדוגמא דר’ ברברה דוהמן

לא כל נפגעי הקרינה רגישים לקרינה – לא ! ממש לא !

רוב הנפגעים כלל אינם מרגישים את הקרינה ואינם מודעים לפגיעת הקרינה הבלתי מייננת בבריאותם.

הסיבה לתסמינים המיידיים ולכאבים של רגישי הקרינה הינה פגיעה נוירולוגית – לפי הדמיות מוחיות במחקר של הוזר והוזר (2017)  ברור היום כי  לרגישי הקרינה מוח אחר, אבנורמליות מוחית, אשר פרופ’ בלפום דורש להגדיר כהפרעה נוירולוגית.

רוב הנפגעים לא מרגישים את הקרינה, שלא נקלטת בחושים המוגבלים של האדם.  אבל .. הם מפתחים מחלות קשות לאט לאט, תא אחר תא.  רבים נפגעים בלי להרגיש תסמינים מיידיים וגודשים את המחלקות הנוירולוגיות, קרדיולוגיות, אונקולוגיות, אנדוקריניות בגילאים צעירים יותר ויותר.  הפגיעה בתאי הגוף איטית והדרגתית – לדוגמא, חלק ממנגנוני הפגיעה שנמצאו במחקרים.  

חברתנו עדית אהרון, נפגעת קרינה, שעברה כבר 4 ניתוחי מוח להסרת גידולים כתוצאה מקרינה סלולרית (פרופ’ סיגל סדצקי והצוות שלה חקרו אותה ואת הרגלי השימוש שלה בסלולר והחתימו אותה על סודיות, אותה ואת שאר הצעירים עם סרטני מוח, רובם כבר נפטרו). עדית השתתפה בתוכנית “המפצח” של אושרת קוטלר ב- 2018

 

אנחנו העדות לנזקי הקרינה, כמו שאומרת עו”ד דפנה טחובר חברתנו לפגיעה, אנחנו שנפגענו כבר מדור 2,3,4 בסלולר, חלק נפגעו מוויפיי, יש נפגעי חשמל – הרבה לפני דור 5.

(בקטע קצר זה מופיעים רק דברי הרופאים מהתוכנית לגבי הטכנולוגיה של דור 5 – טכנולוגיה שלא נבדקה כהלכה, לא מקבלת אישורים לניסויים כי אינה בטוחה, אך מיושמת על הציבור כולו. לשימוש לכל מי שחפצים להפיץ ולהזהיר את הציבור שמסתירים ממנו את האמת).

 

תשפ”א מתחילה ונשמעת כ.. שנת אשפה, לצערנו.  הדוד שלי חגג בבידוד 90 ואיחל תשפא = תהא שנה פחות אומללה. אמן.

העלייה בקרינה צפוייה להיות הדרגתית. חשוב להיערך אבל לא להיכנס לפאניקה.

עמיר בורנשטין יכול לסייע בשלבי היערכות ..

1. להפסיק להשתמש בסלולרי ובציוד אלחוטי ולעבור לציוד חוטי. זה מיידי.

https://www.norad4u.co.il/guidesh/return2wired/

2. להמשיך ללמוד ולצמצם חשיפה לקרינה בבית, במשרד ובכלי רכב.

https://www.norad4u.co.il/…/step-by-step-emf-reduction-h/וגםhttps://www.norad4u.co.il/emr-reduction-h/

וגם ..  https://www.norad4u.co.il/emr-reduction-h/?fbclid=IwAR3PCQ5aSlb5o5nUNefFz3gnmfdjaVZMjv1P-RE678nFLnuQl8E9SSaJ0cw

3. אם אין ברירה – למגן את הבית/ משרד/ רכב

https://www.norad4u.co.il/emr-protection-h/

4. אם אין ברירה, כשכבר יש רגישות לקרינה ולאחר הפסקת שימוש בסלולרי ובציוד אלחוטי – לשקול שימוש במיגון אישי.

https://www.norad4u.co.il/emr-protection-h/personal-rf-protection/?fbclid=IwAR2dHVhku6fCQ7FK03YP2PXSjL_fwzRgOpupAwn3OTMUINw1eAM4QuwNu7g

 

ומבחינת המחאה ..  מה נותר לעשות כעת?  חזרו ושאלו הפעילים, לאחר שיזמו יום מחאה בינלאומי שעבר בקול ענות חלושה ב- 26 בספטמבר עקב אירועי הקורונה, המשבר הכלכלי, החרדות והמחאות העולמיות.  

הדרך היחידה כיום היא חרם צרכנים, פגיעה בביקוש.

זה אומר – להפסיק להשתמש בסלולרי ובאלחוטי – לחזור לחיבור קווי (מהיר, יציב ואיכותי).

על הציבור להבין כי כאשר הוא משתמש בסלולר, בוויפיי ובציוד אלחוטי הוא יוצר צורך בעוד אנטנות סלולריות מול הבתים. בינתיים מנצלים את חוסר ההבנה הזה בציבור כדי לפרוס עוד ועוד אנטנות.

ואפשר אחרת.. הנה ידיעה על עראבה – התנגדות תושבים מנעה פריסה

 

 

צריכים סלולר לחירום ובחוץ?

קחו דור 3 (פחות קרינה) בטלפון טיפש ולא סמרטפון והשתמשו רק מחוץ לבית.

(לצערנו, פעילי מחאה דור 5 רבים מחוברים לניידים שלהם ולא נראה שיש מספיק שיעשו זאת, כך נראה כרגע)

נפגעי הקרינה, כמוני, עשו זאת מזמן ולא מבחירה חופשית – אלא מכאבים וחולי – ממליצה שתחסכו לעצמכם את זה !

הנה שקף מעולה שהעלה עמיר בורנשטין (מתוך מצגת בנושא)

רוצים לעצור את דור 5? שואל עמיר בורנשטין, הפסיקו מיד שימוש באלחוטי וסלולרי

 

חרם צרכנים, פגיעה בביקוש – זו הדרך ! אבל רבים צריכים להצטרף.

 

 

והנה עמיר מדגים מה פעילי מחאת דור 5 עושים לעצמם בלי לדעת בשימוש בציוד סלולרי ואלחוטי

 

מומלץ לקרוא את תגובתו של עמיר בורנשטין למסרי ההרגעה של איגוד ערים בנוגע לדור 5 – כולל סימוכין ורשימת מקורות ומחקרים ארוכה

 

דיון  בנושא דור 5 בעיריית חיפה

שידור חי – ועדה מקומית לתכנון ובניה

שידור חי – ועדה מקומית לתכנון ובניה בנושא 5G (אנטנות סלולריות דור 5) 04.08.2020

פורסם על ידי ‏עיריית חיפה‏ ב- יום שלישי, 4 באוגוסט 2020

על הדיון

על הדיון – עמיר בורנשטין

כתבה איריס עצמון, מחברת “הסלולרי לא מה שחשבת”, כי בדיון זה בעיריית חיפה “פרופ’ סטיליאן גלברג טען בבטחון רב: ‘אין דור 5 בישראל'”. אך במקביל פורסם בכי רשת דור 5 כבר פרוסה בישראל.   מנכ”ל פלאפון רן גוראון ציין כי הרשת כבר נפרסה וזמינה במאות מיקומים ברחבי הארץ.

 

עדכון על מצב דור 5  – עמיר בורנשטיין 8.8.2020

 

ראיון עם פרופ’ מרטין פול על נזקי הקרינה הבלתי מייננת

 

דברי בכירי משרד הבריאות על דור 5

 

תגובה לשר התקשורת הקודם, דוד אמסלם, לגבי דור 5

תגובה מנומקת של עמיר בורנשטיין על פרסום מסרי הרגעה מטעם איגוד ערים לגבי דור 5

עמדת עמותת רגישות לקרינה ישראל בענין דור 5 בסלולר 

אנחנו נפגעי דור 2,3,4 בסלולר ולא חלק מהתלהמות מחאת דור 5

כן ולא דור 5 (לפני מכרז דור 5 היוצא לדרך היום)

תגובה ל”כאן סקרנים” על דור 5

על קרינה ודור 5 – בעקבות תחקיר “המפצח” עם אושרת קוטלר

בתגובה לפרסום של משרד התקשורת לגבי דור 5

דור 5 – מה בעצם הבעיה?

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שמרו על קשר

הרשמו כדי לקבל עדכונים על החלטות, ישיבות של העמותה, כינוסים, אירועים וחדשות אחרות בנוגע לעמותה ולפעילותיה.