מצחיק ועצוב – מערכת הרפואה ביחס לנזקי קרינה בלתי מייננת

פורסם ב-

הקריקטורה (המעוברתת על ידי) נוצרה על ידי Alan V. Schmukler, שהוא הומיאופת, ונקראת  HARD CELL

מקור   https://hpathy.com/medical-cartoons/hard-cell/?fbclid=IwAR3Ig7jzAWs9t6_v33dn6AZ8f9HsHT7JDCXYAgKNcDNC2HJO9qtWM3Fxk9c

 

מצחיק ועצוב, וכל כך נכון

כך נראית מערכת הרפואה ביחס לנזקי הקרינה הבלתי מייננת ..

כמו המלצות רפואיות לחולי ריאות לעשן כדי “להרחיב סימפונות” עד שנות ה- 80 של המאה הקודמת  (בנעורי היו מרפאות מלאות עשן ומאפרות. רופאות ורופאים עישנו בזמן טיפול בחולות וקבלת מטופלים).

 

שוב נזכיר ..

למערכת הרפואה שאינה רואה, אינה שומעת וממש שותקת

כי ..

נמצא במחקר קשר בין גידול במספר מנויי הסלולר בעולם לבין עלייה בתמותה מסרטן מוח, בניתוח נתונים מארצות שונות משך 25 שנים (1990 – 2015).

נמצא קשר גם בין מספר מנויי סלולר למספר סוגי סרטו בפי הטבעת, לבלב, קיבה, ריאות, סרטן שד וגם למחלות לב.

ניתוח סטיסטי השוואתי חשף קשר בין מספר מנויי הסלולר בעולם לבין מספר מקרי המוות מסרטן מוח. קיים פער של 15-19 שנה בין גידול במנויים לבין הגידול במספר מקרי המוות (כי לוקח כעשור למחלות להתפתח ועוד כמה שנים עד המוות).

במחקר זה:

 • הנתונים על מספר מנויי הסלולר הגיעו מהבנק העולמי
 • המידע על תחלואה ותמותה מסוגי סרטן שונים הגיע מארגון הבריאות העולמי וכלל 88 מדינות
 • העלייה במקרי המוות מסרטן מוח בעולם ברורה מאד, בהתאמה לדברי נוירוכירורגים רבים (כמו בכנס הרפואי על נזקי קרינה סלולרית) ובניגוד לכותרות והכחשות שונות המופצות על ידי גורמים אינטרסנטיים בשנים האחרונות
 • בדיקת קשר למגוון גורמים העלתה כי הגורם היחיד שקשור סטיסטית לגידול בתמותה מסרטני המוח הוא העליה בשיעור מנוי הסלולר

חשוב לזכור כי ..

 • אין זו הוכחה לקשר סיבתי, אך מחקר זה מחזק גוף מידע מצטבר לגבי הקושר בין שימוש בסלולרי לבין סרטני מוח
 • תהליכים נוספים התרחשו והתעצמו בשנים אלו

שימוש בניידים נקשר בעבר לסרטני ראש – מתוכם שני סרטנים במוח (גליומה ואקוסטיק ניורומה). לדוגמא, במחקרים של הרדל, מחקר האינטרפון, מחקר NTP ומחקרים נוספים.  מסקנות המחקר הנוכחי מחזקות מחקרים אלו.

קישור למחקר  – THE ASSOCIATION BETWEEN MOBILE PHONES AND THE RISK OF BRAIN CANCER MORTALITY: A 25‐YEAR CROSS‐COUNTRY ANALYSIS – Mialon – 2020 – Contemporary Economic Policy – Wiley Online Library

https://doi.org/10.1111/coep.12456

 

 

נזכרתי באינסטלטור שבא לתקן סתימה וסיפר לי כי הבן של אחותו נפטר מסרטן מוח בגיל 30 ושנתיים לאחר מכן, אובחן בעלה עם סרטן מוח דומה, בגיל 65. תוך זמן קצר וסבל רב נפטר אף הוא.  “היא אמרה שמה שצריך זה רק אוהל וקצת ירקות וכלום מעבר לזה, רק שיחזירו לה אותם” שיתף בצער, “רק בריאות”

הנהנתי בדממה, חושבת על:

 • העלייה המטורפת במקרי סרטני המוח, שכבר הוכחו כקשורים לקרינה הסלולרית
 • חברתי הטובה ששתי בנות דוד שלה נפטרו בגילאי 30 מסרטני מוח וכעת עוד אחת חלתה (בת 40)
 • עדית חברתנו שכבר עברה ארבעה ניתוחי מוח ונאבקת לשרוד עבור ילדיה הצעירים
 • כמה גופות צריך כדי להכיר בנזקי הקרינה הבלתי מייננת ..

(אם נלמד ממאבקי ההכרה בנזקי טבק ועישון, אופיאטים, עופרת, אסבסט, זיהומי מים, עובדי הכור, זיהום הקישון, הסרטנים של לוחמי כיפת ברזל וכו’ .. ומהיחס לחוקרים שחושפים נזקים .. כנראה יידרשו עוד הרבה גופות, המון)

.


ב”שכונת המוות” (המכונה גם “שכונת הסרטן”) בראש העין הצליחו להסיר אנטנות, שגרמו לתחלואה ולתמותה מוגברת.

(וגם לוחמי כיפת ברזל חלו בסרטן – מכ”מים צבאיים זו קרינת רדיו, כמו הסלולרי שבידי כל הילדות והילדים)

אולם, בכנסת אושר חוק ההסדרים 2021-2022 המאפשר הצבת אנטנות בשכונות מגורים, ללא צורך בהיתר וללא אפשרות להתנגד

כי .. לא מעדכנים תקנים ישנים ולא רלבנטיים (המגנים רק על התעשייה ולא על בריאות הציבור)

ומתעלמים מהתפתחויות בעולם, כמו .. פסיקה בבית משפט אמריקאי נגד FCC (גוף תקינת הקרינה) על התעלמות ממחקרים ועדויות על נזקי קרינה סלולרית המצטברים משך עשרות שנים


.

נוירולוגים ונוירוכירורגים דיברו על העלייה המטאורית בסרטני מוח בכנס הרפואי על השפעות בריאותיות של קרינה בלתי מייננת, בינואר 2021 – מתוך היום הראשון בכנס הרפואי

 

מי שיש להם נטייה גנטית יפתחו את הסרטן הזה,

חברתנו עדית אהרון, נפגעת קרינה שעברה כבר 4 ניתוחי מוח להסרת גידולים ממאירים (גליומה) כתוצאה מקרינה סלולרית ..
הנה היא בתוכנית “המפצח” של אושרת קוטלר ב- 2018 (תחקיר לקראת פריסת דור 5 בסלולר –  5G

(פרופ’ סיגל סדצקי והצוות שלה חקרו את עדית לאורך זמן, תשאלו על הרגלי השימוש שלה בסלולר והחתימו אותה על סודיות. ולא רק אותה, אלא את כל שאר הצעירים עם סרטני מוח שטופלו באותן שנים בתל השומר. רובם כבר נפטרו. אלה שחטפו גליובלסטומה נפטרו מהר יותר).

ולא רק סרטני מוח, ממש לא ..

(הרחבה על סרטן מוח בהמשך הפוסט)

אחרים עלולים לפתח שלל סרטנים אחרים ששכיחותם עולה – אלה הקרובים לאנטנות בסלולר. בסמרטפון יש 5-6 אנטנות שמשדרות בעוצמה גבוהה ובתגרים שונים בצמוד לגוף.

ארגון הבריאות העולמי סיווג, ב- 2011, את הקרינה האלקטרומגנטית כגורם מסרטן אפשרי.

משרד הבריאות פרסם נתונים לפיהם ב–25 השנים האחרונות, שבהן הפך השימוש בטלפונים ניידים אינטנסיבי, לא חלה עלייה בשכיחות גידולי מוח בישראל. טענות דומות עולות גם מפרסומים של הרשויות בארה”ב.    מאידך, יש דיווחים ומחקרים ברורים על עלייה בכמה סוגי סרטן – אלה הקרובים לאנטנות בסלולרי .. בעיקר:

 • גליומה (סרטן מוח),
 • סרטן בלוטת התריס וסרטן בלוטות הרוק (מיקום אנטנות בעת שיחות בסלולרי מוצמד לראש),
 • סרטן שד (בקרב מי שמחזיקות סלולרי בחזייה),
 • סרטני אשך ורקטום (וגם איברי רבייה נשיים) וסרטנים באיזורים הקרובים לאנטנות בסלולרי, בזמן שימוש או בעת החזקתו בכיסים.

סרטנים אלה הורגים יותר ויותר צעירות וצעירים

וחשוב לזכור .. הנזקים לא מסתכמים בסרטן, ממש לא !

אחרים יסבלו מאלצהיימר או דמנציה מוקדמים (כמוני), שבצי מוח, פרקינסון, טרשת נפוצה, אפילפסיה, אוטיזם – שלל הפרעות נוירולוגיות בעלייה איומה.
פרופ’ בלפום דורש להכיר גם ברגישות לקרינה EHS כהפרעה נוירולוגית.


כמה רופאים ורופאות מכירים נפגעי קרינה ו.. שותקים?

.

 

שוב נמצא קשר בין הסלולרי לסרטןעו”ד דפנה טחובר תובעת תשובה מ- FCC מדוע לא משנים תקנים


 

ויש עוד תחלואה כרונית, לא קטלנית ולא דרמתית, אלא כזו שהורסת את איכות החיים ופוגעת בתפקוד. תחלואה הקשורה בחשיפה התמידית לקרינה הבלתי מייננת הגבוהה  ולזיהום הסביבתי בכלל.  גם מחלות וץסמונות אלו בעלייה .. פיברומיאלגיה ודומותיה האוטואימוניות, כאב כרוני, מיגרנות וכדומה .. אצל חלק מהסובלות והסובלים המצב קשור בחשיפה לקרינה.

אנחנו בקהילת נפגעות ונפגעי הקרינה מכירים את התחלואה הזו הכרונית, התסמינים המציקים – כשנמנעים מחשיפה ומצמצמים שימוש אישי וביתי בציוד משדר התחלואה מופחתת ואף נעלמת כליל .

דווקא לרגישות ורגישים לקרינה EHS יש סימני אזהרה שמגינים עלינו. הכאבים והתסמינים הקשים גורמים לנו להימנע מחשיפה לקרינה (מוגבלות תפקודית קשה בעולם היום) .. התחלואה הקשה כנראה תדלג עלינו. אישית, הדמנציה המוקדמת הקשה שלי נעלמה מאז התחלתי להימנע מקרינה, המוח השתקם. בכל חשיפה שלי (יציאות החוצה) המוח שוב מתערפל ומגמגם, המילים אובדות, שיקול הדעת נפגע, אין יכולת חישוב והריכוז נקטע .. הזיכרון בכלל נעלם .

 

בצעירותי, מחלות “של זקנים” לא הופיעו לפני גילאי 60-70 ולא היו ילדים עם כאבי ראש.  היום יש ילדים עם סרטן, עם הפרעות קשב וריכוז, יש עלייה תלולה במקרי אוטיזם (שבחלקו דומה לדמנציה מסוג מסוים ונמצאו קשרים בין התופעות ותגובות דומות לתרופות), אפילפסיה, מחלות אוטואימוניות, הפרעות מטבוליות טרום סוכרת, אלרגיות ורגישויות. והמון המון כאבי ראש. המון.

מחלות של זקנים מופיעות היום בגילאים צעירים, לעתים בגילאי 20-30 – קוצבי לב (וגם דום לב), סרטן מסוגים שונים (כולל שנחשבו “נדירים”), שבצי מוח ומחלות ניווניות של המוח כמו דמנציה ואלצהיימרפרקינסוןאפילפסיה וטרשת נפוצה, מחלות אוטואימוניות ו”סתם” בעיות זיכרון לחלקים נרחבים באוכלוסייה.    ..  בצעירותי, גם היה עלינו להיזהר לא להיכנס להריון – מרפאות פוריות לא היו כי בעיות פריון היו נדירות.    (על דמנציה סביבתית)

זה מתחבר להגדרת “תסמונת ההזדקנות המואצת” שנותנת דר’ מגדה חבס לרגישות לקרינה, להשפעת הקרינה על תאי הגוף. ככל שגוברת החשיפה לקרינה סלולרית ואלחוטית, מופיעות מחלות זקנה בשלבי חיים מוקדמים יותר ויותר.

שכיחות המחלות גוברת וגילאי התחלואה יורדים – אני עדה לשינוי במהלך חיי (בחצי מאה בה אני מבינה מה קורה בסביבתי).  בעשורים אלה לא הגנטיקה השתנתה – זו הסביבה, טמבלים (אמירה של דר’ ברוס ליפטון).

 משפחה תובעת את ענקיות התקשורת על הסתרת סיכוני הסלולרי שגרם לסרטן מוח

לוחמי כיפת ברזל חלו בסרטן – קרינה בלתי מייננת ממכ”מים (אותה קרינה כמו בסלולר)

מחקר ה-NTP: קרינה בלתי מייננת גורמת לסרטן גם ללא אפקט חימום

קרינה סלולרית ומוח האדם – סיפור בתמונות

דמנציה סביבתית – כתוצאה מקרינה וזיהום סביבתי

קרינה בלתי מייננת והקשר לאוטיזם


פגיעת קרינה אלקטרומגנטית בתאי הגוף – סיכום ממצאי מחקרים ומנגנוני הפגיעהנחזור לסרטני המוח ..

משפחתו של כומר מלואיזיאנה, שמת בגיל 49 מגליובלסטומה (סרטן מוח אלים),  תבעה את מוטורולה, AT&T וחברות טלקום אחרות. התביעה נגד ענקיות התקשורת בארה”ב מתמקדת בהסתרת סיכוני קרינה סלולרית, שגרמה למוות המוקדם ולסבל רב.  הכומר, פרנק ארון ווקר, היה גם מורה ומוזיקאי והשתמש במכשיר הסלולרי 25 שנים.  הגידול אובחן בינואר 2019 והמוות הגיע בסוף דצמבר 2020, בתום שנתיים קשות של מאבק נורא בסרטן האלים.   גידול מסוג זה נמצא במחקרים כקשור לקרינה ממכשיר הטלפון הנייד.   

התביעה הוגשה ב- 8 לאפריל 2021 ומתיחסת לקשר בין קרינה סלולרית לסרטן מוח זה, שחברות הסלולר הסתירו בכחש משך עשרות שנים. הסתרה שכללה:

 • גם סיכונים נוספים של קרינה סלולרית (לדוגמא, שברים ב- DNA ונזקים למנגנונים אחרים בגןף)
 • הרגעה כוזבת של הציבור לגבי בטיחות השימוש בסלולר

(כמו שעשו התאגידים בהסתרת נזקי טבק/ עופרת/ אסבסט/ משככי כאבים אופיאטיים/ זיהומי מים ועוד)

התביעה הביאה מחקרים רבים, כולל מחקר NTP הגדול של ממשלת ארה”ב שהוכיח כי הסלולר גורם לסרטן. התביעה גם הביאה הוכחות כיצד CTIA וחברות התקשורת שילמו למדענים לבצע מחקרים מוטים כדי לסתור ממצאי מחקרים, שהוכיחו נזקים לבריאות. .

מומלץ לקרוא את הדיווח המפורט של עו”ד דפנה טחובר


ב- 28 לאפריל 2021  התקיים וובינר על תביעות בנושא סרטני מוח הקשורים לסלולריסרטן מוח

80% מגידולי הראש הממאירים מתפתחים מתאי הגלייה שבמוח, ולכן הם נקראים גליומות.

(תאי הגלייה במוח מספקים לתאי העצב תשתית לצמיחה ולהתפתחות).

גליובלסטומה הוא גידול מסוג גליומה, הנחשב לאחד הגידולים הממאירים המסוכנים ביותר.  סרטן GBM נקרא על שם הגידול (גליובלסטומה מולטיפורמה – Glioblastoma multiforme או בקיצור: GBM) נחשב מגידולי המוח הממאירים השכיחים ביותר:

50% מגידולי הגליומה הם גידולי GBM.  כלומר, סרטן GBM שנחשב לאחד מסוגי הסרטן האלימים ביותר. בדירוג הממאירוּת של ארגון הבריאות העולמי, הוא מדורג ברמה 4, שהיא הגבוהה ביותר. מדובר בגידולים שמתפתחים במקומות קשים לגישה. צורתם אינה קבועה וגבולותיהם לא תמיד ברורים. לכן, הסרתם נחשבת קשה במיוחד.במקרים רבים, גידולי גליובלסטומה מולטיפורמה לא מפסיקים לגדול ולהתפתח גם לאחר הסרתם.

 

ובעברית ..

חברתנו עדית אהרון, נפגעת קרינה שעברה כבר 4 ניתוחי מוח להסרת גידולים ממאירים (גליומה) כתוצאה מקרינה סלולרית ..  בתוכנית “המפצח” של אושרת קוטלר ב- 2018 (תחקיר לקראת פריסת דור 5)

(פרופ’ סיגל סדצקי והצוות שלה חקרו את עדית לאורך זמן, תשאלו על הרגלי השימוש שלה בסלולר והחתימו אותה על סודיות. ולא רק אותה, אלא את כל שאר הצעירים עם סרטני מוח שטופלו באותן שנים בתל השומר. רובם כבר נפטרו. אלה שחטפו גליובלסטומה נפטרו מהר יותר).

 

 

כתבה ב- CNN מ-2018  – הכפלה בגידולי מוח אלימים באנגליה

 

 

“אנחנו חיים בניסוי הגדול ביותר שהיה אי פעם, כולנו בניסוי לא אתי שנעשה על כל האוכלוסייה” אמר דר’ הילל בולדוויןן, בכנס הרפואי על השפעות בריאותיות של קרינה בלתי מייננת בינואר 2021.

דר’ בולדווין הוא מנתח מוח.  הוא תיאר את העלייה בכמויות תחלואה הקשורה בסלולר במרפאתו – הרבה גידולי מוח באנשים שמגיעים עם בלוטות’ תקוע באוזן ושעון חכם, לא מכבים ניידים למרות השלטים הרבים במרפאה שמבקשים לכבות.

בכנס ציין דר’ בולדווין כי רבים כלל לא יודעים לכבות ולתפעל את המכשירים. הוא רואה עלייה בסרטנים גם בגילאי 20-30, כאלה שזו מחלתם הראשונה – סרטן במוח, מחלה שהיתה רק של זקנים.

הוא ציין שיש הרבה גידולי מוח לא ממאירים, שבמצב רגיל לא יתפתחו הרבה שנים, אבל עם חשיפה לקרינה מהסלולר הם הופכים ממאירים די מהר. כל זה עדיין לא מתפרסם אבל רופאים ורופאות עדים לזה.

דר’ צ’רלי תיאו סקר בכנס זה את הקשר בין סלולר וחשיפה לקרינה לסרטן מוח (לדעתו הקשר ברור).

לדבריו, קרינה מייננת בוודאות גורמת לסרטן מוח – לוקח 10-12 שנים. זה יקח 20 שנה בקרינה לא מייננת. זה כבר קורה.  מגוחך לומר שאין עלייה, הדגיש.   יש עלייה ברורה, רק עוד לא הכריזו עליה רשמית בקהילה המדעית, אבל כל מנתחי המוח יודעים, חזר ואמר.

במהלך דיון בכנס אמר דר’ תיאו “אנחנו לא קיצוניים ולא נגד טכנולוגיה, אנחנו אזרחים מודאגים שרואים שמשהו רע קורה ורוצים לעשות שינוי ולהעיר תשומת לב לבעיה”.

דר’ תיאו התעכב על סרטן מוח – הכי קטלני ומהיר – ו .. בעלייה.  הגידול בשכיחות משמעותי, גם אם עוד לא מדברים עליו.  דר’ צ’ארלס תיאו חקר היטב וסקר ספרות בנושא ודר’ הילל בולדווין הנוירוכירורג, מנתח מוח, דיווח על הקורה בשטח.

 כל סוגי הסרטן שבעלייה הם אלה הקשורים לסלולר – ליד האנטנות שבסלולר (יש כ-6 אנטנות בתוך המכשיר, צמוד לגוף) .. סרטן מוח GBM, סרטן בלוטת התריס, סרטן לסת, סרטן שלפוחית השתן, סרטן רקטלי, סרטן שד, סרטן אשכים ועודנחזור לדיווח ב- CNN  .. בין השנים 1995 ל- 2015 עלה שיעור מקרי הגליובלסטומה באנגליה .. 

מ- 2.4 ל- 100,00 איש     ל ..    5.0  ל- 100,000 איש.

בכתבה מוזכרים מחקרים על השימוש בטלפון הנייד כסיבה לעלייה דרמטית זו בסרטן המוח האלים.

 

 

דר’ דיוויס מצטטת את דר’ דויד סרבן-שרייבר, רופא וחוקר שנפטר ב- 2011, מסרטן מסוג גליובלסטומה (גידול ממאיר במוח שידוע כנגרם מקרינה סלולרית).

דר’ סרבן שרייבר כתב: “איננו רוצים להאמין שהמכשירים שאנחנו כה קשורים אליהם עלולים להזיק לילדים, אבל מדע אינו קשור לאמונות, ולכן גם החלטות ממשלתיות לא אמורות להסתמך על אמונות”.

והנה דר’ סרבן שרייבר בעצמו בקטע שנגזר מהסרט מובילייז

 

 

סיכום מחקר ה- NTP שאישר ב- 2016 את ממצאי מחקר האינטרפון מ- 2011 – נמצא כי הסלולרי גורם לסרטן

 

פרופ’ סיגל סדצקי, מומחית לקרינה סלולרית וסרטן, על מחקר ה- NTP עם פרסום הממצאים המרעישים ב- 2016

 

טלפונים סלולריים, סרטן מוח והשפעות בריאותיות – ד”ר ג’ואל מוסקוביץ

 

 


עו”ד דפנה טחובר מ- CHD   (קיצור Children’s Health Defense)  שותפה בתביעות חשובות נגד FCC על העדר עדכון התקנים, למרות עדויות מצטברות ומחקרים המוכיחים נזקים בריאותיים חד-משמעיים.

יותקנו אנטנות דור 5 בשכונות מגורים – נדחה צו מניעה בארה”ב


 

הסלולרי וסרטן שד

שוב נמצא קשר בין הסלולרי לסרטן – עו”ד דפנה טחובר תובעת תשובה מ- FCC מדוע לא משנים תקנים


ד”ר הנרי לאי – “האם טלפונים סלולריים יכולים לפגוע בדי-אין-אי ולגרום לסרטן?

 

 

לויד מורגן, מהנדס – טלפנים סלולריים וסרטן מוח

 

 

על עיצוב תודעה והאופן בו התקשורת בארץ מגויסת לקידום דור 5 מטשטשת נזקי קרינה

עיצוב תודעה – תקשורת מגויסת לקידום דור 5 מטשטשת נזקי קרינה

דו”ח של הכנסת על היבטים בריאותיים של דור 5 5G בסלולר

היבטים בריאותיים של דור 5 בסלולר – דוח של הכנסת

הצעת חוק להגנה על ילדים, חולים וקשישים מקרינה סלולרית הועלה בועדת הפנים של הכנסת מ- 2010 ומה קרה מאז ..

הצעת חוק להגנה על ילדים, חולים וקשישים מקרינה סלולרית

 


על תביעה של CHD נגד FCC, בשיתוף EHT  (קיצור ENVIRONMENTAL HEALTH TRUST).  תביעה נגד FCC לגבי העדר עדכון תקנים למרות עשרות שנים של מחקר ועדויות על נזקי קרינה בלתי מייננת סקירת התביעה ועוד . כעת מחכים לפסק דין  – בקישור

שימוע בתביעה נגד FCC לגבי דור 5 בסלולר וקרינה מלאכותית, כנס רפואי וספר חשוב – ינואר 2021


מהי רגישות לקרינה

מהי רגישות לקרינה?

 

לא כל נפגעי הקרינה רגישים לקרינה – לא ! ממש לא !

רוב הנפגעים כלל אינם מרגישים את הקרינה ואינם מודעים לפגיעת הקרינה הבלתי מייננת בבריאותם.

הסיבה לתסמינים המיידיים ולכאבים של רגישי הקרינה הינה פגיעה נוירולוגית – לפי הדמיות מוחיות במחקר של הוזר והוזר (2017)  ברור היום כי  לרגישי הקרינה מוח אחר, אבנורמליות מוחית, אשר פרופ’ בלפום דורש להגדיר כהפרעה נוירולוגית.

רוב הנפגעים לא מרגישים את הקרינה, שלא נקלטת בחושים המוגבלים של האדם.  אבל .. הם מפתחים מחלות קשות לאט לאט, תא אחר תא.  רבים נפגעים בלי להרגיש תסמינים מיידיים וגודשים את המחלקות הנוירולוגיות, קרדיולוגיות, אונקולוגיות, אנדוקריניות בגילאים צעירים יותר ויותר.  הפגיעה בתאי הגוף איטית והדרגתית – לדוגמא, חלק ממנגנוני הפגיעה שנמצאו במחקרים.  

חברתנו עדית אהרון, נפגעת קרינה, שעברה כבר 4 ניתוחי מוח להסרת גידולים כתוצאה מקרינה סלולרית (פרופ’ סיגל סדצקי והצוות שלה חקרו אותה ואת הרגלי השימוש שלה בסלולר והחתימו אותה על סודיות, אותה ואת שאר הצעירים עם סרטני מוח, רובם כבר נפטרו). עדית השתתפה בתוכנית “המפצח” של אושרת קוטלר ב- 2018

 

אנחנו העדות לנזקי הקרינה, כמו שאומרת עו”ד דפנה טחובר חברתנו לפגיעה,

אנחנו שנפגענו כבר מדור 2,3,4 בסלולר, חלק נפגעו מוויפיי, יש נפגעי חשמל – הרבה לפני דור 5.

(בקטע קצר זה מופיעים רק דברי הרופאים מהתוכנית לגבי הטכנולוגיה של דור 5 – טכנולוגיה שלא נבדקה כהלכה, לא מקבלת אישורים לניסויים כי אינה בטוחה, אך מיושמת על הציבור כולו. לשימוש לכל מי שחפצים להפיץ ולהזהיר את הציבור שמסתירים ממנו את האמת).

 

העלייה בקרינה צפוייה להיות הדרגתית. חשוב להיערך אבל לא להיכנס לפאניקה.

עמיר בורנשטין יכול לסייע בשלבי היערכות ..

1. להפסיק להשתמש בסלולרי ובציוד אלחוטי ולעבור לציוד חוטי. זה מיידי.

https://www.norad4u.co.il/guidesh/return2wired/

2. להמשיך ללמוד ולצמצם חשיפה לקרינה בבית, במשרד ובכלי רכב.

https://www.norad4u.co.il/…/step-by-step-emf-reduction-h/וגםhttps://www.norad4u.co.il/emr-reduction-h/

וגם ..  https://www.norad4u.co.il/emr-reduction-h/?fbclid=IwAR3PCQ5aSlb5o5nUNefFz3gnmfdjaVZMjv1P-RE678nFLnuQl8E9SSaJ0cw

3. אם אין ברירה – למגן את הבית/ משרד/ רכב

https://www.norad4u.co.il/emr-protection-h/

4. אם אין ברירה, כשכבר יש רגישות לקרינה ולאחר הפסקת שימוש בסלולרי ובציוד אלחוטי – לשקול שימוש במיגון אישי.

https://www.norad4u.co.il/emr-protection-h/personal-rf-protection/?fbclid=IwAR2dHVhku6fCQ7FK03YP2PXSjL_fwzRgOpupAwn3OTMUINw1eAM4QuwNu7g

 

ומבחינת המחאה ..  מה נותר לעשות כעת?  חזרו ושאלו הפעילים.

הדרך היחידה כיום היא חרם צרכנים, פגיעה בביקוש.

זה אומר – להפסיק להשתמש בסלולרי ובאלחוטי – לחזור לחיבור קווי (מהיר, יציב ואיכותי).

על הציבור להבין כי כאשר הוא משתמש בסלולר, בוויפיי ובציוד אלחוטי הוא יוצר צורך בעוד אנטנות סלולריות מול הבתים. בינתיים מנצלים את חוסר ההבנה הזה בציבור כדי לפרוס עוד ועוד אנטנות.

ואפשר אחרת.. הנה ידיעה על עראבה – התנגדות תושבים מנעה פריסה

 

 

צריכים סלולר לחירום ובחוץ?

קחו דור 3 (פחות קרינה) בטלפון טיפש ולא סמרטפון והשתמשו רק מחוץ לבית.

(לצערנו, פעילי מחאה דור 5 רבים מחוברים לניידים שלהם ולא נראה שיש מספיק שיעשו זאת, כך נראה כרגע)

נפגעי הקרינה, כמוני, עשו זאת מזמן ולא מבחירה חופשית – אלא מכאבים וחולי – ממליצה שתחסכו לעצמכם את זה !

הנה שקף מעולה שהעלה עמיר בורנשטין (מתוך מצגת בנושא)

רוצים לעצור את דור 5? שואל עמיר בורנשטין, הפסיקו מיד שימוש באלחוטי וסלולרי

 

חרם צרכנים, פגיעה בביקוש – זו הדרך ! אבל רבים צריכים להצטרף.

 

תודה לשני ירושלמי, שתרגמה ראיון עם פרופ’ מרטין פול

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=155684712858412&id=101625134931037

 

דניאל שוורצברג, מודד קרינה שמכיר ברגישות לקרינה ומכיר רגישים לקרינה, מסביר שדור 5 אינו הבעיה אלא קרינה בלתי מייננת. עם זאת, מדובר במודד קרינה מוסמך המודד בציוד האיטי ולפי התקנים של משרד התקשורת. בדיקה זו אינה מתאימה לרגישים לקרינה. רגישים לקרינה יכולים לפנות למיה אלחלל ולמנהלי העמותה (או לקבוצות בפייסבוק) כדי להתייעץ לגבי מדידות. ותמיד מומלץ לרכוש מד קרינה איכותי ומהיר וללמוד למדוד.

 

והנה עמיר מדגים מה פעילי מחאת דור 5 עושים לעצמם בלי לדעת בשימוש בציוד סלולרי ואלחוטי

 

מומלץ לקרוא את תגובתו של עמיר בורנשטין למסרי ההרגעה של איגוד ערים בנוגע לדור 5 – כולל סימוכין ורשימת מקורות ומחקרים ארוכה

 

ראיון עם פרופ’ מרטין פול על נזקי הקרינה הבלתי מייננת

 

דברי בכירי משרד הבריאות על דור 5

 

תגובה לשר התקשורת הקודם, דוד אמסלם, לגבי דור 5

תגובה מנומקת של עמיר בורנשטיין על פרסום מסרי הרגעה מטעם איגוד ערים לגבי דור 5

עמדת עמותת רגישות לקרינה ישראל בענין דור 5 בסלולר 

אנחנו נפגעי דור 2,3,4 בסלולר ולא חלק מהתלהמות מחאת דור 5

כן ולא דור 5 (לפני מכרז דור 5 היוצא לדרך היום)

תגובה ל”כאן סקרנים” על דור 5

על קרינה ודור 5 – בעקבות תחקיר “המפצח” עם אושרת קוטלר

בתגובה לפרסום של משרד התקשורת לגבי דור 5

דור 5 – מה בעצם הבעיה?

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שמרו על קשר

הרשמו כדי לקבל עדכונים על החלטות, ישיבות של העמותה, כינוסים, אירועים וחדשות אחרות בנוגע לעמותה ולפעילותיה.