על השערת הקשר בין דור חמש (5G) לקורונה

פורסם ב-

כבר כמה ימים שולחים לנו המונים כל מיני וידאו וכתבות כ”הוכחות” שרשתות דור חמש גורמות לקורונה.

חלק שואלים לדעתנו, אחרים מחכים לשמחתנו.

לא, זו לא הוכחה, אנחנו חוזרים ועונים,

ומי בכלל המקור, מה מומחיותו ועל סמך מה זה “נקבע”

(במקרה הטוב זו השערה !!)

(דר’ תומאס קוואן הדובר בוידאו אינו מומחה בקרינה. דבריו עלולים להטעות. הוא מעלה השערה – לא “הוכחה”. זו קריאה למחקר ולבדיקה. מאידך, תמיד משמח שרופא מתיחס לסכנות ולנזקי קרינה בלתי מייננת)

 

סמיכות זמנים או מקום (במידה והיתה) אינה הוכחה לסיבתיות,

אנחנו מסבירים שוב ושוב ושוב.

יתכן שיש קשר (לא סיבתיות – רק מתאם/ קורלציה) .. אולי, זו השערה שראוי לבדוק.

אבל.. זה לא “גורם” ואין פה “הוכחה”.

 

עמותת רגישות לקרינה ישראל מקבלת את ההסבר המקובל לקורונה – הסיבה לקורונה, נגיף COVID19 שעבר מוטציה ו”גלש” מבעלי חיים לבני אדם – מעבר כזה הוא לרוב המקור לפנדמיות (שחלקן קטלניות מאד), בניגוד לנגיפים העונתיים השכיחים.

היו מגיפות לפני הטכנולוגיה האלחוטית ולפני המהפכה התעשייתית (והזיהום הסינתטי) .. חמורות הרבה יותר. ובניגוד לשמועות הלא מבוססות שמתרוצצות כעת.. ברור כי לא הינדסו נגיפי דבר, אבעבועות שחורות או שפעת ספרדית בשום מעבדה, לא היו מעבדות כשנגיפים אלה חיסלו מחצית האוכלוסייה.

אציין כי בנושא נגיף הקורונה מושמעות טענות מענינות – הרחבה בסוף.

מומלץ לצפות בסדרה התיעודית “וירוס ללא גבולות”

 

(אתמול צפיתי שוב בסרט “12 קופים” של טרי גיליאם – אחלה סרט, אבל הנגיף שם, שנגנב ממעבדה והופץ כדי להכחיד את האוכלוסייה, הוא המצאה תסריטאית, אוקי?)

(וגם ספרו הבדיוני של דין קונץ, שכתב ב-1981 על מגיפה קטלנית בגלל הפצת נגיף שפותח כנשק ביולוגי בשם “ווהאן-400” – בשנת 2020 בעיר ווהאן .. הוא פרי דימיון בלבד !! כן כן )

 

תיאוריות קונספירציה נבנות סביב שמועות לא מבוססות, הולכות ומתפשטות וזה מחבל במאבק האמיתי במפגעי הסביבה שמזיקים.

לא צריך להמציא, יש מספיק נזקים אמיתיים ומוכחים.

נדרש דיון רציני, אמין.

ומסרים מבוססים.

 

אחת ההשפעות הידועות של חשיפה לקרינה בלתי מייננת היא פגיעה במערכת החיסון. פגיעה שעלולה להפריע להתמודדות הגוף עם נגיפים, חיידקים וטפילים. וכך מתפתחות מחלות.

אבל גם חשיפה לכימיקלים סינתטיים וזיהום אוויר, לחץ וחוסר פעילות גופנית, תזונה גרועה ומיעוט שינה תורמים לפגיעה בחיסוניות. כל אלה מאפיינים את תקופתנו..

ד”ר דברה דיוויס ציינה כי לכאורה קיימים קווי דמיון בין מרכזי המגפה (סין, איראן, צפון איטליה) שבכולם תרבות עישון, זיהום אוויר כבד, זיהומי סביבה (אדמה, מים) בגלל תעשיה כבדה, שימוש בדלקים מאובנים, ועוד. כולם מחלישים את הגוף ואת מערכת הנשימה.

המאמר של דר’ דיוויס

(תודה לעמיר בורנשטין שהביא את דבריה)

דוגמאות למחקרים שמצאו השפעות בריאותיות של קרינה בלתי מייננת

ובכלל מחקרים ומדע בנושא קרינה בלתי מייננת

מחקר של רוני זגר ויוסי פרידמן, מ- 2007 – קרינת רדיו (סלולר) ברמות שלא גרמו לחימום גרמה ליצירת רדיקלים חופשיים ולשיבוש מערכות תקשורת בתאי הגוף. מחקר המשך הדגים השפעות דומות בחשיפה לשדה מגנטי בתדר נמוך (50HZ) כבר מרמות של מיליגאוסים בודדים.

מחקרים נוספים הראו כי עודף רדיקלים חופשיים מכבידים על מערכת החיסון וניכרת אפשרות לגרימת נזק ישיר. לדוגמא

 

 

סופר המדע דיוויד קוואמן “חזה” במדויק את המגיפה הזו, בספרו SPILLOVER, לאחר ששמע מאפידמיולוגים ומומחים רבים שנגיפים כאלה ופנדמיות יתרחשו בוודאות, בדיוק בצורה זו. הם התיחסו לאכילת בעלי חיים ללא פיקוח, חיות בר, ומוטציות של וירוסים.

זו לא נבואה, הוא מדגיש, אלא מסקנה מתבקשת מחקר תהליכים רגילים בעולמנו – עולם גלובלי, צפוף. (קישור לכתבה על האזהרה)

מקבלי ההחלטות, המנהיגים, לא הקשיבו לאזהרות.

(לדוגמא, מאמר בספרייה הרפואית – NCBI וגם סקירה בגארדיאן)

עכשיו הגיע השיעור.

וזה לא יסתיים בקורונה.. יהיו עוד נגיפים, אולי אכזריים וקטלניים יותר, מדבקים יותר, שיופצו מאד בקלות.

תתבוננו בשמיים, תקשיבו למוצרט ותירגעו, אל תקראו את הספר שלי לפני השינה ותבינו שלא על הכל יש לנו שליטה.. מסכם דיוויד קוואמן (בראיון לפני יומים).

 

נחסמתי בקבוצת 5G (גרעין הפעילות בישראל או משהו כזה) אחרי שהעליתי שם פוסט זה (מאכזב. והם מדברים על דיקטטורה וסתימת פיות).

ולא שללתי את הקשר – איני קובעת אם זה נכון או לא, אם יש או אין קשר. אין לי יכולת לדעת משהו לגבי זה. יש לחקור ונכון לבדוק הכל !!

אבל זו לא “הוכחה”. זו השערה. השערה דורשת בדיקה !!

לצערנו, תיאוריות קונספירציה צומחות וממשיכות השערות כאלו .. שמועות פרועות שמופצות ..

שמועות.. כמו .. ש..המגיפה העכשווית מומצאת   וש..ההסגר על כלל הציבור (המוטעה לטעמי כי הנגיף אינו נוראי ויש להתמקד בקבוצות סיכון, חיזוק וטיפול ביתי) נועד להסתיר מהציבור התקנה במחטף של דור 5 (שוכחים שרוב הציבור בעד להוריד סרט בשנייה ושהמכרז עוד לא היה ושום חברה לא מתנדבת להקים אנטנות),   ש..נחפרות כעת כיתות מתחת לאדמה בבתי הספר (שוכחים שהמערכת מעונינת בציוד אלחוטי מתקדם),   ש..מוקמות אנטנות דור 5 כעת במהירות ברחבי הארץ (בזמן הסגר כביכול – אבל רק לפני חודש היה רק שלב מקדים למכרז והחברות מעונינות לעכב – בגלל מצבן הכלכלי ואי יציבות פוליטית)    וש..האיכון של הסלולרים לא יהיה מעקב זמני אחרי חולי הקורונה למניעת הפצת הנגיף אלא אמצעי מעקב קבוע לשליטה בכפייה – במטרה לשעבד אותנו ולבסס סדר עולמי חדש וכו’ ..אותו סדר עולמי חדש מקושר גם לתיאוריה ש..נגיף הקורונה הונדס ואפילו, שביל גייטס (ששנים מזהיר מפנדמיה ומכך שלא ערוכים למגיפות ותורם הון לפרויקטים רפואיים וחברתיים) עומד בראש פיתוח הנגיף כבר שנים ומפתח חיסונים כדי להרוויח מהתמוטטות האוכלוסייה ופועל להכחדת האוכלוסייה עם עוד בעלי הון באגודות סתרים .. וואו, כמה מטורפים אפשר להיות ..  אה, היום שלחו לי ש..ההנחיה של רוה”מ לא לבקר את סבא וסבתא (כדי לא להדביק אותם בקורונה) היא הקדמה לתוכניות להרחיק את כל הילדים (ש”הם פצצה מתקתקת”) מהוריהם ולהשתיל להם שבבים, שכיביכול יוצגו להורים כאמצעי קשר אבל למעשה ישמשו למעקב אחרי ההורים.. .. ועוד כהנה וכנה רעיונות הזויים ומטורללים יותר ויותר.

בצילום הבא, אני מביאה דוגמא אחת מיני רבות להתפתחות קונספירציות. למען הסר ספק אדגיש שוב שזה לא נכון !! וזה גם לא קשור לקהילה שלנו !!  זה רק חלק ממה, שלצערי, מופיע לי בפיד כי זה מה שהאלגוריתם של פייסבוק מוצא לנכון להביא לי.

לא יאומן, אבל יש דברים הזויים עוד הרבה יותר.

לצערי, האלגוריתם של פייסבוק מציף אותי בכאלה כי אני כותבת על קרינה בלתי מייננת ועל השפעותיה הבריאותיות. כך פועל האלגוריתם ברשתות החברתיות ובמנועי החיפוש – מחבר לכותבים ולתכנים שנראים לו “דומים”. לצערנו, כך הקונספירטיבים מקבלים “אישור” כאילו כולם חושבים ו”יודעים” את זה – הטיית האישור זה נקרא בבפסיכולוגיה. כולנו עלולים ליפול בכשל קוגניטיבי זה – לתת יותר משקל למה שתומך בדעתנו ולהקל, ואף לבטל, את מה שסותר.

יש לתודעה שלנו גם נטייה ל”ראיית מנהרה” – מתמקדים במשהו ומאבדים את מה שמסביב, את התמונה הרחבה. ואז חושבים ש”כולם” ככה ושזו “האמת” ושוכחים לבדוק.

יש להיזהר מהטיות ומהטעיות כאלו.

 

אז.. די, באמת נמאס מהשטויות הקונספירטיביות הללו, שרק מבהילות המונים.

רוצים לשכנע..?

בבקשה – עם מסרים מגובים ומבוססים.

כשיש השערה – תאמרו השערה – צריך לבדוק. לא “הוכחה”.

סימן שאלה, הטלת ספק, קריאה למחקר ולבדיקה –  לא סימן קריאה.

כשיש מקרה חריג, תופעה שונה – תגידו אנקדוטה, אנומליה, חריגה מהנורמה או מפרדיגמה חשיבתית שלטת. תקראו למחקר ולבדיקה. אל תגידו “ממצא” או “מחקר” או הכללה, זה לא כולם.

לדוגמא, רגישות לקרינה היא חריגה מהנורמה. חריגה שחשוב להכיר ולבדוק. אנחנו מיעוט שונה, שנפגע באופן זה מקרינה בלתי מייננת, שחשוב לחקור ולהבין. יש לסייע לנו לבנות תנאי מחייה הולמים בעולם מפוצץ קרינה, שמהווה איום עבורנו ומבטל את יכולתנו לתפקד. אבל המוגבלות התפקודית שלנו היא אנומליה, חריגה מהנורמה – לא הכלל.

ובהקשר זה – כמה רגישים לקרינה יש

תדייקו בבקשה ואל תפיצו שטויות ושמועות. המאבק שלנו חשוב ואסור לנו להיכלל בתפיסת הציבור כחלק מהקונספירטיביות ההזויה. אנחנו נפגענו מקרינה ועשינו צעדים לצמצום החשיפה האישית וכך השתפר מצבנו הרפואי ותפקודנו.

(מחקר מענין נערך בשבדיה ב- 1996 ע”י פרופ’ ארנץ (Bengt Arnetz) והשווה מדדים פסיכולוגיים ופסיכיאטריים בין רגישי קרינה לכלל האוכלוסייה. ההבדל היחיד שנמצא מבחינת תפקוד פסיכולוגי/ פסיכיאטרי היה שרגישי קרינה הרבה יותר “טובים” בהתמודדות עם תוקפנות, הטרדות ובריונות. הם הדגימו יותר חוסן נפשי, שהתפתח בגלל התמודדות תקינה עם דחייה, עוינות, ניכור ולעג מצד מערכות הרפואה, חינוך, רווחה, במשפחות ומהסביבה החברתית.. וודאי ברשתות החברתיות).

 

בעקבות התיחסויותינו להפצת תיאוריה כי רשת דור 5 גורמת לקורונה, שלחו לנו את דבריו של דר’ מרטין פול, בתרגום לעברית, כאילו הוא טען לסיבתיות (ה”גורם”).

זה נראה תמוה. חיפשנו את המקור.

אז לא, הוא לא אמר “גורם”.

עמיר בורנשטין מיהר לקרוא ולהבהיר:

“קראתי עכשיו את המאמר של דר’ פול. בניגוד למה שהפעילים הקיצוניים בארץ אומרים, מרטין פול לא כותב שם ש-5G גורם לקורונה.

זה הבדל עצום.

מרטין פול כותב שדור חמש , כמו כל סוג של קרינת רדיו, דרך כמה תהליכים מאפשרות לנגיף לשגשג יותר מהר ובקלות בגוף. זה גם מה שאני כתבתי לפני כמה ימים. תיארתי את אחד מהתוצרים של מסלול VGCC שהוא יצירת רדיקלים חופשיים ועל ידי כך פגיעה במערכת החיסון, וגם השפעה של קרינה על תאי דם אדומים.

פרופ’ מרטין פול מתאר יותר לעומק. יותר תהליכים ומבסס טענה על ידי מחקרים נוספים.הוא גם טוען (ומבסס) כי תרופות המבוססות על חוסמי תעלות ה-VGCC מסייעות גם במקרה של תסמינים לאחר חשיפה לקרינה (צריך לנסות) וגם במקרה של דלקות ריאות (שזו סיבת המוות העיקרית מהקורונה).

אין פה גורם !

מרטין פול לא טוען שיש גורם. הוא טוען שהקרינה, כל קרינת רדיו ולא רק דור חמש, מגדילה את שגשוג הנגיף ואת הסיכון לתמותה.”

 

להזכירכם, דר’ מרטין פול, פרופסור אמריטוס בביוכימיה ומדעי הרפואה באוניברסיטת וושינגטון, הוא המדען שאמר:

“להתקין עשרות מיליוני אנטנות דור 5 בלי אף בדיקת בטיחות ביולוגית אחת, הוא כנראה הרעיון המטומטם ביותר בהיסטוריה של העולם”

אבל הוא לא אמר שזה גורם לקורונה.

 

ובנוסף, העמותה מתנגדת לכל פעולה לא חוקית, לאלימות ולהשחתת רכוש (אנטנות)

 

דבריו של מרטין פול

הפוסט של עמיר בורנשטין בנושא

עמיר בורנשטין בהקשר זה ושאלות לגבי חופש בכפייה ומעקב

הסבר של עמיר בורנשטין ל”מדינת ישראל משרד התקשורת טיוטת מדיניות משרד התקשורת בתחום גלים מילימטריים V&E Band”

ואם כבר דור 5.. מפורום המומחים באוניברסיטת תל אביב, פברואר 2020 סיכום וצילום הרצאתה של ד”ר דברה דיוויס – דור חמש, קרינה אלחוטית ובריאות, סקירה מדעית ועדכוני מדיניות..

 

ומה חושבים בכירי משרד הבריאות על דור 5?

 

 

הרחבה בנושא הנגיף (לא מענינה של העמותה. דווקא רגישי קרינה מאד נהנים מהבידוד ומהעולם שפתוח כעת אונליין – בחיבור קווי. פתאום יש לנו למידה מרחוק והעשרה של העולם התרבותי בבידוד שנכפה עלינו מאז הפכנו לרגישים לקרינה בעולם עתיר סמרטפונים וופיי.. אבל נושא הקורונה מענין את כולנו בימים אלה)

נגיפים רבים “גלשו” לאדם מבעלי חיים, בעקבות:

  • חיים לצידם (רוק ונשיכות).
  • אכילת בשרם.

שווקים של בשר מחיות בר הוכרזו על ידי הממשלה הסינית כסיכון משמעותי לבריאות הציבור. עם זאת, לא אכפו הגבלות כי:

  • המעמדות הנמוכים צריכים חלבון ולא יכולים לרכוש בשר, רבים ניזונים מציד ומבעלי חיים נחותים בשווקים.
  • כאשר ניסו להטיל מגבלות גם האלפיון העליון התמרמר כי יש שוק גורמה מבשר חיות בר.

תעשיית חיות הבר בסין מאד מפותחת. אכילת עטלף ופנגולין קיימת.

גם נגיף הסארס הקודם (מאותה משפחה של קורונה) הגיע משווקי הבשר ולא ברור עד כמה התפרצות וירוס זו שונה מהתפרצויות קודמות.

כל האבולוציה והטבע בנויים על אקראיות. מוטציות אקראיות מתרחשות באופן טבעי בכל היצורים כל הזמן, באופן ובתזמון לא צפוי ב-רנ”א וב-דנ”א. ההסבר הטבעי סביר מאד במקרה זה. ואכן, מדענים פרסמו התאמה של 99% לנגיף הקיים העטלף ובפנגולין, מוטציה סבירה מאד ו”גלישה” לאדם.

לדוגמא..  ארגון הבריאות העולמי התייחס לנגיף החדש SARS-CoV-2 כדומה להתפרצויות דומות של נגיפים מאותה משפחת קורונה MERS-CoV, SARS-CoV – המקור שנמצא מבעלי חיים.

מחקר בכתב העת NATURE MEDICINE , פרסום בכתב העת LANCET , ועוד אחד – על מקור הנגיף  , ועוד אחד מכתב העת לנסט ,

על מקור הנגיף באוקספורד אקדמיק  , כתבה בכתב העת NATURE , וכתבה ב- LIVE SCIENCE

 

ניתן לראות בנגיף הנוכחי דוגמא למוטציה אפשרית של שחלוף – שני וירוסים, האחד מעטלף והשני מפנגולין, עוברים שחלוף באדם אחד ונהיה נגיף חדש, שבמקרה עובר מאדם לאדם ברסס טיפתי (במקרה זה).

אולם .. אין דרך לדעת בוודאות מה מקור הנגיף. ויש תהיות ..

לטענת דר’ יפה שיר-רז, ההסבר הטבעי פחות סביר במקרה זה כי לא מדובר רק בשני וירוסים. לנגיף הנוכחי יש מערכת החדרה “מפוארת” ומעניינת, שמשתמשת במערכת HIV. מערכת זו מאפשרת לנגיף להיצמד לקולטנים שמשמשים כשער כניסה לתאים. צירוף המקרים החשוד הוא שהרעיון לשלב מערכת החדרה זו עם קורונה-סארס נהגה ונחקר במעבדה בווהאן כדי לאלץ ווירוס לחדור לתאים (לפי ידיעות, או שמועות).

אז.. זה יכול לקרות בטבע, אבל רבים טוענים כי זה צירוף מקרים גדול מדי.

לטענת דר’ שיר-רז, קיימים עדויות וחומרים שמעלים חשד, עליו הצביע מומחה לטרור כימי וביולוגי, סא”ל במיל ד”ר דני שוהם שחקר את הלוחמה הביולוגית הסינית.

דר’ קלינגהרדט מעלה גם תהיות לגבי הנגיף, אבל זה ברמת השערות וניחושים – כאמור, הטלת ספק וסימני שאלה חשובים, אבל אין פה הוכחות ולא מחקרים. כמו כן, בשטח ניכרים שינויים בהדבקה – יותר צעירים ויותר נשים, שוני בתחלואה ובתמותה במקומות שונים.. כך שדבריו שנאמרו שנקודת זמן מוקדמת יותר במגיפה אינם מדויקים. ודאי לא בענין מקור הנגיף. עם זאת, מענין לשמוע ממנו על טיפול ומניעה וממצאי מחקרים.

כאשר חושבים על הנדסת נגיפים .. להנדס במכוון ווירוס קטלני דווקא בצורה זו ולהשתמש דווקא בפנגולין – חיה נכחדת – כחיית מעבדה .. זה רעיון מוזר, לא?  לא סביר שהשתמשו דווקא בווירוס שהגיע מפנגולין (אלא אם זו היתה הארוחה במעבדה באותו יום ונראה להם נורא מצחיק). ובכל זאת, מהפרסומים עולה כי רנ”א של הנגיף בחלקו הגיע ממנה.

לצערנו, לעולם לא נוכל לדעת בוודאות. מה שבטוח הוא שנשק ביולוגי הוא חרב פיפיות..

מכל מקום, גם אם הנגיף הזה הונדס במעבדה (אולי. .. האם כאופציה לנשק ביולוגי או מסיבה אחרת? אין לדעת. יש ניסויים כאלה), הפצתו לא מכוונת. איני מקבלת רעיון זה (ובטוח שביל גייטס לא עומד בראש מזימה זו וגם אין אגודות סתרים שטניות וחורשות מזימות והכחדה. יש טעויות, רשלנויות, שטחיות ובורות והרבה היבריס).

סביר שמדובר בתאונה, הוירוס “ברח”.. אולי רשלנות, אבל לא שוחרר במכוון.

קשה בעולמנו לדעת מה “נכון”. קיימת נטייה להאמין במה שרוצים להאמין, גם כאשר העובדות מונחות מול העיניים.

מלקולם גלדוול כותב על הנטיה האנושית להאמין בלי להטיל ספק, בספר “לדבר עם זרים”.

תמי קדים מציינת כי מעניין יהיה להרחיב את המחקר בנושא ולראות מה קובע במה אנשים מוכנים להאמין ללא כל ספק ובמה יטילו ספק אוטומטי בלי לבדוק, אם המדיה תכוון אותם לזה. “הסתרה לאור יום” – היא מגדירה מצב בו ממצאים ברורים לעין, אך מצליחים לשכנע את הציבור לא להאמין להם.

מלקולם גלדוול מדבר על הנגיף העכשווי (הוא כתב בעבר על השפעת הגדולה ב- 1918). (ובעברית על השפעת הגדולה – אסף רונאל)

אינפוגרפיקה יפיפיה על התפשטות הוירוס בניו יורק טיימס

 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שמרו על קשר

הרשמו כדי לקבל עדכונים על החלטות, ישיבות של העמותה, כינוסים, אירועים וחדשות אחרות בנוגע לעמותה ולפעילותיה.