תקשורת מגויסת לקידום דור 5 ולהלעגת הדרישה למחקר ובדיקה של נזקי קרינה

פורסם ב-

הערב יוקרן סרט טלוויזיה בשם “האמת על רשת 5G” –  הוט 8

טכנולוגיית ה-5G מעוררת אימה וזעם בקרב רבים – הסרט הזה מנסה להבין למה – כותבת גילי איזיקוביץ ב”הארץ” (תרבות זה התחום שלה)

גילי מתחילה בתיאור איחוד מאבקים בחסות הקורונה – מתנגדי חיסונים, חובבי תיאוריות קונספירציה גלובליות ומתנגדי רשת 5G

ואז ממשיכה גילי איזיקוביץ  .. ברחבי העולם נדמה שהטענות שלהם “המצויות ממילא באותה שכונה של רעיונות, מתחברות לכדי דרישה לזכות על גופם. החיסונים, המעבר לרשת תקשורת מתקדמת וקיומם כביכול של גורמים אינטרסנטיים המפעילים מכוחם הבלתי מוגבל את גלגלי העולם — קשורים כולם, לתחושתם לפחות, לניסיון להפקיע את בריאותם והאוטונומיה שלהם”.

“האמת על 5G” הוא סרט טלוויזיה, כתבה מורחבת, שנועד לברר טענות, אם יש בהן ממש ומי יכול להרוויח מהצתת מאבק כזה.

ואז שוב מביאה גילי הבהרה בדגש האהוב על “הארץ” ו”דמרקר” ובכלל בתקשורת ..

“רשת התקשורת המשתייכת לדור החמישי היא שדרוג תשתיות סלולריות ואינטרנטיות שיאפשרו קפיצת מדרגה. בזכותה תתאפשר גלישה מהירה יותר, שפירושה בין היתר מעבר אפשרי לערים חכמות, לאינטרנט של דברים וגם רפואה חכמה ומצילת חיים. כדי לאפשר זאת, יש צורך בהקמת אנטנות סלולריות רבות, עניין היושב על פחד קמאי מפני קרינה — שהסרט מאיין אותו כליל.”

ונחזור .. “יש צורך בהקמת אנטנות סלולריות רבות, עניין היושב על פחד קמאי מפני קרינה — שהסרט מאיין אותו כליל.”    וואו ..  מאיין את הפחד כליל !!

בדיוק כפי שמטפטפים במגמתיות קבועה ב”הארץ”, שוכחים תחקירים וכתבות שלהם מלפני כמה שנים, לדוגמא צפריר רינת מ- 2019 שהתיחס לסיכוני הקרינה הבלתי מייננת ולעובדה שזו טכנולוגיה שלא נבדקה

ואז ממשיכה גילי .. “מעבר למחקרים ולמרואיינים, למחשבה על מי יכול ליהנות מעידוד הפאניקה ולמה, נראה ש”האמת על 5G” הוא פשוט סרט על נטייה אנושית לפחד. כשמגפה משתוללת ברקע, אפשר גם להבין למה.”

בקיצור .. עוד סרט טלוויזיה שמגחיך את מחאת דור חמש ברחבי העולם ומראית עין של בחינת מניעיהם, לכאורה.. כי אין פה תחקיר אמיתי, אלא מגמתיות תוך שבחים לרשת 5G החדשה שתשנה לנו את החיים .. (לצערנו, לא לטובה).

מי שלא סבלו מקרינה, כמוני וכמו חברי נפגעי הקרינה הבלתי מייננת (ואנחנו נפגענו מדור 2,3,4 .. הרבה לפני דור 5) עלולים להאמיןכי הציבור שמכור לסלולרי ולאלחוטי מאד רוצה להאמין לשקרים אלה.

קישור לכתבה על הסרט (המגמתית מאד) https://www.haaretz.co.il/gallery/television/guide/.premium-1.9621152

 

קישור לפרומו של הוט, קשה להציג “תחקיר” באופן יותר מגמתי ומגויס לטובת התעשייה ונגד דרישת הציבור למחקר אמיתי שיבחן השלכות על בריאות ילדיו

https://www.facebook.com/watch/?v=217304963474958

שימו לב לבחירת המילים

 

את השינוי בעיצוב התודעה המגמתי ב”הארץ” וב”דמרקר” ניתן לראות בהשוואה לדוגמאות רבות, כגון:

 

בשנה האחרונה אני רואה את התהליך הזה מתחולל ב”הארץ” וב”דמרקר” ובשאר התקשורת, המגויסת לקידום דור 5 ולטשטוש התודעה הציבורית כי מדובר בטכנולוגיה שהשלכותיה הבריאותיות לא נחקרו וכי יש עשרות אלפי מחקרים המצביעים על נזקי קרינה בלתי מייננת שהצטברו משך עשרות שנים (והושתקו)

זה בדיוק כפי שהיה במאבקים להכרה בנזקי עישון, עופרת, אסבסט ועוד

אני כותבת על זה מדי פעם . מאוכזבת מהתגייסות ה”עיתונאים” שאמורים לבדוק ןמודאגת מההלעגה השיטתית והאופן בו מעצבים תודעה בשירות התעשייה ונגד בריאות הציבור – להלן הפוסט האחרון על התגייסות הגורפת של התקשורת לעיצוב תודעה בשירות התעשייה, במיוחד מצטיין ירון כהן צמח מ”דמרקר”, אבל לא רק הוא.

 

 


רשמים מכנס רפואי על השפעות בריאותיות של קרינה בלתי מייננת ודור 5, ינואר 2021

פרופ’ בלפום דורש להכיר ברגישות יתר לקרינה EHS כהפרעה נוירולוגית פתולוגית (שמאובחנת בבדיקות)

שימוע בתביעה נגד FCC לגבי דור 5 בסלולר וקרינה מלאכותית – ינואר 2021

הספר השחור של הגלים (2021) – פרופ’ בלפום וחוקרים מובילים על סכנות הקרינה האלחוטית

תביעות משפטיות מגובות בעשרות אלפי מחקרים נגד אנטנות דור 5 בקירבת מגורים

פתיחת הארכיונים של דר’ זורי גלזר – נזקי קרינה ידועים עשרות שנים (נחשפו אלפי מסמכים)

 


 

 

לא ברור אם מתוך חוסר בדיקה, אי הבנה, או בשירות בעלי הכוח (תמורת תגמול), מופגנת בתקשורת להיטות בהלעגת המאבק להכרה בנזקי הקרינה המלאכותית (לבריאות ולסביבה).

בחירת מילים של עיתונאיות וכתבים רבים חושפת מנגנוני כוח ומדגימה איך  פועלת התקשורת כסוכנת סוציאליזציה.  התקשורת הישראלית:

 • מסמנת גבולות בשיח הציבורי – מה ראוי לחשוב ולומר ומה ייחשב בזוי ל”בני תרבות”.
 • מתכנסת סביב סוכני מדע ואקדמיה מסוימים וסביב נציגי ממשל ותעשייה. עולמות הנדמים לא קשורים, לכאורה, אך מציגים גישה אחידה. דיקטטורה של דעות.
 • מפעילה פרקטיקות מגמתיות, כגון:
  • הקצאת זמן מסך וכמות אזכורים כתובים
  • הכתרת מעצבי שיח “נכונים” והשתקת קולות אחרים
  • הלעגת מסרים ופעילים ברשתות החברתיות וסתימת פיות
  • קישור שיטתי וחוזר של המאבק בנזקי קרינה לתופעות דחויות ולא רצויות נוספות, ברוח השעה

זה נעשה, באופן ישיר ובמובלע, בפאנלים של תוכניות אקטואליה וחדשות, בכתבות בנושאים משיקים ולעתים אפילו לא קרובים ..

בחירת מילים ודוגמאות אשר:

 • מגחיכות שוב ושוב את המאבק להכרה בנזקי קרינה בלתי מייננת ואת הדרישה לעדכון תקנים שיגנו על בריאות הציבור (או מחאה נגד הגברת הקרינה הסביבתית ופריסת דור 5 בסלולר ללא בדיקת השפעותיה)
 • מקשרות אותם ל:
  • תיאוריות קונספירציה
  • התנגדות לחיסונים
  • אנטי מדע

קישורים מגמתיים וחוזרים אלה נועדו לחנך את הציבור מה אסור (או אין טעם) לבדוק ומה אין לחשוב (וממש אסור להגיד).

ירון כהן צמח מ”דמרקר” הוא דוגמא בולטת. בכל הזדמנות, כולל בכתבות שאינן קשורות לנושא, מלעיג כהן צמח ולועג להתנגדות להגברת הקרינה הסביבתית המלאכותית ולדור 5. הוא מכליל אותה בשלל קונספירציות הזויות וקושר אותה להתנגדות לחיסונים ולהיפך.  בתיאורים שהוא מפזר בכתבותיו, הוא חוזר על זה בהתמדה כדי ליצור בתודעת הקוראות והקוראים קשר לתיאוריות קונספירציה מופרכות ו”הזויות”.

מתנגדי החיסונים מרימים ראש, כותב ירון כהן צמח ומוסיף .. “מה מעיד על קונספירציה רחבת ממדים יותר מהמאמץ של המדינות לכפות על האזרחים חיסון שיש בו רכיבים שמשנים את האר.אן.איי, והופכים את האדם שלקח אותם לאנטנת G5 או לזומבי של ביל גייטס?”  .. גיכי גיכי היינו אומרים בילדותי  .. ומה הקשר?   ירון כהן צמח, אתה מפגין ציניות עלובה ובאמת מיותר לחזור על זה בכוח בכל כתבה.. מה אתה מקבל כדי לשרת ככה את אדוני התעשייה?

הרבה סבל יצרה מגפת הקורונה. בידוד חברתי, מוות ומצוקה כלכלית. בשנים הקרובות יתבררו גם ההשפעות הפסיכולוגיות, הסוציולוגיות והפוליטיות .., פותח ירון כהן צמח .. וממשיך “אולם נדמה שיש מי שזוהי שעתם היפה ביותר: מתנגדי החיסונים”. וואו .. והוא מדגיש חששות .. “הדעות שהם משמיעים נהפכות למרכזיות יותר ויותר” . בכתבה הוא מתאר כי חשש מחיסונים קיים כבר מהחיסון הראשון נגד אבעבועות שחורות במאה ה־19. ומפרט את מופעי ההתנגדות וסיבותיה. ולא שוכח להפחיד – “קבוצה זו מהווה מוקד של התפרצות מחלות”.

כהן צמח מסביר כי בפסיכולוגיה חברתית מחסור במידע נחשב כמאפשר פקפוק במדע (מודל גירעון המידע) – שכנוע ההמונים דורש גישות מדעיות ומערך של “מפיצי מדע” שיילחמו בבורות ובאמונות מוטעות. אך מודל זה נכשל לא רק בשל עמדה פטרונית שרואה בהמונים חסרי דעת, אלא כי כיום יש הצפת מידע וכי המודל מתעלם מאמונות דתיות ומסורות תרבותיות ומהנטייה לדבוק באמונות שהן חלק מזהות. כיום לא מומחים מלמדים אלא כוכבי טיקטוק; ולא המדענים מכוונים מדיניות אלא אינטרסים פוליטיים שמעוררים חשדנות. מאמצי המדינה לשכנע אזרחים להתחסן מובילים  למילכוד.  לטענתו, המהססים להתחסן היום לא דומים למתנגדי חיסונים קלאסיים והיסוסם נובע מהצלחת הבקרה על חברות התרופות ותהיות לגבי קיצורי דרך באישור החיסון.

מבחינת המדינה האתגר זהה – שכנוע להתחסן. אך במערכת שספוגה בפייק ניוז, עובדות אלטרנטיביות וחוסר אמון ברשויות ובתקשורת, מאמצי שכנוע ומערכי תגמולים וסנקציות לא ישיגו תוצאה רצויה. כי מה ייתפס כקונספירציה רחבת ממדים יותר ממאמץ לכפות על אזרחים לעשות דברים שאינם רוצים, ולקבל חיסון שיעילותו בספק, עם רכיבים שמשנים RNA ו.. שוב מתעלה על עצמו כהן צמח ומפרט “רכיבים שהופכים את האדם שלקח אותם לאנטנת G5 או לזומבי של ביל גייטס”  ומדגיש “כך הם מאמינים, כל החששות המוקדמים מפני החיסונים וכל החששות שהתעוררו עם פרוץ המגפה על התוכנית הנסתרת להשלטת סדר עולמי חדש – קורמים עור וגידים”.  ועל רעיונות וניסוחים אלה חוזר ירון כהן צמח כמעט בכל כתבה בשנה האחרונה.  דחילק, נמאס.

בהמשך הוא מסביר כי הביטוי ‘חיסון עדר’ לא מתקבל בקרב המתנגדים לחיסונים (שהוא מתאר כאווילים שמאמינים כי יוחדרו אליהם שבבים מטעם ביל גייטס כדי להפכם לזומבים) כחיסון טבעי של קבוצה שמצליחה להתגבר על וירוס, אלא מובן “פשוטו כמשמעו – ככפייה של המדינה על כולם להתחסן כעדר אחד, חיסון של כל אלה שלא חושבים לעומק על המשמעויות של הניסוי הזה בבני האדם שעושות חברות התרופות ומאמינים לתעמולה הממשלתית כמו כבשים פועות”.  אווילים אמרנו.

ובכן, אני נפגעתי מדור 3 בסלולר, רוב חברותינו וחברינו נפגעו מדור 2,3,4 או מוויפי, חלקם נפגעו מרשת החשמל.  ואני ממש יודעת מהוחיסון עדר ולא מתנגדת ליסונים בכלל, להיפך, ובטח לא לחיסוני mRNA, להיפך.

אנחנו נפגעי קרינה מדור 2/3/4 בסלולר ולא חלק מההתלהמות נגד דור 5

עדיין לא הגיעו אלינו נפגעי דור 5 אבל ממה ששמענו מקהילות נפגעים בעולם, הן והם בדרך. המחאה נגד פריסת דור 5 ממוקדת בעובדה שמדובר בטכנולוגיה שלא נבדקה, בכך שזה ניסוי וכי סך הקרינה המאלכותית בסביבה גוברת בהתמדה, וכי החשיפה לקרינה הבלתי מייננת 24/7 גובה קורבנות. המחאה ממוקדת בעדויות ומחקרים רבים לגבי הסכנות והנזקים ובדרישה לפתח טכנולוגיה בטוחה. זה הכל. אין כל קשר למתנגדי חיסונים וודאי שלא לרעיונות מופרכים לגבי זומבים, אנשי לטאה או עולם שטוח. התנגדנו לתיאוריות הקונספירציה, כמו גם לאלימות ולהשחתת רכוש (אנטנות) מהרגע הראשון.

רוב חברות וחברי הקהילה שלנו הם הכי מיינסטרים, אזרחים טובים, רבים עבדו בהי-טק ובתעשייה, חלקם נפגעו במהלך שירות צבאי. הרוב התחסנו ומחסנים את ילדיהןם. באתר זה הוסבר על החיסון וניתנו הנחיות כדי לצמצם תופעות לוואי מהחיסון (תוספי תזונה).

חיסון נגד קורונה – המלצות והנחיות

כהן צמח מדגיש כי “החשדנות שמצמיחה קבוצות חברתיות כמו מתנגדי החיסונים ושלל הקונספירציות הקשורות להם לא תיעלם, שכן היא צומחת על רקע משבר אמון בין המדינה לבין אזרחיה. וזו, ככל הנראה, תהיה הבעיה המרכזית עימה יתמודדו המדינות בשנים הקרובות.

ובכן, ירון יקר, לגבי משבר האמון אני מסכימה, ולא הציבור אשם בו. ציבור שהתקנים לא מגינים על בריאותו, ציבור שבריאות ילדיו מופקרת לטובת רווחים של תעשייה ובעלי ההון. כדאי לחקור גם את זה, ירון כהן צמח יקר, כי מה שאתה עושה פוגע בסיכוי שלי ושל חברותי וחברי לשרוד ולקבל הכרה וסיוע.  אנחנו לא הזויים, הצטיינתי באוניברסיטה בה אתה מלמד (שביטלה ללא הנמקה כנס חשוב בגלל לחץ לסתימת פיות) ונחשבתי חוקרת מבריקה, הקריירה שלי נהרסה ועימה חיי וזכויות האדם שלי .. לא בגלל הזיה מופרכת, אלא בגלל פגיעת קרינה אלחוטית, אשר השפעותיה הבריאותיות השליליות ידועות עשרות שנים, ידועות ומוכחשות. (כמו שהיה במאבקים להכרה בנזקי עישון, אסבסט, עופרת וכדומה).

כדאי שתפנים, דר’ כהן צמח.. כי טכנולוגיה שאינה בטוחה איננה קידמה,  ואחרי הפגיעה כבר קשה יותר.  כמי שמצהיר כי מטרתו לפתח בקהלו “מודעות, יכולת ביקורת, מעורבות חברתית והשפעה אפקטיבית” כדאי להתחיל לחקור היטב את כל הצדדים ולא להעביר דפי מסרים, כמשרתם של אדונים.

(לכתבה של כהן צמח בדמרקר)

 


מהי קידמה? שואל ירון כהן צמח, במטרה לשכנע בכיוון מסוים, שמשרת את התעשייה, ללא שאלות קשות ובחינת עמוק של המתרחש כיום. מבחינתו זה טוב לבריאות, לו בדק היה מוצא דברים אחרים. לא, הוא לא בודק. הוא כותב. משרתם של אדונים.  ולכתוב הוא יודע, מתחיל בתרבות המערב שסימנה תנועה ליניארית מהבריאה לעבר גאולה עתידית (כשבדרך התגלות דתית).  אם “נתנהג יפה” “נתקדם” ונגיע לגן עדן, אך אם לא נאמץ דרכים “נכונות” לחיות, נחווה גיהנום.   במאה ה־16 שיחרר ההומניזם את האדם מצפרני הדת והעניק אשליית שליטה בגורל.  בתקופת הרנסנס החלו להתפתח תיעוש ועיור, קפיטליזם ועושר, מדע וטכנולוגיה, כחלק מ”שיפור” תמידי.   תפישות סוציולוגיות ואנתרופולוגיות סיווגו חברות בדירוג חומרי ושרטטו התקדמות ממאגיה לטכנולוגיה, מדת למדע, ממיסטיקה לתבונה ומפרימיטיביות לנאורות והשכלה.  תפישות כלכליות ראו בשוק החופשי שיא התפתחות חברתית ומימוש טבע האדם.   ההיסטוריה תוארה כצמיחה לנאורות מדעית, המגולמת בתרבות המערב המתועשת והלבנה.

חברות “מתפתחות” נחקרו כדי לכוון אותן לעתיד טוב, כשיאמצו את תפישות המערב (ושליטתו):

 • טכנולוגיה מבוססת מדע תעניק עליונות ושליטה
 • דמוקרטיה תספק חירות אישית
 • כלכלת שוק הופשי תאפשר שפע, רווחה ונוחות

במאה ה־19 הביאו הבריטים “קידמה” לעולם – עיור ותיעוש, מדע וטכנולוגיה, דמוקרטיה ונאורות.  תפיסת התנועה החד־כיוונית המתמשכת לעבר עתיד טוב יותר איפיינה גם את המאה ה־20.  התמוטטות הגוש הקומוניסטי תרמה לתפישת קידמה זו, הכלכלן פרנסיס פוּקוּיאמַה הכריז ב־1992 על “קץ ההיסטוריה” כי הדמוקרטיה הליברלית של המערב תאומץ על ידי האנושות כולה והקידמה תמומש במלואה.

אבל .. עם התקדמות המאה הסתבר כי לקידמה גם השפעות שליליות, כגון ניכור, עוני, בדידות, העמקת פערים חברתיים והשפעה שלילית על הבריאות והסביבה.  “קידמה” זוהתה עם כיבוש קפיטליסטי, שאינו שיפור תחלואי העבר אלא ניצול ציני למטרת רווחים כלכליים, המוביל לעבר חורבן חברתי וסביבתי.

הוגים שונים הראו כי שרטוט היסטורי ליניארי אינו מדויק והציעו תפישה מעגלית – לאחר כל עלייה יש התמוטטות, ההיסטוריה אינה ציר רציף של קדמה, אלא מלווה תקופות נסיגה ושקיעה.   פרופ’ רוברט גורדון טען כי בשנות ה־70 של המאה ה־20 תמה “המאה המיוחדת” באימפריה של ארצות הברית, שהחלה אחרי מלחמת האזרחים במאה ה־19.  אנשי המאה ה־19 חוו קידמה אדירה בכל תחומי החיים – המצאת החשמל, מנוע הבעירה הפנימית, מכשירי רנטגן, מטוס הסילון והרכבות, מזון קפוא ועוד – צמיחה כלכלית ושיפור מתמיד בנוחות ורווחה.   משנות ה־70 הואטה הצמיחה האמריקאית והתמקדה בתחומים מצומצמים כתקשורת, טכנולוגיית מידע ובידור.    לטענת גורדון ההמצאות הגדולות לא חזרו ולא ניתן לייצר שוב את הצמיחה הכלכלית האדירה.  הזמנת מונית באפליקציה לא שקולה להמצאת המכונית – לא קידמה אלא הבשלת החדשנות.  והתחרות ההובלה עם מדינות אחרות, כמו סין, גוברת (לדוגמא, דור 6 6G בסלולר).

ב־20 שנה האחרונות החדשנות הטכנולוגית רבה בתחומי האינטרנט, תחבורה וטיסות לחלל (אילון מאסק), רפואה (כולל חיסוני אד־הוק, קריספר וננו־טכנולוגיה, רפואה אישית ו”חכמה”), רובוטיקה ובינה מלאכותית ועוד.  התשתית לחיים נוחים יותר קיימת. השאלה היא אם יהיו אלה חיים בריאים וארוכים יותר.

קישוריות כל חלקי העולם, המהירות בה חדשנות מתפשטת מדהימה. אך האם תביא מודעות לאחריות האקולוגית והבריאותית של כל חלקי העולם? ומה עם רצון המדינות ה”מתפתחות” ועניי העולם לחלוק בשגשוג המערב? האם השיפורים יהיו נחלת כלל האנושות ויישמרו על הבריאות, או שהטכנולוגיה תמשיך להתפתח תוך התעלמות מהביולוגיה השברירית?

איך מודדים קדמה? בשיפורים טכנולוגיים? בפערי עושר, חירות ורווחת הפרט?  ואולי בבריאות?  בריאות אמיתית, כלומר מניעת חולי ולא תרופות ותחזוקה של מצבים כרוניים והחלפת איברים שנפגעו?  ואולי במדדי אושר ורווחה נפשית ולא (רק) כלכלית? “מדד האושר” מראה שדווקא תושבי מדינות שאינן בחזית הקדמה, כמו בהוטן, מאושרים יותר.

אאגב, אנחנו לא נגד טכנולוגיה, רובנו טכנופילים והגענו מהתעשייה ומהי-טק,  כבר שנים מדעניות ומומחים רבים מזהירים מנזקי הקרינה הבלתי מייננת ומקדמים טכנולוגיה בטוחה,  לדוגמא, פרנק קלג, נשיא מיקרוסופט קנדה לשעבר

וגם דר’ ג’ורג’ קארלו, שנשכר ע”י תעשיית הסלולר “להוכיח” שאין בעיה, אך מצא את ההיפך. מאז הוא פועל לפיתוח טכנולוגיה בטוחה (ונרדף ע”י התעשייה).  וכך גם רופאים למען טכנולוגיה בטוחה’ – ארגון רפואי הפועל להכרה בנפגעי הקרינה. 

 

לטכנולוגיה תמיד יש שני צדדים, רק שההיבריס האנושי המתלהב מהפיתוח נוטה להשכיח ולהדחיק טעויות ונזקים, שימוש לרעה, ובאלה נוכחים מאוחר מדי, אחרי שיש נפגעים (ולצערנו, מאבקים ארוכים להכרה.. כמו בנזקי העישון, עופרת, אסבסט ועוד).   לדוגמא,

 • פיצוח האטום מאפשר ייצור אנרגיה נקייה, לצד הרג חסר תקדים.
 • האינטרנט מאפשר ביטוי ומידע לכל, אך גם פייק ניוז ושליטת חברות כמו פייסבוק, אמזון וגוגל שיכולות להנדס תודעה, להפעיל מנגנוני התמכרות ולשלוט בחיינו
 • ייצור חשמל מקל על חיינו, אך מלווה בזיהום סביבתי אדיר (והשפעה שלילית על הבריאות)
 • ננוטכנולוגיה וטכנולוגיית קריספר לעריכת גנים יצילו חיים וכנראה יגדילו פערים

האם זו קדמה כשרק חלק מהציבור שותף בה והשאר נותרים מאחור? או נפגעים (כמונו – נפגעי הקרינה המתקשים לתפקד)?

צ’ארלס דארווין, בריטי בן המאה ה־19, המשיג את האבולוציה כברירה טבעית – “קידמה” – בעלי כישורים מתאימים יותר ישרדו בסבירות גבוהה ויורישו כישוריהם לדורות הבאים – ביטוי לעליונות המוצלחים.   הרברט ספנסר טען כי גם חברות שורדות בברירה טבעית – המתקדמות מוצלחות יותר. גרמניה הנאצית האמינה כי היא שיא הקדמה.   אולם, קפיצת הקדמה הגדולה ביותר בהיסטוריה האנושית אינה המצאת הבינה המלאכותית ולא המצאת הדפוס, או הכתב. אם האדם הוא תוצא אבולוציה טבעית, קפיצת הדרך המשמעותית ביותר אירעה בקרב בעלי החיים שקדמו לנו.


 

אבל .. כיום ההתלהבות מהטכנולוגיה בעיצומה, זו רוח הזמן, הנפגעים מושתקים.  קיים לחץ על מערכת הרפואה (בארץ, אם כי יש בודדים אמיצים) להתעלם ממצבי חדשים אלה ועל מוסדות אקדמיה (בארץ) לסתום פיות.

בדמרקר ושאר העיתונים הכלכליים מלהיבים את הציבור – האינטרנט של הדברים ודור 5 ישנו את העולם ו.. ניתן להרוויח מזה .. ערים חכמות והאצת מהפכת הרכב האוטונומי – חברות בתחום יטפסו לשווי של 620 מיליארד דולר עד סוף 2025 .. התמחור כבר עלה, אבל החברות בענף עוד לא יקרות מדי ומהוות הזדמנות קנייה.. כך ממליצים למשקיעים, כך פועלים להמרצת השוק וקידום.

לדוגמא, ג’ניה וולינסקי שמסבירה כי בזכות רשת דור 5, שתשמש תשתית לאינטרנט של הדברים (IoT) ותאפשר למכשירים טכנולוגיים לתקשר ביניהם בצורה רשתית… לא תצטרכו לחפש חניה. המחשב ברכב יתקשר עם החניונים ומראש יכוון למקום הנכון.  התאורה בכבישים תותאם לתנועה – יהיה חשוך ותאורה תידלק רק כשרכב יעבור ויתקשר עם המנורה; התנועה תכוון אוטומטית לדרכים אחרות במקרי תאונה (רגע רגע .. למה שיהיו תאונות באידיאלייה זו?)    ..  כלי רכב אוטונומיים יתקשרו זה עם זה ברשת דור 5. שעוררה לא מעט התנגדויות בכל הנוגע לפרישת האנטנות, כותבת ג’ניה ולא שוכחת להזכיר “תיאוריות קונספירציה מופרכות על הקשר בינה לבין מגפת הקורונה” ולא את הסיבה האמיתית למחאה, שלא זכתה לתשובות, לגבי השפעות בריאותיות (שלא נבדקו) של קרינה בתדרי דור 5.

ג’ניה כשאר עיתונאי דמרקר וכתבי כל ערוצי התקשורת המובילים נמנעים מחקר האמת בנושא זה.. הם דוחפים מה שבעלי ההון רוצים, מקדמים אינטרסים של מי שמממנים את שכרם.   ג’ניה מדגישה כי זו “מהפכה”. ואין זכר לשאלות בריאות ולנפגעים מדורות 2,3,4 שעדיין אין בהם הכרה בארץ (להבדיל מהעולם הנאור) .. לא, אין שאלות קשות ואין זכר לסיבה האמיתית להתנגדות ולבקשת בדיקה לפני פריסה נמהרת (ניסוי על כל הציבור, כפי שציינו מדענים ורופאות רבים).

תאגיד הייעוץ מקינזי, מציינת ג’ניה, מעריך כי שווי השוק הגלובלי של חברות בתחום האינטרנט של הדברים צפוי לצמוח ל–620 מיליארד דולר עד סוף 2025. “דור 5 מבשר מהפכה בזכות קפיצת המדרגה לאינטרנט של הדברים”, אומרת אלה אלקלעי, יו”ר אי.בי.אי קרנות נאמנות,  ..  הזדמנויות השקעה.

התפתחויות טכנולוגיות של מרכזי נתונים, מחשוב ענן, בינה מלאכותית, שבבים וחיישנים — ישנו הכל ..  “האינטרנט של הדברים יכול לשנות כמעט כל היבט בחיינו — מסחר, תעשייה, תחבורה, בריאות ואפילו חינוך ..  פוטנציאל שוק ענק, שכרגע נראה אפילו אינסופי”, ואלקלעי מפרטת את המגזרים החשובים — ייצור חיישנים, התקנתם, איסוף נתונים ואיגודם לניתוח, הסקת מסקנות והנגשתן, ייצור מעבדים, חומרה, תוכנה ותקשורת. אלקלעי מציינת את תעשיית הבריאות כאחת התעשיות שצפויות להשתנות, ומתפתחת בקצב מהיר.  אין ספק שתעשיית הבריאות תתקדם עקב הצורך לתקן את הציבור, שבריאותו תיהרס מכל הטכנולוגיה המקרינה והמזהמת שתקיף אותו 24/7.  טכנולוגיה ליקון נזקי טכנולוגיה.

כן כן ..  אנחנו, נפגעי הסביבה, כבר מכירים ונאלצים לרכוש בכסף רב אמצעי מיגון לקרינה, מכשירי מדידה, מתקני סינון אוויר ומים (ומתקשים למצוא מוצרים ללא כל הטכנולוגיה המתקדמת והקישוריות המקיפה הזו שפוגעת בבריאותנו ומכאיבה לנו).

מציינת ג’ניה כי תקופת הקורונה הביאה עודף ביקושים בתעשיית השבבים — שנובע גם מתעשיית כלי הרכב החשמליים וגם מביקושים גוברים למכשירי קצה כמו מחשבים אישיים, שנדרשו עקב המעבר ללימודים מרחוק.  לטובת האינטרנט של הדברים נדרשים שבבי תקשורת מתקדמים ושבבי זיכרון,

ומזכירה גם סיכון לגבי שאלת יכולת החזר ההשקעה בפרישת התשתיות, כי  נדרשת השקעה מסיבית.  אלקלעי הדגישה סיכונים הנוגעים לפגיעה בפרטיות ולרגולציה, ואת התחזקות תנועת הנגד שכינהה NIMBY (קיצור  Not In My Back Yard ) “התנגדות מקרב אלה שהשינויים מתרחשים בקרבתם”.  שידור 5 מחייב פרישה רחבה וצפופה של אנטנות בתדר נמוך ועורר תנועות מחאה ברחבי העולם, מסבירה אלקלעי ומזהירה במגמתיות שמעצבת את דעת המשקיעים תאבי הרווח כי “אם עולם המשפט והאתיקה לא ידביקו בקרוב את עולם הטכנולוגיה, הדבר עלול לשבש את הצמיחה — וגם את הזדמנויות ההשקעה”.  ואז מרגיעה “בכל פעם שהטכנולוגיה עולה מדרגה נשמעים קולות חוזי אסון, אבל בסוף העולם משתפר — איכות החיים, אורח החיים ומספר האנשים הנהנים מהתמורה גדל”.

ולסיום ..  “כדאי מאוד להשקיע בקידום המהפכה הטכנולוגית הבאה עלינו לטובה”.

כתבה זו היא רק עוד דוגמא לאופן בו מקדמים ב”דמרקר” את הנושא בכל הזדמנות ומלעיגים ומשחירים דאגות מוצדקות לבריאות.   

כך מעצבים תודעה של ציבור, תוך בגידה בתפקיד העיתונאי ומטרתו, ומשתיקים בקשה לגיטימית לבדיקה ולהתיחסות לממצאים מדאיגים שמציגים מדעניות וחוקרים, רופאות ומטפלים מכל העולם.

 

גם בערוצים אחרים אין שאלות קשות בסיקור חדשנות, למעשה נראה כי הכל הפך לפעילות קידום מוצרים ושיווק.  דוגמא נוראית – דני רופ בערוץ 13

יאיר רוזן, מנכ”ל BSH: “אנחנו הולכים לעולם שבו המוצרים ידברו אחד עם השני”

 

מזמן לא התיחסתי לנושא .. אבל ההגחכה אינה חדשה, לדוגמא

מגמת ההגחכה עקבית וחוזרת ברמה יומיומית, בכתבות במגוון נושאים, במהלך כל שנה זו.   הנה .. מספר אזכורים לדור 5 ביום אחד ביוני 2020

מספר אזכורים לדור 5 בתקשורת ביום אחד – 1.6.20

 

והנה דוגמא מאותם ימים לבחירת מילים מגמתית, שנועדה לעיצוב תודעה והשחרת מאבק לגיטימי והשתקת הודרישה לבדיקת תוספת קרינה סביבתית. קרינה שפולשת למרחב פרטי ללא הסכמה, שיש עדויות מחקריות רבות לפגיעתה וכמויות גדלות של נפגעות ונפגעים

“פיגוע טרור”

כך מדווח ינון בן שושן בישראל היום על שריפת אנטנות בבוליביה

בכותרת “מתנגדי הדור החמישי ההזויים” הציתו מתקני תקשורת

וההדגשה – אז התברר שבמדינה אין בכלל פריסה של הרשת החדשה

בום .. הזויים !  אין בכלל דור 5  !!

שימו לב כמה חשוב לדייק.

והתוצאה.. “במשטרה מתייחסים לזה כאירוע טרור”.

אני חוזרת שוב לאזהרה שלנו, נפגעי הקרינה – אלימות והשחתת רכוש אינה הדרך.

אין לנקוט בפעולות לא חוקיות !

הצד השני חזק יותר,

ומי שייפגעו הם מי שנפגעו כבר – אנחנו, נפגעי הקרינה !

 

ומה התהליך?

הממשל בבוליביה, כמו רשויות בכל העולם, מייחסים זאת לתיאוריות הקונספירציה ה”הזויה” וה”שקרית” לגבי קשר בין 5G (הדור החמישי) לקורונה. וכדרך אגב מציינים “וסכנות בריאותיות נוספות”.

אכן – אין קשר לקורונה !!

כל השיח התקשורתי מתייחס להתנגדות לדור 5 כחלק מ”מגיפת פייק ניוז”  (אינפודמיק בהגדרת ארגון הבריאות העולמי) – כך מתעלמים מ”סכנות בריאותיות נוספות”.

ויש סכנות בריאותיות – מוכחות !   ובזה יש להתמקד ! (ולדבר מדויק מדויק).

 

מתקפת היח”צ בתקשורת מאד שונה מסיקורים לפני שנתיים ויותר על נזקי קרינה (כמו גם תחקירים בנושא דור 5).

 

לצערנו, זה השתנה וניכר כי היום התקשורת מגויסת (ולא לטובת הציבור ובריאותו).

בכתבה היום דווח כי באתר Free Malaysia Today מדווחים שסמוך לסנטה קרוז הוצתו 4 אנטנות, לצד מתקנים נוספים, בעקבות הפגנות בדרישה להסיר אנטנות מחשש שהן הגורם לתחלואה בווירוס הקורונה, גם “לאחר שהוסבר כי לא קיימת רשת 5G במדינה”.

שוב ושוב מוצג המאבק כהזוי והמתנגדים כתלושים חסרי הבנה. לצערנו, התנהלות פעילים רבים תורמת לזה.

הרשויות מגדירות כ”טרור” את התופעה של הצתת אנטנות – בניו-זילנד הוצתו לפחות 17 אנטנות, בבריטניה יותר מ-77 אנטנות סלולר. הוצתו אנטנות סלולריות גם ברחבי בהולנד, שגרמו לקריסת קו החירום 112 (מקביל ל-100 בישראל) במספר אזורים.

אצלנו, שר התקשורת החדש יועז הנדל צייץ “מהפכת ה-5G תתממש, אני נכנס אליה בכל הכוח. ישראל תתקדם. יש הרבה מאוד דיסאינפורמציה. האחריות שלי היא לתת מענה בשקיפות ולהפיג את החששות של האזרחים המודאגים”.

בארגון הבריאות העולמי ובאיגוד הטלקומוניקציה הבינלאומי של האו”ם (ITU) קבעו רשמית שאין כל קשר בין ה-5G להתפרצות נגיף הקורונה.

 

חברות וחברים, חזרנו והדגשנו שהקישור הזה לקורונה שגוי והזוי !

גם שאר תיאוריות קונספירציה אין מקומן במאבק זה.

יש להתמקד – קרינה בלתי מייננת פוגעת בבריאות ! בכלל זה דור 5 מוסיף עוד, רבים טוענים כי זו קפיצת מדרגה. ואין כל “הוכחות” לגבי בטיחות הטכנולוגיה החדשה, שכלל לא נבדקו השלכותיה הבריאותיות. זו הנקודה. זה המיקוד. ורק זה.

אחזור ואדגיש.. גם בארץ עוד לא החלו בפריסת דור 5 ואין שידור דור 5 !(יש רכיבים אחרים של ערים חכמות.. לא דור 5 בסלולר ויש לדבר בשפה ובמינוחים של הרשויות).

חובה לדייק !

חובה להימנע מפעולות לא חוקיות שתגדיר מאבק חשוב כ”טרור” ותביא לנקיטת צעדים של כפייה ורדיפה.

בתקשורת מעצבים את דעת הקהל נגדנו.

שימוש בתיאוריות קונספירציה ושמועות שגויות והזויות, במקום במדע ובנזקים מוכחים, זו טעות. זה לתת למכחישי הנזקים כלים להגחכת המתנגדים ולהשחרה תדמיתית,כדי לעצב את דעת הקהל נגד המחאה הלגיטימית והחשובה.

אל תתנו להם כלים שיעזרו להם לבטל את החששות הציבוריות כ”הזיות” ו”חרדות” חסרות בסיס.

הפצת שטויות ואלימות הן הדרך לגרום למנהיגי ציבור, שתומכים במאבק, להתרחק ממנו ולא להשמיע קול. (משה פייגלין מסביר את הסיבה והתהליך)

זו טעות.

 

 

אוקטובר 2020 – ההגחכה ממשיכה ומתגברת

אוקטובר 2020 – שר התקשורת ממשיך ללעוג למודאגים ולדקלם אמת חלקית, להטעות ולסכן את בריאות הציבור

 

 

כן ולא – דור 5

עמדת העמותה בענין דור 5

המסע היח”צ נגד המאבק בעיצומו – אל תתנו להם כלים

שטיפת המוח היח”צנית בתקשורת מתעצמת – לגמרי מכוונת ומגמתית

התנגדות לפעולות לא חוקיות

דור 5 – מה הבעיה?

כנס אינטרנטי על דור 5 – ככה יש לדבר

התקשורת שמשתמשת בפעילים אקסצנטריים (ומענינים) ובהיסטריה של אמהות להגחיך את המאבק (אבל פעילים שלא לומדים לדבר עובדות ומדע מסייעים להם)

איך החלה הקונספירציה הקושרת את דור 5 לקורונה

על השערת הקשר לקורונה

אחת מתגובות העמותה לשר התקשורת הקודם דוד אמסלם בענין דור 5 (כל פניותינו נותרו ללא מענה)

אנחנו נפגעי דור 2/3/4 בסלולר ולא חלק מההתלהמות נגד דור 5

 

כך צריך לדבר – מומחים בכנס האינטרנטי הראשון בעברית על דור 5 (שימו לב שכולם מדברים על ההכרח לחדול לדבר שטויות ולדייק – רק מדע !)

סיכום דברי חלק מהמומחים בכנס

 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שמרו על קשר

הרשמו כדי לקבל עדכונים על החלטות, ישיבות של העמותה, כינוסים, אירועים וחדשות אחרות בנוגע לעמותה ולפעילותיה.