פניות לאוניברסיטת תל- אביב במחאה על ביטול הכנס

פורסם ב-

מכתבם של האקדמיה לשוויון לנשיא אוניברסיטת תל-אביב במחאה על ביטול כנס

“קרינה בלתי מייננת – השפעות בריאותיות ורגישות לקרינה”:

“יום שני 9.3.2020

לכבוד נשיא אוניברסיטת תל-אביב

פרופ’ אריאל פורת

שלום רב,

אקדמיה לשוויון” היא ארגון חברים שהוקם לפני כארבע שנים ומונה למעלה מחמש מאות נשות ואנשי אקדמיה הלומדים ו/או עובדים באוניברסיטאות ובמכללות בישראל וברחבי העולם. הארגון שם לעצמו למטרה לחולל תמורה דמוקרטית באקדמיה וקורא לפעולה למען החברה ונגד עוולות חברתיות ופוליטיות.

שמענו לאחרונה בדאגה רבה על ביטולם החריג של שני כנסים באוניברסיטת תל אביב ונשמח אם תוכל להאיר את עינינו באשר לנסיבות שמאחורי הביטול.

ביום ה-10 בפברואר שנה זאת היו אמורים להתקיים באוניברסיטת תל אביב שני כנסים בנושא קרינה בלתי מייננת. בכנסים אלה אמורים היו להשתתף מדעניות ומדענים מומחים מתחומים שונים כדי לדון בנזקים האפשריים שגורמת קרינה בלתי מייננת. מספר ימים לפני מועד קיום הכנסים, גורמים בכירים באוניברסיטה פנו למארגניהם בדרישה לבטלם וזאת ללא נימוקים, ללא דיון מעמיק עם המארגנים, ללא מתן אפשרות לתגובה מצידם וככל הנראה אף ללא היכרות עם מבנה הכנסים וזהות הדוברות והדוברים שהוזמנו אליהם. התנהלות זו של האוניברסיטה מהווה לכאורה פגיעה בוטה וחריפה בעקרונות החופש האקדמי ומעלה חששות כבדים לגבי שיקול הדעת של בכירי האוניברסיטה והגורמים שהניעו אותם לפעול לביטול הכנסים.

לאור השאלות הכבדות שמעוררת התנהלות המוסד, נשמח אם תוכל להבהיר מה היה שיקול הדעת שעמד מאחורי ביטול כל אחד מהכנסים, ובאופן כללי, את הקריטריונים לשלילת החופש לניהול כנס אקדמי הנהוגים במוסדכם.

כמו כן, נשמח אם תוכל להסביר מדוע לא פנו הגורמים המחליטים למארגני הכנסים לפני הדרישה לבטלם, והאם הופעל לחץ חיצוני על האוניברסיטה לביטול הכנסים הללו?

כנשות ואנשי מדע ומחקר, אנו מצדדים באמת המדעית ובחשיפתה. אנו מאמינים כי הדרך המובילה לכך אינה צנזורה ומניעת דיון ציבורי, גם כאשר מדובר בנושאים שנויים במחלוקת. להפך, דווקא אלה התומכים בנחרצות בשיטה המדעית ובעקרון ההפרכה חייבים להכיר בחיוניותו של החופש האקדמי ולתמוך בקיום דיון חופשי ממוראם של השלטון, של תאגידים ובעלי שררה, ועל אחת כמה וכמה ללא מורא מפני המוסד בו מתקיימת הפעילות. מתפקידיה של הנהלת האוניברסיטה לאפשר את החופש האקדמי, ואף להיאבק על כך; ההנהלה אינה שומר הסף של האמת המדעית, ודווקא זיהויה ככזה עלול להוביל לפגיעה בחופש האקדמי, בחופש הביטוי ובחופש המחקר.

בברכה,

הוועד

אקדמיה לשוויון”

.

רבים שלחו מכתבים אישיים בהבעת תדהמה, בלבול, מחאה, שאלות ובקשת הנמקה לפשר ביטול זה. חלקם נכתבו ע”י חוקרים מובילים בעולם.

לצערנו, רוב המכתבים לא נענו. הבודדים שנענו כללו תשובות לא מספקות ואף הבעת זלזול ולעג.

 

פוסט נוסף  של האקדמיה לשוויון בנושא

כתבה של אביב לביא ב”זמן ישראל” על ביטול שערוריתי זה

עמיר בורנשטין – עוד מחשבות על ביטול הכנס

תגובת העמותה בעקבות ביטול הכנס

וגם..

צילומים מכנס המומחים, בראשות פרופ’ טל ודר’ בן ישי, באוניברסיטת תל אביב, פברואר 2020

 

מספר דוגמאות למכתבים אישיים, שנשלחו לגורמים שונים באוניברסיטת תל אביב במחאה על ביטול הכנס. רובם הגדול נותרו ללא מענה:

מכתב לנשיא אוניברסיטת תל אביב לגבי ביטול כנס – 13.2.2020 – גל וייס

מכתב ומחאה לגבי ביטול כנס באוניברסיטת תל אביב- מאת גידי וייל

מכתב של מני בן אריה לאוניברסיטת תל אביב לגבי ביטול כנס

מכתבה של יהודית שטיינברג לאוניברסיטת תל אביב לגבי ביטול כנס

מכתבה של הדס וייס פלד לאוניברסיטת תל אביב לגבי ביטול כנס

מכתבה של בת ציון שלומי לאוניברסיטת תל אביב לגבי ביטול כנס

 

 

ולקינוח,

מתוך דיון בהסתדרות הרפואית על חשיפה למסכים ובריאות הילדים – כולל התיחסות (אגבית כי זה לא נושא הדיון) לסיכונים בריאותיים של הקרינה בכלל ודור 5 בפרט. כדאי להקשיב לדברי פרופ’ סיגל סדצקי, ראש שירותי בריאות הציבור ומומחית לאפידמיולוגיה, קרינה וסרטן

סיכום דבריה בשקף הבא:

כולל התיחסותה להעדר יכולת לחקור השפעות ביולוגיות מספיק מהר כי הטכנולוגיה רצה (ללא בדיקות בטיחות). פרופ’ סדצקי ציינה פעמים רבות כי לתקנים אין כל משמעות בריאותית!!

בכל דור ודור עומדים עלינו לכלותינו (גם "דור 5"-5G), אז בשנת 2020 ולמאה ה-21 – שתהא בהקדם יציאת מדינתנו מעבדות לחירות, ממצור-בידוד-הסגר והיצמדות למסכים (ושאר מכשירים ניידים-אלחוטיים) – לחיי חופש, קירבה אנושית פנים אל פנים ובריאות איתנה, לסביבה-מדינה נטולת שלטונות פרעוניים, מושחתים, סוחרי קורונה-קרינה ושאר מזיקים-מזהמים שווי מטבעות כסף, חסרי מוסר שוויון, צדק וטבע. שיישמע קולנו ויקום מצילנו להצילנו מידם ונהיה בני חורין, שמחים, בריאים וחופשיים. 💚תכנית תחקיר "המפצח" כבר ב- 6.10.2018, על סכנות ה-5G:https://www.facebook.com/adit.m.12/posts/1930122507049348דצמבר 2018 – על המשרד להגנת (=הקרנת) הסביבה ומשרד התקשורת, הפועלים לקידום חברות כלכליות ולעזרתן, באמצעות הטעיית הציבור ובילבולו, תוך השתקת כל המידע המדעי על סכנות קרינת RF וכפיית עידן הIoT – 5G על הציבור. שיטת הגדרת 5G כ"תשתית לאומית" במימון הציבור/המדינה (!) למרות סכנות + עמדת "הצדקה" רישמית מטעם משרדי הממשלה להקרין את הציבור ולסכן את בריאותו באמצעות פריסה מאסיבית של אנטנות 5G, היא: הציבור רוצה ולכן הציבור יקבל… הציבור אשם ! (חברות התעשייה האלחוטית – מסכנות ועניות… לכן הציבור והמדינה יממנו אותן !).https://www.facebook.com/adit.m.12/videos/2071345356260395/איך לכנות את בכירי משרדי הממשלה מקדמי ה5G אם לא: פרעונים-פושעים ?!

פורסם על ידי ‏עדית א.מ.‏ ב- יום רביעי, 8 באפריל 2020

 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שמרו על קשר

הרשמו כדי לקבל עדכונים על החלטות, ישיבות של העמותה, כינוסים, אירועים וחדשות אחרות בנוגע לעמותה ולפעילותיה.