מוצרים “חכמים” לא רק מקרינים, אלא מתפוצצים ונשרפים .. והפעם בת 4 עם כוויות קשות

פורסם ב-

מוצרים “חכמים” משווקים בקצב מתגבר, 

מאז הוכרז על “האינטרנט של הדברים” – IOT – קישוריות ו”חיבור הכל להכל“.

 

בעודי מעדכנת מוצרים בפוסט המוצר החכם הכי מטומטם ..  יש המון, כל יום נוספים עוד .. הגיעה תזכורת מפחידה לסיכונים (ולא רק מכירת נתונים אישיים לשיווק ממוקד ומתוחכם ועליית הפרמיה בביטוחי בריאות וחיים כשיבחינו שאינכם מצחצחים שיניים מספיק זמן או אוכלים מעדן ממותק) ..

המוצרים החכמים לא רק מקרינים ..

ה”חכמים” גם מתפוצצים ונשרפים לעתים ..  והפעם ..  “שעון חכם” גרם לכוויות קשות בילדה בת 4

 

 

בדוקו “אינטרנט של הכל” נחנק הבמאי כששמע על אסלה חכמה ואובדן הפרטיות באופן מוחלט .. 

למה לתקשר עם אלכסה תוך כדי עשיית הצרכים? כדי שהיא תשים מוזיקה או תנשוף אוויר חם על ה..  ..

צילום מסך מתוך הסרט “האינטרנט של הכל” – הבמאי המזועזע שואל על האסלה המחוברת (נומי 2:0 של אמזון) – קישור לסרטון התדמית והמכירות.  אגב, אסלה חכמה של המותג היפני TOTO עולה רק 65,000 ש”ח .. מציאה

 

וגם בסרט זה סקירה על  .. חיתול שמודיע (בסלולרי) שהוא מלא, כי הורים היום לא יודעים מה לעשות, אם הסלולרי לא מודיע שהגיע הזמן להחליף חיתול מסריח. ובינתיים חוטפים התינוקות קרינה (בנוסף לבייבי-סנס ולסתם קרינה מהוויפיי הביתי והסלולרים של ההורים והשכנים).

 

החיתול החכם והמחובר לאינטרנט גם יאמר להורים דרך הסמרטפון שלהם מהי דרגת הלחות ואם זה פיפי או קקי, מסבירה נציגת החברה בתערוכת גאדג’טים. .. ההורים היום ממש סתומים או בלי חושי ריח וראייה .. – צילום המסך מהסרט “האינטרנט של הכל”

(ההבעה שלה אומרת הכל, לא?)

 

באתר “תנודע” (מכון גרטנר לחקר הסרטן) יש שלל אזהרות לגבי חשיפת ילדים לקרינת רדיו (סלולר, וויפיי, בייבי-סנס, טלפונים אלחוטיים, מיקרוגל ומוצרים “חכמים”).

אזהרות אשר:


מומלץ לקרוא תגובות לשאלה לגבי בייבי סנס בקבוצת “ללא קרינה בשבילך” בפייסבוק)


 

את פוסט המוצר החכם הכי מטומטם התחלתי בחורף שעבר, כשנזהרתי בצעידה בין אבנים מחודדות במדרגה עמוקה, שכרסמה הסערה בחוף.  עמודים חלודים ובסיסי פרגולות.שנהרסו לפני שנים – נחשפו בין שברי סלעים והפכו את ההליכה למסע הישרדות מסוכן.  במפתיע, עקף אותי בריצה צעיר, שידו כפופה מולו ועיניו נעוצות במסך שבהק באפלולית הדמדומים  .. בווום .. נתקל בסלע .. סלטה באוויר. צניחה. צווחת כאב.  ..   מוצרים ‘חכמים’ – אנושות טיפשה, צצה במוחי כותרת הפוסט, כשמיהרתי לסייע לו,

קרני אור חיוורות הבליחו בין העננים השחורים וליטפו את ראשו כשצלע לעבר היציאה מהחוף, מבטו עדיין ממוגנט למסך.  אין תקנה, חשבתי ונזכרתי בצחוקה של אמי הזקנה, כשסיפרתי לה מה הסיבה לפוסט זה דווקא באותו יום – ויברטור מחובר לסמרטפון.  “גם בית חכם עלה באש”, דיווחה לי את  ששמעה בחדשות אותו בוקר.

 

הסמרטפונים נכנסים לתחום צעצועי המין כי .. 

מנורות, מיטות, חיתולים, מקררים, דודי מים, מזגנים, שואבים אבק, טלוויזיות, שעונים, מדדי בריאות, מחזור חודשי  ..  ועוד ..  כבר “מחוברים”

ברור שויברטורים יצטרפו לחגיגה ..  ולמה זה טוב?   לכאורה, ליחסים המנהלים במרחק גיאוגרפי, סקס וירטואלי בעזרת בלוטות ניתן לשלוט בהנאה המינית מרחוק

חברת We-Vibe הציעה התקני חיבור סמרטפון לויברטור לשליטה מרחוק, ע”י פרטנרים ופרטנריות שנסעו, או גרים רחוק ו.. תוך כדי ניתן לראות אלה את אלו על המסך .

שוק ה”שלומות” (wellness) המינית הגלובלית רחב ונחשק  (מוערך כ- 21 ביליון דולר ב- 2019 ובטח עם הקורונה השנה עלה).   הרבה חברות רוצות נתח.. אז למה לא ויברטור משדר לסמרטפון ועוד משהו “חכם” ?

סטארט-אפ MysteryVibe יצרו ויברטור מודולרי, שניתן לשנות צורתו (מדליק). הדגם הבא “קרשנדו” מצויד מנועים בכל מודול כדי להתאים דפוסי ויברציה דרך יישומון סלולרי. .

חלק יחששו ממעקב אחרי חיי המין שלהןם, חשבתי ו.. וואלה מצאתי דיווחים על חששות כאלה, אבל יותר מכך .. זה כבר קיים, בסאן הבריטי דיווח על תביעה נגד יצרן צעצועי מין שפלש לפרטיות של צעירה

רוב הציבור נסחף בלי לחשוב, וגם כשיש חששות ..  הגברת העונג תמיד הניעה את האנושות לנסות דברים פסיכיים

(כשהתנדבתי בנעורי במד”א הגענו לבית בו נחנק גבר למוות מסיבות מיניות – חנק ארוטי – שקית עטפה את ראשו למניעת חמצן והגברת האורגזמה.. אך רגע אחד יותר מדי הביא למותו.  נרשמים לא מעט מקרים כאלה בכל שנה, זה נקרא פאראפיליה וחלקם מטומטמים אפילו יותר. וואו איך אהבתי מקרים כאלה. להיות בנוער מד”א בתל אביב היה השכלה משמעותית בהרבה מכל המידע שקיבלתי בתיכון המצטיין שהייתי רשומה בו) .

מעריכים שחיבור הסמרטפון לצעצועי המין ידליק רבות ורבים   כמומחית להתנהגות צרכנים ואסטרטגיות שיווקיות – אני בטוחה בזה, הייתי מתווה לזה אסטרטגית החדרה בהצלחה ובהנאה

אבל .. נפגעתי לפני 7 שנים מקרינה בלתי מייננת ומזיהום סביבתי, ומאז הקריירה המצליחה והמרתקת שלי נהרסה ואיני יכולה לתפקד בעולם עתיר הסמרטפונים והוויפי היום. אין לי חיים. מאז אני פעילה באזהרה והעלאת מודעות לצורך בטכנולוגיה בטוחה .. ולא עוד מקדמת מוצרים טכנולוגיים הרסניים  (בקישור – נקודות במסע שלי ממנהלת בתעשייה לפליטה סביבתית).

דווקא בכליאה בבידוד שנכפה עלי, במקום נמוך קרינה שהיה קשה מאד למצוא .. אולי רובוט מיני אינו רעיון רע. חח ..

כבר שנים עובדים במרץ על רובוטים כעובדות ועובדי תעשיית מין וכפתרונות לבודדים ובודדות. בובות מין מתוחכמות עם בינה מלאכותית.  חלקן יפיפיות, אבל איכשהו יכולת השיחה שלהן מוגבלת.  את השכל הן לא יגרו, וריח מאד מרכזי במשיכה ותשוקה. מבחינתי גירוי אינטלקט הוא אפרודיזיאק יותר חשוב מחיכוך איברים או ממראה או קול רדיופוני. ולצערי, בובות לא יצלחו זאת.

קרשנדו (שם מעולה לויברטור) תמורת 129$ ובאפליקציה של We-Vibe השתמשו כמיליון וחצי לקוחות, 25% מעל 8 פעמים (הממ.. 75% זנחו ולא הגיעו ל- 8 אם זה מה שבחרו לפרסם).   צוותי שיווק בטוחים שהצעצועים ה”חכמים” יסייעו להגברת אינטימיות זוגית, ברור .. אם לא יודעים להחליף חיתולים בלי סמרטפון שיודיע שהחיתול מסריח.. או מתי מגיע דימום המחזור .. איך ידעו לבצע אקט מורכב כמו פעילות מינית?     הסירו דאגה .. חדר השינה ה”חכם”, ה”מחובר”, הוא חלק מהאינטרנט של הדברים IOT,  … . הכל יהיה בשליטה, ינוטר וינוהל בידי “מומחים”. ..  סנסורים בצעצועי המין ימדדו חום ויעריכו את מידת העוררות המינית,  .. אם לא התחממתןם מספיק, מערכת מיזוג חכמה תופעל, או שינוי קצב ואולי מוזיקה נחוצה וגירוי גלי מוח.. העיקר שתתפקדו, תישארו מכורות ומכורים.. בלי רגע ללא “חיבור”

עולם חדש מופלא

אז.. למי שנורא בא על קרשנדו (464 ש”ח) – בקישור סרטון הדגמה   .. יש המדווחים שההנאה גוברת כשהשליטה לא בידיהןם, אלא בידי אחרות ואחרים, מרחוק. הגמירות חזקות יותר, עקב אלמנט ההפתעה ואיבוד השליטה. צעצועים “חכמים” מותאמים אישית ההם שוק רווחי המיועד לפרטנרים במרחק גיאוגרפי.

בימי הקורונה COVID-19 אפילו המליצו לרכוש הרבה צעצועי מין, אבל לא בשליטה מרחוק – בגלל קישוריות  .. חח .. וכך יוכלו לדרוש עוד דורות הסלולר ואנטנות ועוד ועוד קרינה, אכן .. עולם חדש מופלא

למותג https://www.kiiroo.com/ צעצועים אינטראקטיביים בשילוב ווב-קאם. . וכמובן .. זה בשימוש בתעשיית המין מרחוק, מול מצלמה עם שליטה מרחוק בצעצועי המין – ניתן לשלוח “טיפים” למכשיר, וככל שמשלמים יותר הפולסים חזקים יותר.  ויש גם תחום הנקרא “עינוי צעצועים חכמים” או “smart toy torture” – צפייה בצד השני/ה או עובדי מין שמגורים ע”י צעצועים עד טירוף, כשהשליטה בידי מישהם מהצד השני של הקשר המקוון ומצולם או לקוחות .. הממ .. אני מניחה שניתן לכבות את המכשיר או להתנתק.  .. אבל .. כמו בכל BDSM צריכה להיות הסכמה על חוקי הקשר הפטישיסטי וסימנים מתי להפסיק. אקט כזה נקרא “lovense torture” ושני הצדדים יודעים מתי זה הופך עינוי אמיתי ועד איפה המשחק לגיטימי.    מאידך, חוקרים מציינים כי שימוש במושג “עינוי” עלול לבלבל מי שלא לגמרי מכירים את חוקי התחום.   (נדרשת תקשורת ברורה ואני מקווה שזה נעשה, כיון שכמעט כל עובדות המין נפגעות תקיפות מיניות בילדות וחוקים ברורים אינם אפשריים להן פעמים רבות, כשמתרחשת גלישה למקומות קורבניים .. אבל זה לפוסט אחר).

בסדרה “עושות כותרות” היתה פרסומת לא ממש סמויה לויברטור כזה (עונה 4, פרק 4)

(סליחה שהצבעים בצילום המסך כה כהים .. אבל כך אני צופה – הפחתת אור כחול שמכאיב לי. אני מזהירה את הציבור כדי שלא תגיעו למצבי האומלל. הלוואי שהיו מזהירים אותי כשהמצב היה הפיך. אני לא הייתי מודעת – הייתי חלק מהתעשייה שפיתחה כאלה מוצרים)

 

 

בכל יום וכמעט בכל אתר קופצות עלי פרסומות למוצרים חכמים ..

בקרוב כולם יהיו עם שעונים חכמים ובגדים חכמים ואנחנו, נפגעות ונפגעי הקרינה, נצטרך להפשיט קרובי משפחה באירועים, או כדי לקבל שירות טכני בבית  (קישור מהבוקר – פרסומת לשעון)

מוצרים משדרים אלה משווקים במרץ לציבור תמים, שמסתירים ממנו את נזקי הקרינה (עשרות שנים ועשרות אלפי מחקרים כבר יש שמוכיחים נזקים)

( הרחבה – פוסט על סרטני מוח הקשורים לסלולרי – בעקבות תביעה של משפחה את ענקיות התקשורת על הסתרת הנזקים המוכחים כבר שנים  ו .. גם ..   תביעה נגד FCC על אי עדכון תקנים לגבי קרינה מלאכותית ודור 5 בסלולר ומאז .. עוד משפחה ביישוב שלי נגמרת מסרטני מוח שנקשרו במחקרים לקרינה סלולרית)

 

 

שעון חכם – מתוך הגדרה בויקיפדיה

 

זה חלק מקטגורית מחשוב לביש

מחשוב לביש (או Wearable Computing) הוא אביזרים אלקטרוניים, כגון חיישנים, מצלמות, שעון חכם, טבעת חכמה, מסכים וכדומה, שנישאים על הגוף ונותנים מידע נוסף על הסביבה באמצעות מציאות מתוגברת, מידע על סכנות מתקרבות באמצעות שימוש בחיישן תרמי (זיהוי נחשים חשוב אולי כשנמצאים בשטח), לצד מידע מסחרי ופרסומי.  מחשוב לביש נכנס כחלק מטכנולוגיות האינטרנט של הדברים (IoT).

 

מדידת קרינת רדיו (כמו סלולר וויפיי ומיקרוגל) משעון אפל – עמיר בורנשטין מאתר “ללא קרינה בשבילך

 


הארכיון של דר’ זורי גלזר נפתח לציבור עם אלפי מחקרים – נזקי קרינה ידועים עשרות שנים והממשל משקר לציבור


 

הזכירה לי חנה, אחת מנפגעות הקרינה בישראל, שיש גם משקפיים חכמים, כמו גוגל גלאס .. יופי של קרינה ליד האיבר הרגיש מכולם (שנפגע בוודאות מקרינה) .. העיניים וכמובן, המוח

להלן הסברים מויקיפדיה

ודוגמאות מויקיפדיה

 

 

 

 

 

 

 

 

משקפיים חכמים (או Smartglasses) כלולים במחשוב לביש הכולל תצוגה אופטית של מציאות רבודה (AR) וחיבור לאינטרנט שמקרין תמונות ומידע דיגיטלי, בנוסף לאפשרות לצפות בעולם החיצוני מבעדן לצד המידע הדיגיטלי.  כשהתוכנה מותקנת במערכת אחרת, המשקפיים חכמים המודרניים מסוגלים להריץ אפליקציות מתקדמות עצמאיות, חלקן מופעלות באמצעות פקודות קוליות.  יישומים רבים שמפותחים עבור סמארטפונים קיימים גם בגרסאות למשקפיים חכמים.

משקפיים חכמים כוללים פיצ’רים מתקדמים כמו מצלמה, מד תאוצה, מד חום, מד גובה, ברומטר, מצפן, כרונוגרף, מחשבון, טלפון סלולרי, GPS, תצוגת מפה, רמקול, טיימק, ושעון. מכשירי משקפיים חכמים רבים מסוגלים לתקשר באופן אלחוטי עם אוזניות אלחוטיות, מודם סלולרי וכמו גם מכשירים נוספים.

 


משפחה תובעת את ענקיות התקשורת על הסתרת סיכוני הסלולרי שגרם למוות מוקדם מסרטן מוח – חשוב לקרוא

פוסט על תביעה נגד FCC לגבי דור 5 בסלולר וקרינה מלאכותית

פוסט על הארכיון של דר’ זורי גלזר שנפתח לציבור עם אלפי מחקרים – נזקי קרינה ידועים עשרות שנים – הממשל משקר לציבור

רשמים מהכנס הרפואי על נזקי קרינה סלולרית ואלחוטית (ודור 5)


 

 

נמשיך במחשוב לביש .. נניח טבעת ..

 

טבעת זו היא אביזר אלקטרוני לביש עם תכונות של טלפון חכם בשימוש נוח מכף היד, כגון ביצוע תשלומים, בקרת תנועות, מעקב אחר פעילות וניטור קצב דופק הלב, לחץ דם ועוד. הטבעות מתממשקות עם טלפונים חכמים או מכשירים תואמים (מחשבים אישיים). יש טבעות חכמות שיכולות לפעול ללא טלפון נייד, עם קישור לענן או באמצעות פונקציות עצמאיות כמו מעקב אחר פעילות. אין תצוגה והן פועלות לפי הקשר, תשלום במסוף, ביטול נעילה ליד הדלת/ רכב וכו’, שליטה במכשירי חשמל ביתיים. חלק ניתן להפעיל בהוראות קוליות.  זהו מכשיר NFC, שמבטל צורך בנשיאת כרטיסי אשראי, מפתחות, תעודת זהות ורישיון נהיגה. ניתן לקבל התראות על שיחות, הודעות, אימייל וכדומה מהסמרטפון.  ו.. כמובן, למדוד צעדים, דופק, שינה, וצריכת קלוריות .. ו .. עוד ו .. עוד.

ב- 2013, השיקה חברת McLear את הטבעת החכמה הראשונה. ב- 2018 גודל השוק היה 9 מיליון דולר וצפוי לגדול ל- 55 מיליון עד 2025.

 

 


שעון חכם משווק כיעיל להודעות אימייל ו- SMS, לצד מידע חיוני על הגוף. לרובם התממשקות עם סמארטפון אך יש שעונים חכמים עם כרטיס SIM מובנה שלא דורשים ממשק עם טלפון חכם.  יש שעונים חכמים המאפשרים מענה לשיחות טלפון באמצעות חיבור בלוטות’ בין הטלפון החכם לשעון. שעונים חכמים מאפשרים לעיתים לשלוט ולאתר את הטלפון הנייד מרחוק. ויש שעונים המכילים גם מצלמה מובנית, כגון Samsung Gear.

בשנים 2013-2014 הצטרפו חברות גדולות לשוק השעונים החכמים והשוק גדל והתרחב. משנת 2014, עם כניסת החברות הגדולות לשוק השעונים החכמים, החלו להימכר שעונים המציעים קישוריות סלולרית LTE על רשתות 3G או 4G, ובכך לאפשר קיום שיחות טלפון וגישה לאינטרנט גם ללא חיבור לטלפון.


בנובמבר 2019 פורסם מחקר של אוניברסיטת סטנפורד בשיתוף אפל, שמטרתו בדיקה אם  Apple Watch מסוגלים לאתר הפרעות בקצב הלב. בדקו למעלה מ-419 אלף שענדו את השעון החכם של אפל למשך 4 חודשים.  הנבדקים נשאו מכשיר אק”ג ונמצא במחקר שב-84% מהמקרים השעון החכם הצליח לאתר הפרעת קצב לב חמורה מסוג פרפור פרוזדורים ולהתריע עליה כדי שיקבלו טיפול רפואי מתאים לפני שמצבם ידרדר. אבל .. המכשירים המקרינים הללו תורמים להפריות קצב לב ולפרפור, כמו שמראה דר’ מגדה חבס ואחרים


 

 

מברשת שיניים עם טכנולוגית RF

 

 

בקישור – מגוון מוצרים ש”ישפרו את איכות החיים וימנעו אסון” .. חח, אבוי .. מוצרים המבוססים על חשיפה לקרינת רדיו, שריסקה את חיי רבים מהקהילה שלנו

Vayyar קיבלה אישור שיווק בישראל לגלאי נפילות

 

 

הגזמות, פיתוחים כחלק מטרנד ללא בדיקה וחשיבה, מתוך טמטום, בורות, צורך להצליח ו”לעשות” מכה .. או סתם לשרוד במשרת ניהול מוצר ולחזור הביתה בשלום עם פרנסה למשפחה

גלי וינרב כתבה בגלובס ב- 10.09.2016   “קורנים, ולא מאושר: לישראלים לא אכפת מרמת הקרינה”.  לדבריה, “סכנת הקרינה אורבת לנו גם במקומות לא צפויים”

“ישראלים הם שיאנים מבחינת מספר מכשירי הסלולר לנפש (יותר ממכשיר לאדם, 10 מיליון מנויים על 8.5 מיליון תושבים) וגם מבחינת אורך השיחה הממוצעת”, אמר בכתבה ד”ר סטיליאן גלברג, ראש האגף למניעת רעש וקרינה במשרד להגנת הסביבה.   (בשנת 2016 עוד היה דר’ וכיום פרופ’ גלברג)

לשאלה איזו קרינה מזיקה יותר – מייננת או בלתי מייננת, ענה גלברג  “קשה לענות על זה עדיין, אז עדיף פשוט להתגונן מפני שתיהן.  קרינה מייננת הוכחה כמזיקה לבריאות, בעוד קרינה לא מייננת רק ‘חשודה’ כמזיקה לבריאות בעיני ארגון הבריאות העולמי”. .. . “לגבי הקרינה הלא מייננת אני נוקט את כלל הזהירות, שאומר שלגבי גורמי סיכון חשודים, יש להיחשף רק במידה ההכרחית ולהימנע מחשיפה מיותרת. עדיף להיות זהיר מאשר להצטער” הדגיש גלברג.

פרופ’ גלברג ציין כי “כל מכשיר חשמלי יוצר סביבו שדה מגנטי, אבל הגוף רגיל לשדה מגנטי של כדור הארץ, אותו שדה שגורם לכל המצפנים לפנות צפונה. הגוף ממפה את מקומו במרחב לפי השדה של כדור הארץ, ולכן אם פתאום הוא חש שדה מגנטי שנוצר מהזרם החשמלי, הוא מאבד את האוריינטציה הטבעית שלו, באופן שפוגע במערכת החיסון”. ..  “ברשתות החשמל זורם חשמל שהופך כל הזמן את כיוונו – 100 פעמים בשנייה. “מבחינת הגוף אנחנו רגע אחד בצפון ורגע אחר בדרום, והכיווניות מתחלפת במהירות שקשה לו להתמודד איתה”..  “ככל שהמכשיר החשמלי גדול יותר, כך הוא בעייתי יותר”, הוסיף גלברג, שאומר כי יש להרחיק מכשירי חשמל מהגוף.   הוא ציין לגבי חימום תת-רצפתי המופעל  בחשמל. “אפשר להתקין חימום רצפתי באופן רשלני שיוצר הרבה קרינה, או בצורה טובה יותר” ..  “היו פעם בעיות עם המיטות המתכווננות שהיו מזרימות זרם חשמל גם לא תוך כדי הכוונון. זה שדה שאתה ישן עליו שעות בכל יום, ולכן בשם הזהירות, לא הייתי ממליץ”. ..  אותו הדין לגבי שמיכה חשמלית, סדין חשמלי וכדומה.

בכתבה הבחין פרופ’ גלברג בין מכשירים קולטים למכשירים משדרים. מכשיר קולט כמו טלוויזיה או רדיו אינו מסוכן, למעט היותו מכשיר חשמלי. אולם ..  הטלפון הסלולרי קולט וגם משדר, וזה יוצר פוטנציאל לבעיה, בעיקר כי הוא קרוב כל כך לגוף ולמוח כל היום. גם המוניטורים לתינוקות והטלפונים האלחוטיים הביתיים מפיצים קרינה כזאת. לעומת זאת, מחשב נייד המחובר לחוט אינו קורן כמעט. הוא קורן כשהוא מחובר לרשת Wi-Fi, משום שהוא גם משדר וגם קולט. “מומלץ לכבות את תקשורת ה-Wi-Fi של המחשב כשאתם בבית או במשרד, ולהשתמש בגישה חוטית”, הוא אומר.

לגבי קרינה מהאדמה, הסביר כי היא “מגיעה לבתים גם דרך חומרי הבנייה שמיוצרים ממה שיש בקרקע. לכן לכולנו יש כמות מסוימת של חומרים רדיואקטיביים טבעיים (אבל מזיקים) בתוך קירות הבתים שלנו. ישנה גם קרינה הנובעת מהפחם שנמצא בתוך הבטון, משום שתוצרי לוואי קורנים של פחם משמשים חומר גלם בבניית הבתים”. רדון, הידוע כחומר מסוכן בבתים, הוא אחד החומרים הרדיואקטיביים הקורנים המגיעים לבתים שלנו בדרכים הללו.   .. כשקונים בית מומלץ לבצע בדיקה של גז רדון, קרינת אורניום וקרינת גמא מהקרקע. מפני גז רדון קל להתגונן. כל מה שצריך זו בנייה מיוחדת וגם לאוורר – כמו שהגז נכנס כך הוא יוצא. גם באזורים שאין בהם המון רדון באופן טבעי, מגיע רדון מהקירות ולכן מומלץ תמיד לאוורר, ואז ממש אין בעיה. אחת התופעות המוזרות בישראל היא שאנשים קפדנים יותר לגבי רכישת רכב מאשר לגבי רכישת בית. אנשים לא בודקים את רמת הקרינה בבתיהם ובשכונה וזה לא מאוד מסובך לבדוק, באמצעות מד קרינה”.    הוא ממליץ להשקיע בבדיקה באזורים המועדים לקרינה מן הקרקע, או באזור שבו יש תחנת כוח פחמית, שמעלה את הסיכון שאבני הבניין מכילות חומרים מתחנה זו. כדאי לבדוק גם את גינות הילדים, באמצעות אותו מד קרינה, כדי לראות אם חומרים הקורנים בקרינה מסוכנת שימשו לבנייתם.

הכתבה בגלובס הסתיימה בהנחיות, כשהאיור מלווה במילים “שיאנים בדיבור בסלולרי” – הכוונה לישראלים.

 

אבל .. נדגיש כי ..

בכתבה הזהיר פרופ’ גלברג מהשפעת הקרינה על מנגנון הפרשת המלטונין.

לדבריו, מחקרים מסוימים הראו כי הגוף מזהה את הקרינה האלקטרומגנטית כאור ומגיב בדיכוי הפרשת החומר מלטונין, הדרוש לשינה טובה בלילה. ידוע היום שאור מלאכותי, כולל זה המגיע ממסכי הטלוויזיה ומהמכשירים בעלי המסך האחרים, מזיק לשינה.

לדבריו, לילדים ולמי שסובלים מהפרעות שינה כדאי להימנע מצפייה במסכים בסמוך לשעת השינה המיועדת. אלא שגם אם אין צופים במסך מאיר, ככל הנראה עצם הקרינה האלקטרומגנטית משפיעה לרעה על הפרשת המלטונין ופוגעת באיכות השינה.  

“כאשר איכות השינה לא טובה, הבריאות כולה נפגעת וזה אולי גם אחד המנגנונים הנוספים שמסבירים את התחלואה הרבה יותר של אנשים החשופים לקרינה” הדגיש פרופ’ גלברג.

“.. עם הטלפון הסלולרי יש בעיה נוספת, שאנשים מכורים לו ולמעשה כל הלילה הם חצי קשובים לשמוע אם צפצף או טרטר. עצם הפניית הקשב הזו פוגעת בשינה וזו עוד סיבה להוציא את הסלולרי מחדר השינה”, הוסיף.

 

ועם אזהרותיו של פרופ’ גלברג, ראש אגף רעש וקרינה במשרד להגנת הסביבה, במיוחד לגבי ההשפעה על ייצור מלטונין ועל שינה ..  נגיע למוצר שמצחיק אותי כבר שנה, או יותר .. כשאני נתקלת במודעות פרסום בכל מוסף של “העיתון לאנשים חושבים”

 

ענק .. גיחכתי כשראיתי את המודעה (שם המותג הוסר)  – יהיו לנו מלא חברת וחברים חדשים – נפגעי קרינה, אומללים שמכרו להם שזה יעזור לשינה שלהם .. בהמון כסף ..  (אני צינית ..  שיהיה ברור למזדעזעים חסרי ההומור ולקונספירטורים שמסיתים נגדי כ”סוכנת” של הבונים החופשיים והאילומינאטי)

“נו, לפחות יש מדדי דופק. המיטה יכולה להודיע באופן מיידי לחברה קדישא להגיע לאסוף אותך.יש תמיד לראות את הצד החיובי…” כתב מור, מקהילת נפגעי הקרינה וחנן, נפגע קרינה אף הוא, והוסיף סמיילי צוהל.

 

ויש את המוצר הזה

מדווחת עליו תמי: “עצוב חוסר המודעות .. מכשיר שנועד לעזור לישון, בלי כדורי שינה. אפליקציה בנייד, וחגורה על הבטן שמתקשרת איתו בבלוטות’ ומנטרת את הנשימה, הנייד משמיע מוסיקה שמתאימה את עצמה לנשימות ומפסיקה כשהוא מזהה לפי הנשימות שהאדם נרדם. אז אין כדורי שינה אבל יש מתקן שצמוד לבטן ומקרין בלוטות’ ישר לאיברים הפנימיים, ונייד שצריך להיות ליד האוזן (כדי לשמוע את המוסיקה) ומתקשר בבלוטות’ ומקרין ישירות למוח. כבר לא ברור מעדיף זה או כדורי שינה… עצוב לראות את חוסר המודעות דווקא אצל מי שמנסה לתת פתרונות אלטרנטיביים בלי הנזקים של התרופות”

כן, זה היה מצחיק אם זה לא היה כל כך עצוב, הקרינה פוגעת מאד בשינה אצל חלק מהנפגעות והנפגעים (יותר נשים, מהתרשמותי) .. לי הקרינה מבטלת את השינה והפגיעה כבר אינה הפיכה.

“גם אצלי הקרינה פוגעת מאד בשינה, למעשה מבטלת אותה” עונה לי תמי.

עצוב.

 

קרינה בלתי מייננת הורסת את השינה  (ומי כמוני וכמו חברי נפגעי הקרינה יודעים ..)

 • דר’ יעל שטיין ודר’ איריס יודסין סקרו מחקרים על מנגנוני הרגישות לקרינה וציינו הפרעות שינה כאחת ההשפעות השכיחותתרגום המאמר שפורסם ביולי 2020
 • בסקירה מחקרית של פרופ’ בלפום ודר’ אירגריי על רגישות לקרינה (ודרישה להכרה ב- EHS כהפרעה פיזיולוגית נוירולוגית) – נמנו הפרעות שינה, אינסומניה ופגיעה בייצור והפרשת מלטונין – פורסם במרץ 2020   קישור  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7139347/

ההתיחסות לירידה במלטונין, אצל רוב הנבדקים רגישי הקרינה (EHS) ולהפרעות שינה, כמו גם השפעה על התמודדות הגוף עם תהליכי חימצון.

 

 • בהרצאתה בכנס המומחים באוניברסיטת תל-אביב, בפברואר 2020, ציינה דר’ יעל שטיין מהדסה עין-כרם הפרעות שינה כתסמין שכיח של רגישות לקרינהתרגום ההרצאה וקישורים

 

מחקרים רבים מצאו קשר בין שימוש בסלולר וחשיפה לוויפיי ולקרינה בלתי מייננת .. לבין הפרעות בשינה ..

הנה מעט דוגמאות:

https://ehjournal.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12940-017-0257-x

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27788568/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23730819/

 

 

אך בעוד המחקרים בנושא מתרבים ואף הכתבות בתקשורת, במערכת הרפואה מתעלמים מהשפעת הקרינה והמסכים (אור כחול) על השינה, שהפרעותיה מתרבות עם העלייה בחשיפת הציבור לקרינה ולמסכים.    כך, מנהלי מוצרים בחברות ריהוט שינה או הי-טק עלולים שלא להבין את הנזק הבריאותי שיעוללו פיתוחיהם ה”חכמים”, במקרה שטרחו לבדוק. זאת, כיון שבאתרים רשמיים. לדוגמא, באתר “מכבי” אין לנושא כל אזכור ובאתר משרד הבריאות יש התחמקות אופיינית, כמו גם באתרי “מדע” הנחשבים מכובדים כמו מכון דוידסון או מדעת).

 

דווקא במסמך של יחידת המידע והמחקר בכנסת מ- 2013 בנושא “קרינה אלקטרומגנטית ומדיניות הטיפול בה במערכת החינוך” יש בעמוד 18 התיחסות לחוזר מנכ”ל משרד החינוך מספטמבר 2011:  “הימנעות מוחלטת משימוש בטלפונים סלולריים לכל מטרה במועדים ובאזורים שנקבעו לכך במהלך שיעורים או כל פעילות חינוכית; הצבת טלפונים ציבוריים בבתי-הספר כדי לאפשר לתלמידים במצבים נדרשים יצירת קשר עם ההורים;  הימנעות משימוש לילי בטלפונים סלולריים, הגורם לחוסר שינה; הימנעות משימוש בטלפון סלולרי במקומות ללא קליטה כגון מעלית; העדפה שלא לשאת את הטלפון הסלולרי בסמוך לגוף.. ”

(מקור  חוזר מנכ”ל משרד החינוך 41  תשעב/6(ב( מספטמבר 3166 ,02-3.3 – שימוש מושכל בטלפונים ניידים, ספטמבר 2011. הכנסת, מרכז המחקר והמידע)

וגם באתר תנודע יש אזהרה לגבי חשיפה למסכים

 

במקרה שלי – כל חשיפה לקרינה מבטלת לי את השינה ליממות ארוכות (ולא מסייעים מלטונין/ גאבא/ מדיטציה/ פעילות גופנית/ אמבטיות/ לבנדר/ מגנזיום/ ויטמיני B למיניהם/ סידן/ חשיפות לשמש בשעות הנכונות/ תרגילי הירגעות ומתיחות/ חליטות “מרדימות” וצמחי מרפא/ כדורי שינה .. כלום !)

אציין כי הקרינה הסלולרית והאלחוטית לא רק פוגעת בשינה, אלא גם בריכוז ובזיכרון.  אצלי הקרינה הסלולרית והאלחוטית גרמה לדמנציה המוקדמת!   הימנעות מחשיפה לקרינה (ולכימיקלים סינתטיים) החזירה את המוח שלי לתפקוד.  בסרטון – מעט מהמסע שלי – בכנס “מוח בריא” 2018

 

 

הפרעות שינה הפכו שכיחות מאד

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה כי ב- 2010   20%   ישנים פחות מ-6 שעות בלילה, 31% מבני 65 ומעלה.14% מתקשים להירדם כמעט בכל לילה: 17% מהנשים ו-11% מהגברים.

בקרב בני 75 ומעלה השיעור עומד על 36%.כצפוי 18%  מרגישים עייפות רבה במשך היום: 13% מהגברים ו-22% מהנשים.

 

סביר להניח כי המספרים הוכפלו ואולי הושלשו בעשור שחלף מאז ..  מדורי בריאות מלאים במידע לגבי התופעה והמלצות ..  למה?  בגלל האור הכחול, שנפלט מהמסכים ומתאורה חסכונית.  אור זה מפריע לייצור מלטונין ופוגע בשעונים הביולוגים בגוף.

מומלץ לקרוא על תאורה מזיקה  וגם על כוחות הריפוי של הטבע

 

על מלטונין – סיכום ומידע בעקבות דבריה של דר’ דברה דיוויס בכנס

 

ומה אמרה דר’ דברה דיוויס בכנס המומחים באוניברסיטת תל אביב בפברואר 2020 ?

ד”ר דברה דיוויס התיחסה ל”דור 5, קרינה אלחוטית ובריאות, סקירה מדעית ועדכוני מדיניות”.

 

סיכום נקודות מדברי ד”ר דברה דיוויס בהרצאתה על  5G, Wireless Radiation and Health: A Scientific and Policy Update :

 1. בשנים האחרונות מתרבה מניפולציה של מדע.
 2. בעולם מתוקן מומחים עוסקים במניעת נזק ולא בהוכחה כי קיים נזק.
 3. עיקרון ההיזהרות – חיוני לנקוט בצעדי הגנה לפני שיש ביטחון מוחלט בנזקים.
 4. בקרינת רדיו הפגיעה אינה מ”חוזק ממוצע” של קרינה אלא מעוצמת שיאי הפולסים.
 5. לארגון המזון והתרופות האמריקאי FDA  סמכות לביצוע בדיקות קרינה לטלפונים והתקנים סלולריים אבל הוא לא מבצע אותן. בדיקות מתבצעות על ידי היצרנים לפי תקן מבוסס חום, כאשר ידועות השפעות ביולוגיות שאינן קשורות באפקט חימום.
 6. בהתיחסות להשפעות ולנזקים בריאותיים, גנטיקה משולה לאקדח. הסביבה היא הלחיצה על ההדק – משפיעה על ביטוי  DNA.  כדוגמא מתיחסת דר’ דיוויס לתאומים זהים (בעלי DNA כמעט זהה בלידה) שנראים שונים אחרי שנות חיים חשיפה אישית לגורמים סביבתיים.
 7. מחקרים רבים מצביעים על השפעות בריאותיות שליליות של חשיפה לקרינת רדיו  – סרטן, פגיעה ב- DNA, פגיעה בזרע, משקל אשכים, ROS בזרע, ROS בעוברים זכרים ועוד.
 8. ממצאי מחקר NTP  (שהוזמן והוגדר על ידי FDA) נדחו על ידי FDA  בהצהרה כי הממצאים לא רלוונטים לבני אדם. למרות שכל גורם סיכון נבדק על מכרסמים כפי שבוצע במחקר ולמרות שזמן החשיפה ורמות החשיפה מייצגים חשיפה של בני אדם.
 9. דמנציה מוגדרת כסוכרת של המוח. דר’ דיוויס מתיחסת למחקרה של נורה וולקוב אשר מראה צריכת גלוקוז  מוגברת במוח בעת שימוש בסלולר.
 10. תוספי תזונה של חומצת שומן אומגה 3 ומלטונין משפרים תסמינים ומונעים חלק מנזקי קרינה במוח.
 11. מחקרים מסוימים שנערכו אינם מספקים, לדוגמא מחקר בו תישאלו נבדקים פעם אחת לגבי שימוש בסלולרי ולאחר מכן עקבו אחריהם אבל לא מספיק שנים.
 12. מאמרים שונים מדגימים עליה בסיכון למשתמשים בסלולר.
 13. מאמרו של פילרס אלדישייר חשף עלייה בתחלואה בגליומה באונה הקדמית במוח בבדיקה בבריטניה. לא נמצאה עלייה בשאר איזורי המוח ולא בכל הגילאים שנבדקו.
 14. נמצא גידול בסוגי סרטן שונים בבלוטת התריס שעלולים להיות קשורים לנזקי קרינה סלולרית – דורש בדיקה.
 15. קיימים מחקרים שאיתרו סמנים ביולוגים (ביומרקרים) בדם, ירידה ביכולת תיקון של הגוף, עלייה בחומציות.
 16. מחקרים שונים הראו פגיעה של קרינת רדיו בעצים.
 17. מחקרים על בעלי חיים חשפו פגיעה בעיקר בחרקים ודבורים.

 

והמלצה מעשית  .. הכנת הבית ללמידה מרחוק ולעבודה מרחוק בבית רק ברשת קווית (שהיא יציבה ומהירה וללא קרינה) ולא בתקשוורת אלחוטית שמזיקה לבריאות     (תודה לעמיר בורנשטין על המדריך)

 

 

לפני כשנה  פירטתי איך (שוב) הצילה רגישותי הקיצונית לקרינה את שכני מתחלואה קשה, ו.. איך גם הילד (על הספקטרום) שגר ממול הפסיק לצעוק ולהשתולל.  דמנציה סביבתית היתה תוצאת הרגישות לקרינה במקרה שלי,

כשכתבתי על הקשר בין אוטיזם לקרינה, התוודעתי לתחקיר ב- THE NATION של הרטסגארד ובואי,    ..  על המניפולציה שעושה תעשיית הסלולר על המדע..

מתחקיר זה עולה כי תעשיית הסלולר העתיקה את יחסי הציבור, של הונאות מדעיות קודמות שנקאטו תעשיות העישון/ דלקים/ עופרת/ תלידומיד/ זיהומי מים ועוד ..  יחסי ציבור שעיקרם כי אין לתעשייה צורך לנצח בויכוח מדעי לגבי בטיחות, אלא להטיל ספק ולתחזק את הויכוח. אי וודאות מספיק כדי להרגיע צרכנים ולהדוף דרישות לרגולציה או תביעות משפטיות שיפגעו ברווחים.

זה מודגם נפלא בקומדיה “תודה שעישנתם”

המשך הויכוח תלוי באי הסכמת כל המדענים. כפי שהיה במאבקי העופרת, האסבסט, הדלקים והעישון, עד שלא נערמות גופות בכמויות מבהילות – התעשייה ממשיכה להכחיש ולהטיל ספק, מתוך תאוות בצע צינית, ותוך התעלמות מטובת הציבור ומבריאותו.

תעשית הסלולר והאלחוט מנהלת “משחקי מלחמה”, כפי שהוגדר בתצהיר של מוטורולה מ- 1994 – משחק התקפה ומשחק הגנה. מימון מחקרים ידידותיים לתעשיה, לצד תקיפת מחקרים שמעלים שאלות. קידום מדענים ידידותיים לתעשיה בגופי מחקר ויעוץ בינלאומיים כמו ארגון הבריאות העולמי, לצד הכפשת חוקרים שדעותיהם מפריעות לאינטרסים של התעשייה. .. התעשייה ממשיכה לטשטש את נושא בטיחות המכשירים הניידים והתקני הקרינה. וכיום ..  עברה לשלב מסוכן עוד יותר “האינטרנט של הדברים” IOT  .. שכלל לא נבדקה בטיחותו ומשווק כמנוע צמיחה משמעותי, כי האינטרנט של הדברים לא יחבר אנשים דרך סמרטפונים, אלא יחבר מכשירים ש”ידברו” בעצמם, מעל הראש שלנו (ודרך הגוף שלנו). כלי רכב אוטונומיים, מכשירי חשמל ביתיים חכמים, רכיבי ערים חכמות .. אפילו חיתול של תינוקות יודיע מתי יש להחליפו (ויקרין את התינוק) .. מאד נוח ובמהירויות גבוהות יותר ויותר .. כך זה נמכר לציבור

טשטוש דעת, כמו כשמכרו לציבור עופרת רעילה בדלק (שהשפעות הקשות למוח ידועות מימי האימפריה הרומית והיסטוריונים רבים אומרים כי גרמה למפלתה) .. כדי שמנוע הרכב לא ינקוש והמנועים יגדלו ויאפשרו מהירות .. וואו, מה זה חשוב שזה יתרום למגיפות אלצהיימר, פרקינסון, אוטיזם, “שיגעון” ומוות

האינטרנט של הדברים, כידוע, דורש שדרוג של טכנולוגית דור 4 לדור 5. כך תגדל משמעותית חשיפת האוכלוסייה לקרינה הסביבתית (הגוברת בהתמדה כבר שנים). כך כתוב בעצומה שנחתמה על ידי 236 מדענים מהעולם שפרסמו למעלה מ- 2000 מחקרים משמעותיים בתחום הקרינה. זאת לפי ג’ו מושקוביץ, דירקטור המרכז לבריאות המשפחה והקהילה באוניברסיטת קליפורניה בברקלי, שהיה ממפיצי העצומה. ובדומה למה שהתרחש לגבי הטלפונים הסלולריים, טכנולוגיות דור 5 מוחדרת לשוק ללא בדיקות בטיחות מקדימות.

העדר הוכחה חד משמעית כי הטכנולוגיה מזיקה לא אומר שהטכנולוגיה בטוחה !

כאשר יש ספק אין ספק, אומרים המומחים – זו מהות עיקרון הזהירות המונעת. זה עיקרון פרימום נון נוקרה (ראשית, הימנעו מגרימת נזק) בשבועת הרופאים.

ולמרות זאת, תעשית הסלולר מצליחה למכור לעולם כשל לוגי בעבור נזיד עדשים.

בטיחות הטכנולוגיה האלחוטית שנויה במחלוקת מתחילתה של תעשיה זו.  משך 3 עשורים, מיליארדי אנשים ברחבי העולם מהווים שפני ועכברים בניסוי ענק על הציבור כולו. ניסוי בבריאות, ללא קבוצת ביקורת וללא נטרול משתנים מתערבים.   .. מוכרים לכולם טלפונים סלולריים ומעודדים שימוש נרחב, מגיל צעיר ביותר (כולל בייבי-סנס והתקני וויפיי וקרינת רדיו לתינוקות, וחשיפת עוברים בבטן אמהותיהם) .. ורק בעוד עשורים יבינו אם זה גרם לתחלואה קשה .. סרטן או נזק ל- DNA, מוטציות גנטיות, אלצהיימר ואוטיזם, הפרעות קשב, בעיות קרדיולוגיות ועוד ..

והאמת שקשה יותר ויותר להבין את הקשר כי כולם מוקפים בקרינה גבוהה מאד, גבוהה מדיי עבור תאי הגוף – 24/7 .. והתעשייה ממשיכה ותמשיך לטעון שהנזקים והתחלואה יכולים לנבוע מגורמים אחרים, אכן.. כשלא עורכים ניסוי מבוקר, במציאות המורכבת (ומרובת מזהמים שנמצאים באינטראקציה) אין דרך לנטרל משתנים.. וכך ניתן להמשיך להתחמק ממסקנות כואבות ומאחריות.

משך עשורים אלה, חסמה תעשית הסלולר- אלחוט הבנה של ממצאי המדע, בסיוע רשויות וסוכנויות ממשל שהעדיפו רווחים על בריאות הציבור.  ולצערנו, גם בסיוע של עיתונאים וגופי חדשות, שכשלו בחקר האמת עליו הם חתומים. במקום לידע את הציבור מה הקהילה המדעית חשפה.. משתפת העיתונות פעולה עם ההסתרה, התעתוע ובלבול הציבור – כך מושגת “הרגעה” המשרתת תאוות בצע.

משך עשורים מתבע ניסוי ענק בבריאות הציבור כולו. ניסוי שמתנהל על כל האוכלוסייה ללא הסכמת הנבדקות והנבדקים, בניגוד לכל אמנה ותפיסה אתית.  ובנוסף, מטה התעשיה תוצאות, משמיצה חוקרים ומחקרים, מפיצה שקרים ויוצרת ספינים ומעוותת תפיסות. זה נעשה בעזרת מקבלי החלטות ופוליטיקאים חסרי הבנה או מושחתים ועיתונאים חסרי עמוד שדרה.

את המחיר נשלם כולנו. חלקנו (כמו חברי קהילה זו) כבר משלמים אותו בגדול.

 

חוסר הוכחה חד משמעית שהטכנולוגיה מזיקה לא אומר שאין סיכון. אמרה גם דר’ אנני ססקו, Dr Annie Sasco,  מנהלת אפידמיולוגיה למניעת הסרטן במכון הצרפתי הלאומי לבריאות ומחקר רפואי (לשעבר), בכנס על סרטן בילדים ב- 2012. (הרצאתה לאחר מחקר NTP בכנס NIH 2018)

ככל שגיל תחילת השימוש הסלולרי נמוך יותר, הסיכון גבוה יותר, הסבירה ססקו.  לדבריה, קיים צורך דחוף במאמץ חינוכי ליידע הורים, פוליטיקאים, עיתונות וכלל הציבור על מצבם היחודי של ילדים אשר מושפעים יותר מהקרינה.

למבוגרים ולילדים, קרינה אלחוטית עלולה לגרום לסרטן בדרכים עקיפות שאינן ברורות עד הסוף. לא ישירות. קרינה אלחוטית הודגמה כפוגעת במחסום דם מוח (BBB), שהכרחי להגנה על המוח מפני כימיקלים רעילים – מתהליכים בגוף ומהסביבה (למשל מזיהום אוויר ומעישון פסיבי).

נמצא כי קרינה אלחוטית מתערבת בשכפול DNA, שידוע כמקדם וגורם מוכח לסרטן.

הסיכון גדול הרבה יותר לילדים כי הגולגולת שלהם דקה וסופגת יותר קרינה, בהשוואה למבוגרים. ולילדים יש יותר שנות חיים עם הרבה יותר חשיפה מצטברת לקרינה, שהולכת ונהיית גבוהה.

 

התעשיה משפיעה על עולם המדע, על מוסדות הרגולציה והממשל

תעשית הסלולר והאלחוט מטשטשת ומבטלת דאגות לגבי בטיחות התקני קרינה בלתי מייננת ובמיוחד סלולר (וגם וויפיי).

רשות התקשורת הפדרלית  (FCC) קבעה תקינה ב- 1966 לרמות בטיחות המבוססת על “שיעור ספיגה ספציפי”  SAR – specific absorption rate .  טלפונים סלולריים נדרשו לא לעבור רמת  SAR של 1.6 וואטים לקילוגרם של משקל גוף, או פחות.  ב- 2013 הודיעה האגודה האמריקאית לרפואת ילדים ל- FCC כי הנחיות אלו לא מתחשבות ברגישות המיוחדת ובדפוסי שימוש של נשים בהריון וילדים.   FCC סרבה לעדכן את התקן.

FCC  נענית לרצונות התעשיה ללא הרף, כמו היתה ארגון שבוי. כך טוען העיתונאי מורם אלסטר בדוח של מרכז אדמון ספרא לאתיקה באוניברסיטת הרווארד מ- 2015.   וכפי שציינה דר’ דברה דיוויס, גם אלסטר ציין כי  FCC מאפשרת ליצרני טלפונים לבדוק בעצמם רמות SAR, ללא בדיקות חיצוניות של גורם עצמאי. יצרנים לא נדרשים להציג רמות  SAR על אריזת הטלפונים הניידים. ולא מעט תחקירים מצאו רמאות מצד החברות בתחום זה.

 

טשטוש והשתקת נושא הבטיחות של מכשירים פולטי קרינה בלתי מייננת הוא מוטיב חשוב ומתמשך, כיון שהמחקר ממשיך ונמצאים ממצאים קשים מאד ש”מפריעים” לתעשייה.

חלק גדול מהמחקר מגיע מחוץ לארה”ב.   אולם, גם הסניפים האירופיים והאסייתים של תעשית הסלולר והאלחוט הצליחו “לנהל משברים” ולערוך “משחקי מלחמה” מול מדענים וחוקרים, שלא הוכשרו ליח”צ ומלחמות תקשורת (רק שואפים לחשוף אמת ולהציל את הציבור ובריאותו). ראשי התעשייה בכל העולם מתאמים הצפת כיסוי עיתונאי כדי לעוות את תפיסת הציבור לגבי כשלים בבטיחות המוצרים והמחקרים הרבים המצביעים על נזקי הקרינה לבריאות.

וזה מתקדם, בגלל תאוות הבצע חסרת הגבולות .. אנו בעיצומה של פריסת דור 5 – טכנולוגיה שכלל לא נבדקה השפעתה על הבריאות ובטיחותה.

לדברי חוקרים, ניסויים בטכנולוגיה זו לא מאושרים בועדות אתיקה כי “אינה בטוחה” (כפי שמציינת דר’ יעל שטיין בקטע הוידאו הבא).  עם זאת, טכנולוגיה זו מיושמת בימים אלה על כל הציבור, ללא הסכמה ל”ניסוי” לא מבוקר זה.  זאת, למרות נזקי הקרינה הבלתי מייננת הידועים והמוכחים והתנגדויות מומחים .. לדוגמא, דר’ יעל שטיין מהדסה עין כרם, דר’ דברה דיוויס ודר’ קווין מוטוס – מתוך “המפצח” עם אושרת קוטלר 2018

 

 

סיכומו של עמית שדה – תרגום מאמר בשם:

  Adverse health effects of 5G mobile networking technology under real-life conditions

מאמר מלא בקישור

 

והנה קישורים מענינים ומומלצים  לקריאה בסגר הצפוי לנו בחגים בשנת קורונה זו  ..

 

מחקר של פרופ’ רוני זגר, מכון ויצמן, 2017 – השפעת שדות מגנטים החל מ- 1.5 מיליגאוס על תאים חיים

סיווג ארגון הבריאות העולמי של שדות מגנטיים בתדר נמוך כמסרטן אפשרי בבני אדם מ- 2001

מחקר לגבי סרטן בילדים – (1979) Wertheimer & Leeper 

Feychting & Ahlbom 1993 – מחקר לגבי סרטן בילדים בשבדיה

מחקרים נוספים בדף סיכום מאתר www.powerwatch.org.uk  – לדוגמא, http://www.powerwatch.org.uk/science/studies.asp#elfemf

מנגנונים ביולוגים בחשיפה לקרינה בתדר נמוך 

 

ילד מעיד על בעיות הלב שלו שהחלו בעקבות חשיפה לקרינה בלתי מייננת

(מחקר אחד מתוך רבים על השפעות נוירולוגיות של וויפיי בקרב צעירים)

 

כאב ראש ודימום מהאף – תסמינים של ילדים הדורשים בירור

מדוע הקרינה מסוכנת לילדים – מוח ורקמות של ילדים סופגים יותר קרינה

על ילדים רגישים לקרינה

מהי רגישות לקרינה

“נדליק סלולר ונראה מה זה עושה להם” – על ניסויים והתעללות בילדים רגישים לקרינה

קרינה סלולרית ומוח האדם – סיפור בתמונות

הסבר מנגנון הפגיעה במערכות הגוף

 

לרשימת פרסומיה של דר’ חבס באתר הספריה הרופאית של NIH

(סיכום מחקרים על השפעות בריאותיות של קרינה בעברית)

לפרסומים של דר’ מגדה חבס באתר הספריה הרפואית 

רגישות לקרינה – התיחסויות באתר של דר’ חבס

 

זיהום אלקטרומגנטי ורגישות לקרינה – דר’ מגדה חבס

כמה רגישים לקרינה יש – דר’ יעל שטיין ופרופ’ אולה יוהנסון

 

מהם תדרי ביניים IF

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שמרו על קשר

הרשמו כדי לקבל עדכונים על החלטות, ישיבות של העמותה, כינוסים, אירועים וחדשות אחרות בנוגע לעמותה ולפעילותיה.